Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

::Günlük::

Vingthor

Öne çıkan mesajlar

sene 89olması lazım.
eski bir kutu içinden kitapları çıkartıyorum.
artık ne dergisi bilmiyorum ama oldukça eski.. üstündeki yazı bile eskimsi. gezegen yerine başka bi kelime yazıyor ama gezegen yani üstündekiler..

babamın sakladığı eski kitaplar vardı öyle. iş için kullandığı neufert'lerden tut oxford'un setlerine kadar. ben ilk ingilizceyi onlardan öğrenmiştim okulda falan görmeden önce.

roma mimarisi diyince aklıma geldi.

taşına taşına sayıları azaldı, bizim kitaplar eklendikçe üstüne eskilerden kimisi "gereksiz" bulundu..

aslında harika kitaplardı be. şimdi sadece kapaklarının taramaları elimde olsa bile yeter vallahi.
Sosyal ağlarda paylaş

Eskiye özlem insanoğlunun zaaflarından mıdır nedir bilmiyorum, ama genelde yaşanıyor bu duygu. Geçmiş hep daha güzel geliyor. Babama sorsam "Gemlik'i bi de 1960 yılında görecektin" diyor. Anlatmaya başlıyor sonra.

E ben kendimden yola çıkarsam, çocukluğumu, eski mahallemi, en yakında lise yıllarımı falan özlüyorum.

Şimdiki zamanda da çok güzel şeyler var tabi. Onları alıp geçmiş zamana kaçmak ne güzel olurdu be.

Şimdi dasaaa eski kitaplar falan deyince ondan yazdım.
Sosyal ağlarda paylaş

acaip zeki, gerçekten saygı duyduğum bi amca diyor ki "şimdiki teknolojik aletlerimi resmi bi amerikan vatandaşı olarak 90lara götürmeme izin ver. kısa sürede trilyoner olurum" ki haklı aslında.

her neyse, abi eski daha iyiydi. bu kadar çetrefilli ve karman çorman değildi çünkü.

büyüdükçe işler pisleşiyor kişisel olarak.

ama eski, gerçekten şu ana göre toplumsal olarak da iyiydi.
Sosyal ağlarda paylaş

İnsani ilişkiler süperdi. Dürüstlük vardı falan.
Hatırlarım, dükkana yeni yeni adım attığım zamanlarda, insanlara güven vardı. O zamanlar alacaklarımız için babamın kimsenin peşinde koştuğunu hatırlamıyorum. Ya da tek tüktür yani.

Şimdi sezon başında iş yapıp sezon sonunda dahi para alamadığımız onlarca müşteri çıkıyor her yıl.

Eskiden komşuluk ilişkileri süperdi. İnsanlar karşı kapının arkasında yaşayan insanlara güvenebilirdi. Şimdi tanımıyorsun bile. Onu geçtim lan babamın bahsettiği yıllarda anahtar kapının dışında asılı bırakılırmış, komşum gelip de kapıda beklemesin diye. Şimdi yap da gör tersten.

Tabi o zamanlar gemlik nüfusu 10 bin, şimdi 95 bin.
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Eskiden komşuluk ilişkileri süperdi. İnsanlar karşı kapının arkasında yaşayan insanlara güvenebilirdi. Şimdi tanımıyorsun bile. Onu geçtim lan babamın bahsettiği yıllarda anahtar kapının dışında asılı bırakılırmış, komşum gelip de kapıda beklemesin diye. Şimdi yap da gör tersten.

he valla.. cok dertlyiz bu konuda..
ben lisedeyken yanda ögrenciler kalıyordu.. kek pasta bögrek ne piserse benden cok onlara veriyordu zamaninda annem :D

ulan simdi eve cıktim.. birak kek pasta kurabiye vermeyi.. selam vermiyor karsidaki cadi kadin..

Anca aksam saat 22.30 dan sonra duvara vuruyor :D öyle sosyalleşiyorz biz de napak
Sosyal ağlarda paylaş

ah mirim haklısınız. bir başkaydı o zamanlar, bilhassa 70'lerin istanbulu. kalamış sahilinde koyunlar otlardı daha. eski sarı dolmuşlar vardı kadıköy-bostancı arası caddeden işlerdi, daha o zamanlar sahilyolu doldurulmamış. yaşlı teyzeler de otursun diye, biraz da isteksizce annemin kucağına geçtiğim zamanları dün gibi hatırlarım. bir seferinde muhtemelen torunlarına aldığı baylan çikolatalarından bir tane de bana vermişti tonton bir teyze. o zaman demiştim kendime; iyilik kaybetmez, masumiyetin ziyan olmaz. ama dünyanın çehresi değişti sonraları.

kutu kutu pasta, demirel hasta, bırakın ölsün, ecevit başta... daha çocuğuz o zamanlar, bir abimiz öğretmiş bu tekerlemeyi. biz söylerken, babamın o gizlice edindiği yılmaz güney filmlerini seyre dalmış, o kare sarı gözlüklerinin altından gülen gözlerini hiç unutmam. zaman geçti, ben babamı gömdüm, demirel ecevit'i gömdü ve biraz buruk, biraz ürkek yaşamaya alıştık hepimiz günden güne...
Sosyal ağlarda paylaş

sen de mi malzeme brütüs ?
ŞİMDİ KOMPOZİT MODA
BAY BAYY

off bu leşliğin ustune uyuyayım en iyisi

okula gitme işi yola girdi gibi. bi' de ders calışmayı hatırlarsam olucak bu iş.
yarına yine part3 yollamam lazım malagaya.gün geçmiyor ki ptt kargomu kaybetmesin=/
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

ölür müyüm acaba?

seyyrelal gibi bişi galiba gezegen yahu..

Senin benim gibi adam ölmez dasaaa.. Aksine en çok biz yaşarız anasını satiim.

Bugün rüyamda havuza düştüm günlük. Öyle kıpırtısız kaldım kolları ayakları hareket ettiremediğimden değil de bilmiyorum işte rüya çok mantık aramadım. Bi Allahın kulu farketmedi lan hareket etmediğimi öyle kaldım suyun altında. Uyanmasam sonsuza kadar kalırdım gibi orda O_o
Sosyal ağlarda paylaş

Günlük

Bilgisayarlarla yaşamak herşeye bakışımı mota mot hale getirdi. Direkt söylendiği veya gördüğüm şekliyle algılıyorum herşeyi. Detayını, başkalarını nasıl etkilediğini o anda beni ilgilendirmediği sürece düşünmüyorum.

Başkasını kötü etkilemesi umramda değil demek değil bu tabii, o anda beni ilgilendirmediği için hiç aklıma gelmeyen detay birinin canını sıkınca üzülüyorum sonra.

Kafama sçim.

Bu yüzden yine tartıştım sabah sabah hey allaam. Zaten moralim de bozuk. hoff :/

Salak herif sanki karşında konsol var da hatan olunca düzeltmene yaraması için her yaptığının logunu tutuyosun bi taraftan.
Sosyal ağlarda paylaş

günnük.

karşımda 2 ekran var.

Büyük ekran KVM ile ikinci (linux) bilgisayara bağlı. Diğer ekran notebook zaten. Notebooktan çalışıyorum, müzik falan da çalıyo. Notebook ekranında mail programı açık, büyükte opera. Operada 35453612 tane tab var. Bi de bu tabların büyük bölümü stacklenmiş halde.

Scroll Lock tuşuna iki kez basınca linux makinaya geçiyorum. Bunda 4 sanal masaüstü var. Her tarafta bi browser, editor, file manager, terminal falan açık.

Naapıcağımı şaşırdım lan bi an bununla. Herşeyi aynı anda yapmaya kalktım. :/
Sosyal ağlarda paylaş

gün çok hızlı başladı günlük.sabah çocuklarla tiyatroya gidip,tiyatro öncesinde apachi marsıyla koptuk!
sonra çılgın çocuk oyunu ''bizim çocuklar''da sanırım ''afacan'' ,tiplemesine hocalardan en çok ben AHAHAHAAH diye güldüm.zeka seviyemi belli ettim ama ben oyuncunun iyisinden anlıyorum.adam cidden iyi oynuyodu.neyse koop koooop
Sosyal ağlarda paylaş

cerebralis said:

gün çok hızlı başladı günlük.sabah çocuklarla tiyatroya gidip,tiyatro öncesinde apachi marsıyla koptuk!
sonra çılgın çocuk oyunu ''bizim çocuklar''da sanırım ''afacan'' ,tiplemesine
hocalardan en çok ben AHAHAHAAH diye güldüm.zeka seviyemi belli ettim ama ben oyuncunun iyisinden anlıyorum.adam cidden iyi oynuyodu.neyse koop koooop
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...