Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

1 Mayıs Taksim buluşması

calimero

Öne çıkan mesajlar

yok mu aramızda örgütsüz olan ama 1 mayıs ta (işçi bayramı vadolayısıyla) taksime gitmek isteyen? Eğer varsa ben kıbrıs tayım gerçi ama yönlendirebiliriz bir yerlere yahut pati devrimci kullanıcılar olarak da katılınabilinir. Yanlış anlaşılma olmasın, ben Türkiye'de örgütlü değilim, her örgüte de neredeyse eşit mesafedeyim (pozitif anlamda yoksa negatif düşüncelerimin olduğu birçok örgüt var). Ayrıca burada da işçi partili gençler vardı. onlarla da katılabilinir her ne kadar ben pek fazla haz etmesem de işçi partisinden. Yani o gün oraya gidecek olan sahipsiz gitmemeli koordine gitmeli o yüzden.

Hadi bakalım patiler, halkınıza borcunuzu ödeme zamanı.

Yaşasın 1 Mayıs!!!
Sosyal ağlarda paylaş

dayak yemek herkesin yaşadığı bişey değil ama cidden sağlam çatışmalar olabilir yine. ben olsam %100 taksim deydim ama yani, olaylarda çekinenler ama yine de bayramı kutlamak isteyenler için kadıköy de bir alternatif. Şahsi görüşüm ise devrimci 1 Mayıs' ın Taksim' de olacağı. bu şuna benzemekte. 8 mart emekçi kadınlar günüdür. Bunu kadınlar günü olarak kutlamak istersen bu tabi senin tercihindir. fekat ben devrimci nüveleri içinde barındıran emekçi kadınlar gününü kutlayacağım diyorsan senin yerin kadınlar gününü kutlayanların yanı değildir...
Sosyal ağlarda paylaş

İşçi Bayramı'nı kutlamak gidip dayak yemek değildir. Daha doğrusu devrimcilik dayak yemek değildir.

Yıllardır, üç beş sendika ve olay çıkarmaya meraklı başıbozuk sol gruplar insanları 1 Mayıs'tan soğuttular.

1 Mayıs diyince bu beyefendilerin aklına sadece tatil olması ve Taksim'de kutlanması geliyor. Emekmiş, işçilerin ekonomik durumuymuş, ülkenin bağımsızlığıymış bunları sallayan yok.

1 Mayıs'ı magazinleştirenlerin ne kadar devrimci oldukları emekçiler karar verecek tabi.

Dileyen dilediği yerde kutlayacak.
Sosyal ağlarda paylaş

pekaziz said:
Gerek yok abi öm atacak bir durum yok. :)

var abi, sen işçi partili birisi olarak birilerini yargılıyor ve hükmü giydiriyorsun. işçi partisinin (özellikle son 10 senedir) ne durumda veya ne kadar devrimci olduğunu sorgulamadan. kısa yazayım madem buraya, kemalizmle kol kola, bayrağından sarı rengi çıkarıp yerine beyazı koyan (kırmızı beyaz bilmeyenler için yeni rengini de söyleyelim) parti tüzüğünden maoizm i çıkardığı halde ismi ve geçmişi sayesinde hala devrimci zannedilen bir parti işçi partisi. bunları görmezden gelip diğer gruplara bok atmak yakışmıyor burada. ben ne dedim (hiç hazetmememe rağmen) katılacak varsa işçi partili arkadaşlar var dedim. kadıköy de bir alternatif olabilir dedim. ayıp senin şu yazdıkların...
Sosyal ağlarda paylaş

işçi bayramı olarak kutlansa, tamam diyeceğim de. işin içine bir takım bölücü ayrılıkçı teröris gruplar giriyor direkt, bildiğin saldırıyor adamlar sağa sola.

böyle bayram olmaz hocam. kadıköy'de, çağlayan'da insanca kutlanan, en azından bu heriflerin aralara alınmadığı, dışlandığı topluluklarla kutlamak isterdim bayramımızı.
Sosyal ağlarda paylaş

calimero said:
pekaziz said:
Gerek yok abi öm atacak bir durum yok. :)

var abi, sen işçi partili birisi olarak birilerini yargılıyor ve hükmü giydiriyorsun. işçi partisinin (özellikle son 10 senedir) ne durumda veya ne kadar devrimci olduğunu sorgulamadan. kısa yazayım madem buraya, kemalizmle kol kola, bayrağından sarı rengi çıkarıp yerine beyazı koyan (kırmızı beyaz bilmeyenler için yeni rengini de söyleyelim) parti tüzüğünden maoizm i çıkardığı halde ismi ve geçmişi sayesinde hala devrimci zannedilen bir parti işçi partisi. bunları görmezden gelip diğer gruplara bok atmak yakışmıyor burada. ben ne dedim (hiç hazetmememe rağmen) katılacak varsa işçi partili arkadaşlar var dedim. kadıköy de bir alternatif olabilir dedim. ayıp senin şu yazdıkların...

Dikkat edersen ben parti, örgüt adı vermedim. Burada savunma durumunda da değilim kendimi. Kimin nasıl 1 Mayıs kutladığını 5-6 gün sonra göreceğiz hep beraber.
Sosyal ağlarda paylaş

pekaziz said:
Türk-İş ve İşçi Partisi Kadıköy'de. TKP de Çağlayan veya Kadıköy diyordu. Geri kalanı da Taksim'de olacak yanlış bilmiyorsam.

--
said:
Türkiye Komünist Partisi işçi sınıfının birlik, dayanışma, mücadele günü olan 1 Mayıs’ı Taksim’de kutlayacaktır.

Diye açıklama yaptılar bugün.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...