Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

District - 9

Sovereign

Öne çıkan mesajlar

dun izledim,
herkesin kafasindaki insanlar uzaylilari yakalasa napardi?
sorusu farklidir.

dunyada hersey burokrasi ile gidiyo gormuyomusunuz, o uzaylilari siyasi nedenlerden dolayi arastirma lab larina goturmuyolar yoksa tum dunyanin diger ulkeleri tepenize cikar.
filmin basinda zaten acikliyo durumu kadinin biri roportajlarda dunyada bu kadar kitlik varken bide uzaylilarimi beslicez diyo, yani ona harcanacak para direk olarak krize yol acacak.

baksaniza uzaylilara kagit imzalatmaya calisiyolar sanki hersey "yasal" mis gibi gostermelik yani, onlari o barakalara tikmalarinin sebebi ise halka bakin bu uzaylilar bile ne halde sizin panik yapmaniza gerek yok demeleri.
bunun yaninda cetelerin yain basina koymalarinin sebebi, halk orduya karsi cok agresif olabiliyor, 1 kisiyi bile olduremezzsin ordu olarak aninda insan haklari coker tepesine ancak ceteleri oraya koydugun zaman ceteler bi anlamda ceteler halkin onundeki ilk barikat halk uzaylilara ulasmaya calistigi zaman ilk karsilarinda ceteleri buluyorlarki ceteler insanlari oldurunce, ordu bak ben oldurmedim ceteler oldurdu diyip isin icinden cikabiliyor.

insanlarn zkinde olan sey nasi uzay gemisi yaptiklarid degil, silahlarin nasi calistigini ogrenmek asil amaclari silahlari cozmek, daha silahi ates ettirememis adam geminin kapisini acamaz, neyi neyle sokuyosun sen? 14-15 anahtari ile vidami sokucen?

son derece mukemmel bir filmdi, boyle senaryo yazip boylesine efektlerle izledigimiz icin kendimizi sansli saymaliyiz.

alismisiz dunyalar savasi gibi herseyin kurallara uygun olmasina asil dunyada olaylar boyle gelisiyor, ve adam mukemmel dusunmus cidden.

Sosyal ağlarda paylaş

Kinkaudonau said:

kermit said:

filmin sonunda uzaylı müslüman olunca gözümden bir damla yaş süzülmedi değil.

dakika saniye olarak hangi sahne tam olarak, filmi 2 kere izledim Blu Ray'den, hiç öyle birşey gözüme çarpmadı.

uzaylının müslüman olduğu sahne

bizim elemanla velet uzaylı uzay gemisini çalıştırdığında diğeri dışarda öleceğini anlıyo kelimeyi şahadet getiriyo o sahnede. dakikasını tam bilmiyom ama çok derinden bi kelimeyi şahadety getiriyo dikkatli izle.

Sosyal ağlarda paylaş

• 7 ay sonra ...
yönetmen devamını düşünüyorum demişti, peter jackson'da devam filmine yine her şekilde destek olurum demişti.

Sonra yönetmen Neill Blomkamp, oyun bağımlısı bir adam olduğunu söylemişti ve District-9 için oyun teklifi aldığını söylemişti. Bunun üzerine devam hikayesinin oyun olarak tasarlanabileceğini söylemişti.

Şuan kesin birşey yok ama yapımcısı, yönetmeni herkes hikayenin devamı üzerine birşeyler yapmak istiyor. Beklemek kalıyor bize sadece :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...