Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yeni ADSL tarifeleri açıklandı

Böjeek

Öne çıkan mesajlar

Buarada yazmayı unuttum. Adil kullanım sadece TT'nin işine yaramayacak. Sonuçta az para ödeyerek yüksek hıza ulaşanlar şimdi ya ellerindekine razı olacaklar yada sınırsıza geçecekler. Sınırsıza geçmeleri pek bir değişiklik yaratmasada bu tip kullanıcıların kotalıda kalması yurtdışı çıkışlarını rahatlatabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Rock said:
Tam olarak değil sınırsız 1-2-4 ve 8(sınırsız tarifedeki) kullanıcıları için birşey değişmedi. Sadece kotalı kullananlar için sorun olabilir, o da zaten kotalı oldukları için çok fazla birşey söylemeye hakları yok bence.

youtube filan karıştıran insan gene geçer ama. en azından tarifenin ismini limitli filan olarak belirtmeleri lazım.

eski tarifeler duruyorsa sorun değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Peki bu tarifeler ne zaman başlıyor ? Şuanda aktif mi istediğimiz zaman geçiş yapabilir miyiz ?

Benim bağlantım limitsiz ama kontrol ettiğim kadarıyla en fazla kullanımımı 16gb olarak yapmışım onda da wow dvdlerim şehir dışında olduğu için netten yüklemiştim yani normalde 10gb altı kullanım yapan biriyim eh bu şartlara göre 1mbit sınırsız kullanmak yerine 8mbit 15gb sınırlı olana geçmek daha mantıklı gibi görünüyor :p
Sosyal ağlarda paylaş

PrudenT said:
şu dakidadan itibaren aylık 99TL'ye tam sınırsız (adil kullanım davası olmadan) 8mbit bağlatmış durumdayım.
Bune ya bu neeee

Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir.
8 Mbps'e kadar ADSL paketlerinde, hattın desteklediği hız ile bağlantılı olarak 8 Mbps'e kadar hız sağlanmaktadır. Tüm "8 Mbps'e kadar ADSL paketleri" için aylık 15 GB adil kullanım uygulanacaktır. Aylık download miktarı 15 GB'ı aşması durumunda, ay sonuna kadar download hızı en fazla 512 Kbps olarak uygulanacaktır.

8 Mbps'e kadar ADSL paketleri için;
Sosyal ağlarda paylaş

vimpir said:
PrudenT said:
şu dakidadan itibaren aylık 99TL'ye tam sınırsız (adil kullanım davası olmadan) 8mbit bağlatmış durumdayım.
Bune ya bu neeee

Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir.
8 Mbps'e kadar ADSL paketlerinde, hattın desteklediği hız ile bağlantılı olarak 8 Mbps'e kadar hız sağlanmaktadır. Tüm "8 Mbps'e kadar ADSL paketleri" için aylık 15 GB adil kullanım uygulanacaktır. Aylık download miktarı 15 GB'ı aşması durumunda, ay sonuna kadar download hızı en fazla 512 Kbps olarak uygulanacaktır.

8 Mbps'e kadar ADSL paketleri için;

aşağıdaki tabloya bakıcaksın ordakiler tam sınırsız fiyatları =)
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:
Rock said:
Tam olarak değil sınırsız 1-2-4 ve 8(sınırsız tarifedeki) kullanıcıları için birşey değişmedi. Sadece kotalı kullananlar için sorun olabilir, o da zaten kotalı oldukları için çok fazla birşey söylemeye hakları yok bence.

youtube filan karıştıran insan gene geçer ama. en azından tarifenin ismini limitli filan olarak belirtmeleri lazım.

eski tarifeler duruyorsa sorun değil.

Kotayı okadar aşacak adam zaten kotalı kullanmaz. Ayrıca iş sadece youtubela kalacaksa yine 512 yeterli olur. Sonuçta sadece internet.
Sosyal ağlarda paylaş

ohş..

ben de 2 ya da 4 düşünüyorum

ayda 45 liradan yıllık 1080 lira veriyorum zaten.

http://www.smileadsl.com/Campaigns_yillikpaket.aspx

7 ay ucuz tarife hedesiyle 2 yıl bağlanıyorsun, 1300 lira oluyor 2mbit'in yıllığı. ama işte 2 yıl bağlanmak risk tamamen. hoş tt'nin tekel olduğu ülkede bir halt olmaz gibi.

aa 1 yılmış lan. :p

4 mbit güzel olur o zaman, hmmz.
Sosyal ağlarda paylaş

Darksun said:
CthuLhu said:
yahu 15 gb sınır mı olur diyorsunuz da ayda 1gbı geçmeyen insnalar var yani gayet de neyin bu kadar lafını yaptınız anlamadım..
8mbit gerçek sınırsız tarife yok mu ki?

Ayda 1gb geçmeyen insan niye 8mbit alsınki? yani 8mb almanın mantığı nedir? daha hızlı olsun birşeyler yükeleyebilesin değil mi? sırf mailına bakan, gazete okuyan vs insanlar zaten 8mbit yerine en alt tarifeyi alır. Bu sebeple 8mbit tarife kime hitab ediyor ben anlamış değilim.
yahu misal 4gb kotalı olanda fiyat aynı 29 ytl neden almasın ki adam?az daha para verip kotasını 4gb'dan 15gb'a çıkartacak hızını da 8e katlayacak. ayda yılda bir iki mp3 indirecek onu da 850lerle çeksin yani.
ya da ben misal.istanbuldaki eve sadece hafta sonları geliyorum geldim mi indirmeye hayvanlar gibi devam edeceğim böylelikle
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi tüm yazılan yazıları okudum bir kaç blog okudum ve şunu doğru mu anladım.

-Turk Telekom verdiği fiyatlar kdv hariç fiyatlar
-8 Mbit bağlantı sağlıyor (kotasız = sınırsız demek) ancak 15 gb sınırlama mi koymuş ? Bunu anlayamadım yani ole birşey varsa saçma.
-8 Mbit original fiyati nedir bu tarifeye göre.
Sosyal ağlarda paylaş

8mbit sınırsız istersen herşey dahil 99tl

bu yeni tarife sana 8mbit hız vermiyor aslında,8mbite kadar bir hız veriyor alacağın hız senin santrala yakınlığın hat kaliten kablo kaliten vb. şartlara göre performans vericek en iyi olarak da 8mbit alıcaksın,aylık 15gb downloadı geçersen hızın ay sonuna kadar 512kb olucak,bunu sınırsız değil de belirli bir download yapan kişiler tercih edebilir örneğin ben dizi falan indiriyorum ama aylık 15gb geçmem 36tl civarları olsaydı ona geçerdim
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...