Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Master için referans mektubu

Quadrophenia

Öne çıkan mesajlar

Zep said:

almanya ortalamasız zor panpa. master için özellikle baya kapasite problemleri var. En iyiler girebiliyor iyi programlara.
ama hadi inş olur bakalım.

sağolasın zep inş olur.
en iyi programda gözüm yok, vasat bir program bile yeter bana.

bu arada bazı almanya ünivlere bakıyorum not ortalaması demiyor hiç, veya x y derslerini almış ol diyor.
onlar bile not ortalaması ister mi sence?
Sosyal ağlarda paylaş

Okul seçmek yerine okulda hoca seç.

Kafandaki okulların, başvurmak istediğin bölümündeki hocaların bilgileri oku. Hangileriyle çalışmak ister gibiysen; direk mail at. Mail'inde kendini tanıt et ne olduğunu anlat, sonra da ek olarak cv'ni ve statement of purpose'unu at. Eğer mail attığın hocanın kabul şartlarında not ortalaması varsa zaten senden transkriptte ister

Bodoslama okullara başvurup, karadeliklere atmayın başvurularınızı. Stratejik davranın, içerden fethedin.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

Emre, masa teşekkürler yorumlarınız için,

okula, ders aldığım hocalara baktım. Bir çoğu okulda duruyor güzel birşey benim için.
Dediğin gibi mektubu yüz yüze isterim, hatta yanımda birkaç referans mektubu template'i de götürürüm, ya böyle bişi istiyorum diye.
Veren çıkarsa ne mutlu, çıkmazsa da yapcak bişi yok.

İkinci sorum, şimdi ben okulların iyi/orta/kötü olduğunu nasıl anlıyacağım :)
birçok okula bakıyorum ama benim iyi okul diye bildiğim avrupa da 3-5 okul var.
atıyorum tu delft e başvurmam zaten çünkü iyi bir okul bayağı.

ama başka okullara bakarken iyi mi kötü anlayamıyorum
mastersportal.eu da bir ranking var ama kime göre neye göre, ne kadar gerçekçi bilemedim.

Size sorum bir okulun kalitesini anlayaibleceğim bir portal, sistem vs var mıdır?

buna göre yanlışlıkla iddaa'lı okullara da başvurmamış olurum hem.

Yarin eve gecim senin isi cozucez whatsappdan yaz bana.piyasa,is tecruben var bu bile yeterli.

Ayrica Oxford Said e girecek arkadas gmattan 700+ bir sey alman lazim. Oxford,cambridge,imperial bambaska kafalar soyleyim yani dusunen varsa. 700+gmat alabiliyorsan zaten gozunu kapar, kulaklik takar ve toefldan 110 ustu alirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Emre333 said:

Ayrica Oxford Said e girecek arkadas gmattan 700+ bir sey alman lazim. Oxford,cambridge,imperial bambaska kafalar soyleyim yani dusunen varsa. 700+gmat alabiliyorsan zaten gozunu kapar, kulaklik takar ve toefldan 110 ustu alirsin.

Alamadim toefli, zaten param da yetmezdi oxforda caktirma ne bicim tuition fee var la orada :(
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

bi iki okula mail attim ben
boyle boyle 5kusur senedir sektordeyim
tanidigim hoca yok sektorden getirsem olur mu diye
bi de dedim ortala 3.5 fln degil degerlendirirseniz gondereyim basvuruyu da degerlendirmeyecekseniz hic ugrasmayayim tatinda

bi tanesi direk siktir cekti, sert bi dille hemde, not ortalamaiz dusuk diye gerizekali statusune koymus adami, sanki amme hizmeti yapcak, parasi neyse vercez okulun zaten. ayri bi tilt oldum o okula

digerinden de haber bekliom da, hoca referansi olmadan olcakmis gibi durmuyor, herhangi bir okula kabul.

ya sen niye bu kadar negatifsin?
referans mektubu istiycem vermezler. okula basvurucam almazlar. alsalar yas tutmaz. yas tutsa not tutmaz.

yazdigin mailde de degerlerndirir misiniz degerlendirirseniz gondereyim dersen tabi sktr de ceker sover de adam.

adam seni niye istemiyor? sen gireceksin ve basarisiz olacaksin diye istemiyo. daha basvuruyu yapmadan ya acaba basvuruyu yollayayim mi beni kabul eder misiniz notum cok dusuk diye yazip tereddutlu kararsiz biri oldugunu gostermissin.

yazsana 5 senelik is tecrubem var suralarda calistim, kendimi su su konularda daha gelistirmek icin master yapmak istiyorum. okurken calismak zorunda kaldigim icin de not ortalamam dusuk kaldi ama kararli ve inatci oldugum icin okulu da bitirdim de bilmemne vs.
ben calisirim yaparim ederim mesaji ver kisaca.
Sosyal ağlarda paylaş

Marty said:

senko said:

bi iki okula mail attim ben
boyle boyle 5kusur senedir sektordeyim
tanidigim hoca yok sektorden getirsem olur mu diye
bi de dedim ortala 3.5 fln degil degerlendirirseniz gondereyim basvuruyu da degerlendirmeyecekseniz hic ugrasmayayim tatinda

bi tanesi direk siktir cekti, sert bi dille hemde, not ortalamaiz dusuk diye gerizekali statusune koymus adami, sanki amme hizmeti yapcak, parasi neyse vercez okulun zaten. ayri bi tilt oldum o okula

digerinden de haber bekliom da, hoca referansi olmadan olcakmis gibi durmuyor, herhangi bir okula kabul.

ya sen niye bu kadar negatifsin?
referans mektubu istiycem vermezler. okula basvurucam almazlar. alsalar yas tutmaz. yas tutsa not tutmaz.

yazdigin mailde de degerlerndirir misiniz degerlendirirseniz gondereyim dersen tabi sktr de ceker sover de adam.

adam seni niye istemiyor? sen gireceksin ve basarisiz olacaksin diye istemiyo. daha basvuruyu yapmadan ya acaba basvuruyu yollayayim mi beni kabul eder misiniz notum cok dusuk diye yazip tereddutlu kararsiz biri oldugunu gostermissin.

yazsana 5 senelik is tecrubem var suralarda calistim, kendimi su su konularda daha gelistirmek icin master yapmak istiyorum. okurken calismak zorunda kaldigim icin de not ortalamam dusuk kaldi ama kararli ve inatci oldugum icin okulu da bitirdim de bilmemne vs.
ben calisirim yaparim ederim mesaji ver kisaca.

negatiflik değil abi. Yani ben negatif değilim.
Ama dezavantajlarım çok, belki ondan negatif gibi gözükmüşümdür.
Adamlara da öyle mail atmamın sebebi, sitelerinde ortalama hakkında birşey yazmıyor olmalarıydı.

Zaten bazı okullar diyor 3.5 ortalama veya şu derslerden şu kadar kredi diyor, onlara ok zaten başvurmaya gerek yok diyorum.

Ama okul yazmayınca not ortalamasını arafta kaldım, acaba yazmamalarına rağmen böyle bir beklenti var mıdır diye. Ki gelen cevaba göre varmış diye anladım zaten :)
diğer taraftan da 40 okula başvurup 40ından da red yemek istemiyorum ben de gurur diye bişi var :P ondan kabul şansımın en yüksek okulların hangileri olacağını anlamya çalşııyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

ya sen sktr et onlarin beklentilerini. sen yaz yapicam edicem skerim diye gazli gazli yaz. is tecrubemi akademik bilgiyle destekleyip ilerde sunlari sunlari yapmak istiyorum diye yaz. master sonrasini da planlamis ibneye bak planli programli kararli biri demekki desinler.

cevap da almiyoruz lan dusuk notlu yerine, kusura bakmayin ama alamiyoruz diye gelir. ona da cevap yazarsin unideki not ortalamam sanirim beni engelliyor. ne yapmaliyim, hangi uniler bu konuda daha rahattir aklimda bunlar var, ne dusunuyorsunuz tavsiyede bulunur musunuz diye cevap yazip adamla samimi olursun.

gecen sayfada biri demis, uninin sitesinden hocalari bul direkt hocaya yaz diye. onu yap
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...