Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Retri Paladin Patch 3.1.1a

tinu

Öne çıkan mesajlar

oo oda bişi mi yaw Argent Lance ile 95k vuran arkadaşlar var.. tabiii hıhı evett...

faceroll ile anca alabildik bakalım silahı oda olmasa ne yapacaz allah kerim.. ben vuramıyorum şahsen o damageleri.. benim karakter bozuk heralde vuranlara helalli hoş olsun az bile vurmuşlar sizin gibi düşünenlere daha da çok vursunlar

Syn said:

kusuruma bakmayın, bilemedim,titansteel destroyermış, vurmayın tamam.

saçma sapan şeylere takılmayın, retri paladin/arms warrior cleave setup yapıyoruz, adamda betrayer of humanity var, duelde bana 8k judgement, 6.5k divine storm vurdu 650 resilli halime, zaten vindication 25k unbuffed hpyi 21k'ya mı ne çekiyor, e 2 büyü yedim ne kaldı geriye, bi bakıyorum 7k bi kere daha vuruyor, sonra hammer of wrath, o da bir kere mi critlemez anasını satayım. facerollunla almışın furiousunu, hayırlı olsun.

bide bu 8k judgament 6.5k divine storm vuran arkadaşın armory versene bab'.. bide mümkünse combat logdan bi screenshot.. 25m raidde seal of blood ile zor görülen bi judgament te o oyüzden şaşırdım biraz.. 6.5k ds de biraz enteresen eleman %100 armor pent falan kasıp 5.5k ap falan yaptı heralde saçma bi şekilde löl
Sosyal ağlarda paylaş

Syn said:

sonra hammer of wrath, o da bir kere mi critlemez anasını satayım. facerollunla almışın furiousunu, hayırlı olsun.

+1

Abi valla dogru haha.blue postta bile demıs adam zaten vindication ile %20 hp azaltıonuz. bide son %20 de wrath atıonuz zaten kesin ölüo adam (critlemedigini bende gormedim.)Yani ret palalar sadece %60 lık bi hp ye karsı savasıolar. e kabaca hesap bu ama haklıda yani ..
Sosyal ağlarda paylaş

Yahu hesapla, kitapla anlattım. Hala mı az vuruyoruz diyorsunuz ? Hayret bişi. Yok hesaplamalar mantıksızsa itiraz et, onu da yapmıyorsunuz.

Ret senelerdir çöp gibiydi, 4 senenin ardından rahat yüzü gördük bırakın da ezelim biraz demek de argüman değil.

Şu anda arenada Holy ve Prot'un da yeri var, Ret de onun kadar iyi olmak zorunda mı ? 2v2'de 3v3'te ben hiç Feral, Balance, Elemental, Enhancement, Shadow specli oyuncular göremiyorum. Tek tree/spec'le oynamaya mahkum şekilde oynayan classları sayıyorum.

Warrior - Arms
Rogue - Mutilate
Hunter - Survival, duruma göre BM
Priest - Disc

Ayrıca her class her bracket'da süper başarılı olacak diye bir kural mı var ?

2v2'de Ret Priest-Ret Druid-Ret Shaman
3v3'te Her türlü cleave setupı oynayabiliyor Retri'ler.

Son olarak bu ay WCM'de bayağı fazla hit alan Retri'lerin oynanışının ne kadar zor olduğunu gösteren bir video vardı, izleyin üzüleceksiniz gerçekten az vuruyorlarmış adamlar diye :(

Edit: Linki' de buldum Feysrol
Sosyal ağlarda paylaş

bende diyorum ki bu 2+2=4 şeklinde bi hesap olmadığını çoğu kişi biliyor.. damageler bu kadar basit hesaplanmıyor.. benim self buffed damage 2k-2.2k şeklinde.. 3v3'te oynadığım warriora daha hiç öyle 8k judgament 6.5k DS vuramadım diyorum sadece.. Full pve giyersem onda %22 kadar armor pent oluyo öyle vuruyorum fakat resi ve hp çok düştüğü için kağıt gibi eritiyor sonra..
bide hammer of wrath hep mi critler diosunuz azıcık baksanız araştırsanız anlardınız niye hep critliyor..
karakterleriniz ne bilmiyorum ama bi karakterle oynarken hiç slow ve interruptunuz olmadığını düşünün derim.. diyeceksiniz ki stun var.. oda magic olan bi skill oldugu için grounding totem / reflect / cloak of shadows vb.. şekilde piç edilebiliyor ki 40sn CD si var.. repe diyeceksiniz 1dk cd li bi skilli arenada cast interrupt etmek için mi kullanmak daha mantıklı yoksa CC'de kullanmakmı?
bu arada koydugun o video dan sonra paladinde damage nerf oldu fark ettin mi bilmiorum ama Exorsim vuruyor eleman artık totemlere bile atamıoruz o skilli..
bizde hiç cooldown yok silahlarda 1.80 lik zaten catara cutara sürekli 4k 5k 4k 5k vuruyoruz..
Sosyal ağlarda paylaş

Wispy said:

...

Şu anda arenada Holy ve Prot'un da yeri var, Ret de onun kadar iyi olmak zorunda mı ? 2v2'de 3v3'te ben hiç Feral, Balance, Elemental, Enhancement, Shadow specli oyuncular göremiyorum. Tek tree/spec'le oynamaya mahkum şekilde oynayan classları sayıyorum.
...

elem shaman hatta enhancement shaman 5 v 5 disinda hic bi yerde olamiyo ne yazik ki
Sosyal ağlarda paylaş

eheh yine kan govde olmus.

palaların nerflenmesi gereksiz olmus bence o kadar OP degiller, ha 1 vs 1 de kafan yarıyolar ama baska ? yok ...

silence interrupt yok vsvs belli limitlere gelip karsına utilisation ı daha iyi bir karakter geldigi zaman yamuluyorsun ...
en azından 2 v 2 icin konusursak hic sansınız yok eger karsıdaki takım biraz isi bilen bir takımsa ...

JoJ ile alakalı ustteki mesaj cok dogru gelmedi, Joj attıgında karsıdaki adam hem slow hem vindicationdan stat reduce hemde righteous vengeance dan dot alıyo, hangisini temizlicek ? temizlemekle ugrasırsa her 7 saniyede bir judge edebilen karaktere karsı her 4.5 sn Gcd yi dispel icin kullanman gerekli ...
Sosyal ağlarda paylaş

Karakterin koşma hızını düşüren herşey slowdur/snaredir.
Ben sprint atmışım, 160%hızla koşuyorum bam judgement geldi, tekrar 100% olduk, ne bu slow değil mi ? Travel form'u, dash'i Minor Speed enchantları da işlevsiz kılıyor. Yapmayın etmeyin

100% Warrior charge attı koydu hamstringi üzerine priest'in, priestin hızı 50% oldu. Priest warriordan kaçabilir mi ? Kaçamaz
115% Paladin jugeladı priesti 100%e getirdi, 15% speed farkı sayesinde priest ya da her kimse yine kaçamaz.

Wowa araba yarışı mantığıyla yaklaşıyorsan farklı tabi. Slow'un olayı ya rakibi kendinden uzak tutmaktır (misal frostbolt) veya meleenin kendisini rakibin üstünde tutmaktır(crippling, hamstring) JoJ+freedom bunu gayet başarıyor
Sosyal ağlarda paylaş

Nereya akıyor ya.
Druid de PAladin de Priest'de daha iyi healer.

2v2'de 2350e kadar toplam 10-15 tane falan shaman teamle karşılaşmışızdır. Adamların düzgün setupı yok, imkanı ve aklı olan hiçbir plate gidip shamnla oynamaz.

3v3'te de o cleaveler shamanlara kan kusturur.

5v5'te iyiler ama
Sosyal ağlarda paylaş

Wispy said:

Nereya akıyor ya.
Druid de PAladin de Priest'de daha iyi healer.

2v2'de 2350e kadar toplam 10-15 tane falan shaman teamle karşılaşmışızdır. Adamların düzgün setupı yok, imkanı ve aklı olan hiçbir plate gidip shamnla oynamaz.

3v3'te de o cleaveler shamanlara kan kusturur.

5v5'te iyiler ama

2v2 de retri pala resto shaman cokda kotu olayabiliyor, purge/dispell repentance/hexx stun/Bloodlust ve palanın interrupt eksigini shaman kapatabiliyor, paladin topigi oldugu icin soyluyorum bence belkide en iyi retri pala partneri ...
Sosyal ağlarda paylaş

Resto Shaman retri paladin setup'ıyla paticikte oynayan bir tek ben varımdır heralde. Şunu söyleyebilirim setupla ilgili, retri pala shamanı taşıyor. Bütün olay bundan ibaret.

Eğer takımlar shaman'a nukelerse setup çalışıyor, ama paladin'e nukelerlerse olay bitiyor.

Resto shaman'lı takımlara yapacağınızı söyliyim hemen, dps'e nukeleyin, shaman mana tide totem diktiğinde totemi kırın, su içirmeyin. En fazla 3-4dk sürer maçlarınız. O kadar çabuk bitiyor ki manamız aklınız durur.

Shaman'a pet falan yollamayın interrupt için, mana shield totem açıp sabaha kadar healler bir shaman yoksa.

Cidden oynanacak class değil shaman şu anda. Bugün 3v3 ve 2v2'de 5-6 takım değiştirdim yeni serverde cidden sinirim bozuldu. Yapabileceğiniz hiç birşey olmuyor genelde maç kaybederken. Daha heroism tuşuna bastığım anda spell steal'ın dan diye kafama çakması, 3v3'te heroism açtığım anda tepemize binen mass dispel falan çok komik.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...