Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

volvo hayatımı kurtardı..

Dolis

Öne çıkan mesajlar

Dün gece saat 12 gibi istanbul sahil yolunda kaza yaptım kazanın fotoğraflarını koyucam. Herkezin tek dediği şey altıma volvo olması ve emniyet kemerim bağlı olduğu için hayatım kurtulduğu. Buyrun fotoğraflar yemin ederim araca saygı duydum. Son dk ufak bi ağaca koyup durdum kapıyı vurdum. Kapı bozuldu ama bana 1 gram darbe bile gelmedi.

Sosyal ağlarda paylaş

ben resmen akerdeon olmus arabadan babamın başka hic bir fiziksel hasarı (kırık ya da kopan uzuv gibi) olmadan sadece ufak bir alanda düşük sızıntılı bir beyin kanaması ile 99 model megane dan sag cıktıgını gordum. arabanın artık onceden ne marka ve model oldguu bile anlasılmıyordu bir kac yerde logo gormeseniz.

insan o zaman ek hava yastıkları ve abs ye ödedigi o ekstra donanım tutarının gercekten ne kadar degerli oldugunu anlıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

kermit said:
param olursa bi gün
volvo s40 alıcam
klasikden değil.

s40 diger volvolar kadar basarılı degil ama. yol bilgisayarının bile opsiyon oldugu donemleri biliyorum onda.

guvenlik ekipmanı, hava yastıgı sayısı, pasif guvenlik gıbı durumları bilmiyorum ama en bos s40 ta bile.
Sosyal ağlarda paylaş

Namessar said:
kermit said:
param olursa bi gün
volvo s40 alıcam
klasikden değil.

s40 diger volvolar kadar basarılı degil ama. yol bilgisayarının bile opsiyon oldugu donemleri biliyorum onda.

guvenlik ekipmanı, hava yastıgı sayısı, pasif guvenlik gıbı durumları bilmiyorum ama en bos s40 ta bile.

olsun aga içimde kalıcak yoksa
80 yaşımada gelsem bi s40 alıcam yani kafama koydum
şekli yeter arabanın
Sosyal ağlarda paylaş

E ama öyle diil mi ya :D

Bugün bi audi bi bmw bi mercedes volvolar kadar güvenlidir. Hatta daha güvenlidir.

Volvo 1960 larda 70 lerde arabalar teneke gibiyken tank gibi arabalar üretirmiş, üst üste 20 tane volvo koysan en alttaki ezilmezmiş öyle ağır sağlam malzemeden üretilirmiş. O zamandan kalan imajıyla bugün hala satıyor olması acı bi gerçek.

Çünkü bugün Volvo o eski volvo değil. Hatta güncel S40'ın şasi ve güvenlik donanımı olarak platform kardeşi ford focustan ya da mazda 3 ten hiç bir farkı yok.

Bugünkü her araba güvenli. NCAP testlerinin yaygınlaşması ve tanınmasıyla, AB standartlarının her sene sertleşmesiyle çoğu markanın otomobilleri son derece güvenli. Volkswagen golf, toyota corolla vs. son derece güvenli araçlar.

Bir de şöyle birşey var tabi, 120km/s in üstünde yapılacak kazalarda en kral arabada olsan fark etmez. 90km/s e kadarki kazalara göre tasarlanıyor bugünkü arabalar.
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

NCAP sadece belli bir açıdan güvenlik olayına bakış demek. Çok muazzam bir kriter değil. Bugün firmaların birçoğu NCAP'a göre araç hazırlıyorlar. Misâl Renault.

Pasif güvenlik konusunda Volvo'nun yaptığı araştırmalar ortada. Bu sebeple -özellikle V50 modeline- sıcak bakıyorum.

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

Öncelikle çok geçmiş olsun.

Bende Volvo'yu hep beğenmişimdir. C30 çok hoşuma gidiyor son günlerde. Hafta içi gittim bu indirimden sonra ne kadara geliyor diye soruşturdum. Turkiye'ye özel bi paket hazırlamışlar hatta içide boş değildi Bi-Xenon, 17 inch jantlar, 8 hoparlör high quality müzik sistemi falan. Döşeme vs. eklettim fiyat 23.450 Euro'ya geliyor, çok yakın bir arkadaşımın sülalesinin üyelerinde 5 Volvo var. Onlarında ruhsat fotokopilerine getirirsem ayrıca bir indirim alabileceğimi söylediler. Aslında fiyat hoşuma gitti arabanın tipini de çok beğeniyorum fakat arkadaşlarım A3'e aklımı çeliyo, Scirocco'da çok hoşuma giden bir model. Kararsız kaldım.

Neyse konu çok dağılmasın.

Geçmiş olsun.

Saygılar..
Sosyal ağlarda paylaş

ncap cok ciddiye alinacak birsey degil. temel olarak ncap bir aracin belli noktalarindan carparsan enerjiyi nasil dagitirsindan baska birsey degil.

volvonun guvenlige harcadigi parayi kimse harcamiyor. adamlarin sirg crash tesler icin kendi etrafinda donen bir merkezleri vardi. Su dogru volvo ile diger arabalar arasinda fark eskisi gibi degil bir yigin daha iyi arabada vardir ama ncap cok birsey ifade etmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...