Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Assassin's Creed 2

moriQ

Öne çıkan mesajlar

Abi zaten korsanla mücadele etmek saçma,
Bunu yapan bi louis vuitton var ki onlarda dunyanın parasını harcayıp bısı elde edemıyorlar.

Neden saçma?
Bir kere adam senin hedef kitlen değil, 70 milyon verip almıyorsa muhtemelen alamadığındandır. Satışın azalmaz

İkincisi daha önemlisi, Bu adam bugün korsanını alır, çok beğenir benim gibi bir blizz bioware hayranı olur,
Sonra ilerde para kazanmaya başlayınca korsana falan hiiç yeltenmez.
Sen korsanla mucadele edersen, böyle adamlarıda kaybedersin.

Ayrıca her çıkan oyunun aşşağı yukarı aynı parada olması çok gıcık bir durum, şu oyunla SC2 ye aynı para verilmez yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

Abi zaten korsanla mücadele etmek saçma,
Bunu yapan bi louis vuitton var ki onlarda dunyanın parasını harcayıp bısı elde edemıyorlar.

Neden saçma?
Bir kere adam senin hedef kitlen değil, 70 milyon verip almıyorsa muhtemelen alamadığındandır. Satışın azalmaz

İkincisi daha önemlisi, Bu adam bugün korsanını alır, çok beğenir benim gibi bir blizz bioware hayranı olur,
Sonra ilerde para kazanmaya başlayınca korsana falan hiiç yeltenmez.
Sen korsanla mucadele edersen, böyle adamlarıda kaybedersin.

Ayrıca her çıkan oyunun aşşağı yukarı aynı parada olması çok gıcık bir durum, şu oyunla SC2 ye aynı para verilmez yani.

yorumların doğru da, ilerde para kazanmaya başlayınca korsana yeltenmeme kısmı hayal bence. haa, oyunun korsanı zaten 15 milyon falandır, orjinali 30 milyondur, o zaman para kazanan biri olmasan da gidip orjinalini almak mantıklı olabilir. ama bize makro ve mikroekonomide daha ilk derslerde öğretildiği gibi, bir mala ya da hizmete duyulan talep, fiyat düştükçe artar. yani adamın geliri yükselse bile aynı kalitedeki aynı mala ( korsan oyunun tamamiyle orjinal oyunun aynısı olması ) gidip daha fazla para vermez. ( mikro sınavı var da 2 haftaya sdf )

ha, korsanla mücadele edilirse bu adamları da kaybedersin demişsin orası doğru. fakat şöyle bir durum var ki, eğer illegal versiyonda oyun oynayan insanlar yeni nesil oyunları oynayamaz hale gelirse ve orjinal alacak durumları da yoksa, bu durum gelirleri yükseldiğinde dahi çok değişmez. neden ? e adam orda belki 1 - 2 senedir beklediği oyunu oynamak için kılı kırk yarıyor ama bir türlü oyunu oynayamıyor. doğal olarak o oyunu üreten firmaya antipatisi tavan yapıyor.

son söylediğim de hata payı var, sonuçta ne kadar antipati beslersen besle bir yerde o oyunu oynamak için firmasına da katlanıyor insanlar. sonuçta silent hunter 5'de de tonla oyuncu ubisoft ürünlerini bir daha almicam diye zırlaşıyordu, şimdi aynı adamlar assassin's creed 2'nin illegal versiyonunu bekliyor. falan filan işte.
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

Yalnız derste öğretilenler gerçek dünyaya daima uymuyor işte. Ben param varsa iyi olacağına güvendiğim oyunu gidip orjinal almayı tercih ediyorum, yardımcı olmuş gibi hissediyorum sektörün devamlılığında tuzum olmuş gibi hissediyorum ve mutlu oluyorum :)

yok, ben çoğunluk için konuştum zaten :) bir oyunun beklentilerimi karşılayacağından eminsem ve ona ayırabilecek param varsa tabi ki orjinal alırım. yani saçma bir örnek olmasın ama, beykozda iki tane havuzlu villada oturan arkadaşımın bile oyun koleksiyonuna baktığımda orjinal oyun olarak sadece mmo'ları görünce insan bir durup düşünüyor açıkçası.
Sosyal ağlarda paylaş

önemli olan maddi durum deil ki, parayı kendi kazanıp kazanmaması
hesap vereceğin insanlar olduğu sürece "oyuna para verdim" şeklinde bi hesap vermek zorlar insanı.
bide öğrenci psikolojisi var yani, ben 10 15 km lik yola dolmuşa falan binmezdim yürürdüm =)
şimdi bakıyorum oyun çıksada düzgün alsam die =)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...