Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ALLAH!!!!!!!!!!!!!

wraog

Öne çıkan mesajlar

''TELEKOM Genel Müdürü Mehmet Ekinalan, ADSL'nin yurt çapına yayılacağı, her ay 100 bin kişiye ulaşacaklarını, yıl sonunda da hedeflerinin 1 milyonun üzeri olduğunu anlattı. Ekinalan, 128 K internet bağlantısının da artık tarih olacağını, hepsinin aynı ücretle 256 K'ya yükseltileceğini açıkladı. 512 K ve üzeri paketler ise daha ajantajlı sunulacak. Telekom Genel Müdürü'nün asıl bombası ise sonra geldi: Yıl sonundan itibaren ADSL üzerinden TV yayınına geçebiliriz.''
HABERTÜRK yazarı Arda Güven yazıyor...
KABLO TV TARİH Mİ OLUYOR?
Kablo TV, 10 yıldan daha uzun bir süre önce Türkiye'de gündemine girdi. Girdiği gibi de duruyor. Çivi çakılmadı. Yıllardır 40 küsür kanalla, aynı görüntü kalitesi ve sorunlarla devam ediyor. Yine yıllardır, başına gelen her yönetici, bakan vs. kanal sayısının artırılacağı, yayın kalitesinin yükseltileceği vaadinde bulunuyor. Hikaye...
Bildik yerli kanallar ve yanında sosu diyebileceğim birkaç yabancı kanalla, hiçbir ayrıcalık sunmadan devam eden bir sistem, Kablo TV...
İddia ediyorum, Kablo TV bu kadar hantal, hımbıl kalmasa Digitürk avucunu yalardı. Misal, benim sokağımda Kablo TV olsa, bu kadar eleştirmeme rağmen gider ona abone olurdum, dört katı ücretle Digitürk'e değil.
Kablo TV'nin Türkiye'de ulaştığı il sayısı hala 20'yi geçemedi. Bu illerde de belli başlı semtlerde var. Mesela, İstanbul'un en janjanlı muhiti Etiler'de bile yok. Gerisini siz kıyas edin.
Kulağıma, Kablo TV'nin yaygınlaştırılmamasının bilinçli bir politika olduğu, birilerine rant sağlamaya dönük bazı engellemelerin yapıldığı duyumları geliyor ama inanmak istemiyorum.
TELEKOM Genel Müdürü Mehmet Ekinalan, kişisel bir sohbette, ADSL'nin yurt çapına yayılacağı, her ay 100 bin kişiye ulaşacaklarını, yıl sonunda da hedeflerinin 1 milyonun üzeri olduğunu anlattı.
Ekinalan, 128 K internet bağlantısının da artık tarih olacağını, hepsinin aynı ücretle 256 K'ya yükseltileceğini açıkladı. 512 K ve üzeri paketler ise daha ajantajlı sunulacak.
Telekom Genel Müdürü'nün asıl bombası ise sonra geldi: Yıl sonundan itibaren ADSL üzerinden TV yayınına geçebiliriz.
"Bu durum, Kablo TV'yi tarih yapar" tesbitine ise cevap vermedi, sadece "Onun müşterisi olacaktır" demekle yetindi. Yani internet merakı olmayan, sıradan insanlar, 80'lerin teknolojisiyle TV seyretmeye devam edebilirler. Ama anladım ki, dedikleri çıkarsa, benim sokağıma Kablo TV bekleme olayım bitecek, ADSL'yi beklemeye başlayacağım...
2001'den beri ADSL'yi bekliyorum, hala gelmedi. 3 yıl olmuş... ADSL meselesi de Kablo TV gibi olmasa bari... 2004 sonuna kadar ağzımı açmayacağım, ama ondan sonra tutabilene aşkolsun...[signature][hline]" Bless all forms of intelligence. "
Sosyal ağlarda paylaş

said:
wraog, 24 Mayıs 2004 14:17 tarihinde demiş ki:
İddia ediyorum, Kablo TV bu kadar hantal, hımbıl kalmasa Digitürk avucunu yalardı.

Kulağıma, Kablo TV'nin yaygınlaştırılmamasının bilinçli bir politika olduğu, birilerine rant sağlamaya dönük bazı engellemelerin yapıldığı duyumları geliyor ama inanmak istemiyorum.

Açıkcası benim de kulağıma çok geldi böyle duyumlar. Hatta aldığım ciddi bir duyum Ankara' da yıllardır KabloTV nin digaital yayına uygun olarak hazır bekletildiği idi.

Kablo Internet seklinde bakarsak olaya Hem kablo internete hem de Adsl' ye sahip olmamız zaten savurganlıktı. Ülkeler alt yapılarını bir tanesine göre ayarlayıp öyle devam ediyorlar genelde. Hem ondan hem ondan diye başlarsanız böyle ortada kalıyor işte.
Sosyal ağlarda paylaş

niye sevindiğinizi anlamış değilim oturup ağlamak lazım bence dağıtılan adsl lerin bile mevcut kullanıcıların bağlantılarının nasıl içine ettiği biliniyor zaten yetersiz sisteme 1 milyon kullanıcı yükleyince 14.4 lere geri döneceksiniz haberiniz yok[signature][hline]Özhan Canaydın demiş ki "vatan haini mektebi sultaniye pankartını açanları kınıyorum"

bir hafta sonra vergi daireside demiş ki "galatasaray klübünün vergi kaçırdığı tespit edilmiş olduğundan dolayı 1 trilyon lira cezaya çarptırılmıştır"
Sosyal ağlarda paylaş

yavaşlamak mı?
Kablo neti yaklaşık 3 senedir kullanıyorum 512 olarak başladım, gereksiz geldi 128'e indim.. sonra 256 da karar kıldım öle gidiorum.. tekrar 128 e inmeyi düşünüyorum. KAblo net o kdr hızlı ki, daha hiç bi problem yaşamadım. Arada sırada Otomatik ödemeden kaynaklanan sorunlar oluyo, tak diye cuma akşamı kapatiyolar neti ama o da helal olsun diorum. NAzar değmesin ya. Çok memnunum Kablo netimden. PCyi hiç kapatmıyorum, kapatsam da açtığım anda netteyim falan bağlanmak için bişeye tıklaman gerekmiyo.. BAk nazar değdircem şimdi.[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Rahan, 24 Mayıs 2004 17:20 tarihinde demiş ki:
yakın bi zamanda sabancı telekom, superonline falan başlar adsl dağıtımına o zaman mükemmel olur :)

bu firmalara çalışma izinleri ruhsatları geçenlerde werildi. bikaç firma inanılmaz teminat mektupları sayesinde bi dolu firmanın arasından sektöre girmeyte hak kazandı. beklioruz...

adslde 1milyon kullanıcıya ulaşma we ucuzlatma iddiası da bu ruhsatların werilmesiyle götü tutuşan tt yetkililerinin palawrasıdır büyük ihtimalle[signature][hline]a.k.a "bay bomba"
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Azmodai, 24 Mayıs 2004 18:10 tarihinde demiş ki:
benim kizdigim nokta su... dunyada artik standart 1Mbit olmus, hatta millet tv aboneligi alana veriolar falan ayni paket icinde biz ise halen seviniyoruz ah adsl geldi vs. diye.

said:
wraog, 24 Mayıs 2004 18:12 tarihinde demiş ki:
Bu işlerin başındakiler " memur zihniyeti "nden kurtulmadıkça ben kaydadeğer bir iyileşmenin olacağını düşünmüyorum.

+1

internet hakkı tamamen ttnet'in elinde mi? (internet sektörüyle alakalı pek fazla bişi bilmiyorum o yüzden soruyorum..)
yani mesela benim bölgeye bi tek kablonet geliyor.
interaktif ise, kablonet'in olmadığı bölgelere hizmet götürüyor vs..

aslında çikolata-biskuvi piyasası gibi olsa internet çok iyi olurdu.
milka, ülker, eti, nestle.. vs isteyen istediğini alabiliyor.
ama hepsi mesela eti'nin eline bakıp bişiler yapmaya çalışmıyor.

atıyorum mesela deutsche telekom gelcek türkiye'ye, türk telekom'a rakip bi firma olcak, kendi istediği yerlere, türk telekom'dan ayrı internet bağlantısı, telefon bağlantısı felan çekicek, böyle böyle birçok firma Türkiye geneline yayılcak.
Ancak bu sayede ucuz fiyata hızlı internet elde edebileceğimizi düşünüyorum..

epey fantazi oluyor biliyorum da aklıma başka bişi gelmiyor.

geçen sene, chip dergisinde Turk Telekom'un 5 trilyon kar etmeyi planladığını okuduğumda şok geçirmiştim..[signature][hline]Vote Mr. Bilbo For President
Sosyal ağlarda paylaş

Yanlız kablo tam üvey evlat modelinde şuan, adsl pazarını daha büyük tehdit olarak görüyorlar herhalde.Sadece abone alcaz merak etmeyin felan diyorlar ama hızlara gelince ortada hiçbişi yok.[signature][hline]''Most of us walk in the light and the shadow but there are the chosen few who walk this world , carrying their own light to brighten both day and night.''
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Türk telekom şuan Türkiyenin devlet+özel şirketlerinden en çok vergi veren şirket e nedenini hepimiz tamin edebiliyoruz sanırım :) ...
Şuan için özelleşen birşey yok ama öyle yada böyle bu değişecek zamanında deutch telekomlan yapılan bir röpörtajı okumuştum gazetede Türkiye piysasına girmeyi düşünüyorlardı şuan içinde Koç.net ve sabancı altyapısına büyük ağırlık verip bu piyasaya girmek istiyor ama ülkemizde herşey yavaş ilerleyip birçok şeye takıldıgından telekom olayıda resmen yavaşladı sanki önceliklen telekom altyapısını vssini halletsin kapabildiği kadar müşteriyi kapsın ondan sonra diğerleri girer mantığındalar hatta bundan dolayı bazı net sağlıyıcılar superonline doruk mynet vs dava açmıştı.
TT özelleştiğinde her önüne gelen telekom olayına girebileceğinden iletişimlen ilgili ne varsa herşeyin fiyatı düşecek.Dağıtım olayı bildiğim kadarıylanda ttnetin şuanki altyapısından olacak yani ben sabancıdan adsl almak istiyorum dediğinizde sabancının gelip sizin caddenize hat döşemesine gerek kalmıyacak direk olarak ttnin elinde olan hattınızı sabancıya geçiricekler.Thalionun çok güzel bir yazısı vardı bunlan ilgili.[signature][hline]Você Cría Os Mundos Que Nós Os destruímos
Virus,SatanixVirus,Satan-Virus,Virus-Satan,Satanix.
Trex DragonSlayerz Paladin of alb/exc
Viru Jan-Tiran BH of the Ecl The solo
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
geem heryer için söyliyemezsin onu karşıda bazı yerleri simens aldı diye biliyorum ve şuan oldukça iyi bir şekilde çalışıyorlar.Kısacası bağlantının iyiliği kötülüğü sizin oturdugunuz yere bağlı.[signature][hline]Você Cría Os Mundos Que Nós Os destruímos
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Normalde 2004e girildiğinde en az 1ay içinde özelleştirilmesi gerekiyordu ama erteleye erteleye demek 15temmuza gelmiş[signature][hline]Você Cría Os Mundos Que Nós Os destruímos
Sosyal ağlarda paylaş

ya diğer firmalar adsl fiyatlarını açıkladılarmı ? kablo ya bakan yok belki geçme zamanı gelmiştir.Önüne gelen adsl den bahsediyor, elimizde patladı kablolar valla =P[signature][hline]''Most of us walk in the light and the shadow but there are the chosen few who walk this world , carrying their own light to brighten both day and night.''
Sosyal ağlarda paylaş

Ya kim bu interneti pic eden zihniyet
bulsam saldırıcam
ama yok
topluca birlik olmuşlar galiba[signature][hline]And there's a million of us just like me who react like me, burn, smell, explode like me glow like me, periodical like me and just might be a piece uranium, but they are just isotopes of me!
I'm Chemical. Yes, I'm the pure Chemical
All other isotope Chemicals can't react forever. So won't the pure Chemical please meltdown please meltdown please meltdown...
Sosyal ağlarda paylaş

Sol nezamandır adsl için başvuru alıyor
hatta modem satışları bile başlamış ama daha ortada ne kampanyalar var ne fiyatlar.Başvuru forumdada 128 mi 256 mı 512 mi diye soruyor.[signature][hline]''Most of us walk in the light and the shadow but there are the chosen few who walk this world , carrying their own light to brighten both day and night.''
Sosyal ağlarda paylaş

Anladığım kadarıyla, Türk Telekom bu sene içinde kesin olarak özelleşeceği için, altyapı hizmetlerine para harcamak yerine; abone sayısını maksimum düzeye eriştirip şirketi bu haliyle devretmeye çalışıyor. Böyle yaparsa özelleşeceği tarihe kadar milletten ne kadar koparabilirse koparacak , hemde altyapı hizmetleri ile Telekom'dan sonra gelecek kişiler uğraşmak zorunda kalacaklar.[signature][hline]I have come but; i do not choose to do now, what i have come to do.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...