Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Konsol Karşılaştırma (Fikir Lazım)

Greeny

Öne çıkan mesajlar

Oyun yapımcıları bile Ps3 e oyun yapmak çok zor verimli kullanamıyoruz diyorlar. Ps3 oyunları tam performans çalışan oyunlar değil. Bunu Sony nin bilerek yaptığı yönünde şeyler okumuştum. Hatta bir sony yetkilisinin her şeyi şimdi çözerseniz ilerde ne yapacaksınız tarzı bi cümlesi vardı.
Yani demem o ki ps3 ün grafiklerinin daha alacağı yol var. Gow3 de zaten efsane geliyor. Ps3 öneririm ben.
Sosyal ağlarda paylaş

ek bilgi olarak; 40 - 60 - 80 gb modelleri arasinda HDD farkindan baska, Blueray okuyucusunun cift ya da tek lens li olmasi farki da var. Yeni uretilen modellerde ( 40gb lik modelin yeni uretilmisinde de olabilir, seri no.ya bakmak lazim ) DVD ve BD yi okuyan iki farkli lens var. Buyuk bir olay mi bilmiorum, okuyucusunda problem cikaran bir PS gormedim daha, DVD izlerken okuyucunun yorulmasini engeller en azindan.
Sosyal ağlarda paylaş

tabikide, grafik kartının 7x serisi olması önemli olan kısmı değil.

şu anda ps3 e yapılan oyunlar belli bir yüzde ile grafik kullanıyor diye düşünün. bir iki sene sonra belki daha uzun sürer bilemem fakat xbox 360 ps3 yanında çöplük gibi görünecek.

xbox360'ın maximum grafiği ps3'ün yüzde 30u kadar diyebiliriz kısacası.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de Deniz Baykal'ım derim o zaman :)

Nasıl oluyor da bu kadar cüretkar konuşabiliyorsunuz, aklım almıyor varya. Bari birşeylere dayandırın da söyleyin, o zaman biraz mantıklı gözüküyor en azından.

"Delinin biri kuyuya bir taş atmış..." diyorum başka birşey demiyorum. Yeni bir X360 vs PS3 flame-war'u da körükleyip kaçıyorum B)-
Sosyal ağlarda paylaş

xbox360 al, 1-1.5 sene max kullan, sat, ps3 al

Şu andaki düşüncem bu. Henüz ps3 "aldırtacak" bir sebep göremiyorum. Nerdeyse bütün firmalar ps2 den ellerini ayaklarını çektiler. 1 sene daha alışma süresi veririm ben, ondan sonra yavaş yavaş ortalamanın üstünde, ps3 teknolojisini adam gibi kullanan oyunlar dökülmeye başlar.

Şu an için xbox360ın albenisi daha fazla
Sosyal ağlarda paylaş

ssj4songoku said:
Ben de Deniz Baykal'ım derim o zaman :)

Nasıl oluyor da bu kadar cüretkar konuşabiliyorsunuz, aklım almıyor varya. Bari birşeylere dayandırın da söyleyin, o zaman biraz mantıklı gözüküyor en azından.

"Delinin biri kuyuya bir taş atmış..." diyorum başka birşey demiyorum. Yeni bir X360 vs PS3 flame-war'u da körükleyip kaçıyorum B)-

x360 bok songoku der ben de kaçarım heuahe
Sosyal ağlarda paylaş

Mumu said:
tabikide, grafik kartının 7x serisi olması önemli olan kısmı değil.

şu anda ps3 e yapılan oyunlar belli bir yüzde ile grafik kullanıyor diye düşünün. bir iki sene sonra belki daha uzun sürer bilemem fakat xbox 360 ps3 yanında çöplük gibi görünecek.

xbox360'ın maximum grafiği ps3'ün yüzde 30u kadar diyebiliriz kısacası.

istediğin kadar zaman geçsin, eğer böyle birşey olursa sana ps3 alıcam, bak buraya yazdım. ister oynarsın, ister satarsın. almazsam banlayın.

nasıl görüntüsü ekran kartına bağlı olmaz yahu, nasıl olmaz, nası önemli değil bi açıklamasını yap, çok mantıksız birşey söyledin.

ssj4songoku'ya katılıyorum demek istediğim oydu.
Sosyal ağlarda paylaş

tamam bağlı değil dememişsin ama 7 serisi olması önemli değil demişsin
nasıl değil onu açıklayıver nolur.

dediğim hala geçerli, eğer xbox çamur dedirtecek kadar değişirse sana ps3 borcum var.

ayrıca ps oneda da, ps2 de de tam olarak öyle birşey olmadı. çıktıktan 1-1,5 sene sonra gücünü sonuna kadar kullanan oyunlar vardı. şu saydığın konsolların tümüne sahibim, hepsinde de fena denmeyecek bir arşivim var. hiçbirinde böyle bir sıçrama olmadı.

sony'nin bahanesi bu gücünü kullanamama benim gözümde.

yanlış anlamayın beni, xbox>ps3 gibi birşey söylemiyorum kesinlikle. hatta ps3ümü daha çok seviyorum. ama abartıyorsunuz bazen (bu lafım mumuya değil herkese)
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni nesil konsolların önemli özelliği olan Online oynayabilme yetisini göz ardı ediyorsunuz. Gidip x-box alırsan 2 günde yersin banı, oyunu demo oynamış gibi atıp bırakırsın. Fakat Örneğin Sf4 gibi Pes gibi oyunların oyun sürelerini Çok uzun süreler uzatan bir yol online olabilmeleri. Ayrıca ps3 e oldukça güzel oyunlar çıktı. Beklemek gereksiz git al derim. Onun dışında Ps3 oyunlarında gerek grafik gerekse stabilite açısından yükselen bir grafik söz konusu. Ve oyunları oldukça tatmin edici. Önümüzde Gelicek olan FF yi konsol dünyasında Mgs den sonra gerçekten devrim yaratıcak oyunlardan biri olarak görüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya sonuçta iki konsolun da artıları ve eksileri var. Exclusive oyunları karşılaştırmaya pek gerek yok bence. Çünkü tamamen zevkler ve renkler kategorisine giriyor. Sen GOW(God of War), ben severim GOW(Gears of war)[ikisini de seviyom doğrusu ama örnek işte :D ).

Hani PS3'ün Blu-Ray'i var, rahat upgrade edilebilir HDD var. Ücretsiz online play var.

X360'ın Xbox Live Arcade'ı, Netflix'i, gelişmiş multiplayer community'si var falan filan yani.

İki konsolu da severim. Ama bence birinin diğerinden "ben senden üstünüm" dedirtcek derecede birşeyi yok şuan.

Exclusive oyunlara bakın, bütçenize bakın, hangisini istiyorsanız alın.
Sosyal ağlarda paylaş

Revangelis said:
tekrar söylemek istemiyorum ama çok büyütmeyin ps3ün gücünü kafanızda. grafiklerinin daha yol alabilmesi için güçlü bi ekran kartı lazım, ki gücü belli. o söylenen şeyler ps'in işlemcisi için geçerli,o konuda birşey diyemem.

http://shiftdelete.net/ps3un-gercek-gucunu-ne-zaman-gorecegiz-9938.html
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...