Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Game of Thrones (2011) (Sadece dizi, kitap konuşmak yasak!) - HBO

GERGE

Öne çıkan mesajlar

8. bölüm

Anlamadığım şey, baratheonlar baya baya kankası değil mi stark'ların, neden bi kuzgun yollayıp o taraftan destek istemiyor Stark oğlanı? Belki daha düzgün daha az outnumbered şekilde bi savaş şansı olucak Stanis'le beraber...
Basitçe bakıyorum adam gibi politikayla, Stark,Tully,Baratheon,Greyjoy,Arryn tek çatı altında toplanabilir.
Geriye Lannister,Targaryen,Frey ve Tyrell kalıyor 4 Targaryen'ler yokoldu zaten sanırım Greyjoy'ların da pek ordusu falan kalmadı, Frey ve Tyrell'i daha hiç görmedik onları da tanımadığım için parayı seçip lannisterlarla olur desem bile 3 aile vs 4 aile bi combatı rahatça kazanıp krallığı da Baratheon'lara devredebilirdi Stark ailesi.
Starklara karşı pek sempatim kalmadı açıkçası sevmiyorum aptal insanları :D

Sosyal ağlarda paylaş

Üstteki Spoya cevap Spo

Baratheon'larla Starkla kanka değil, Robert'le Ned Eyrie'de squire oldukları dönemden arkadaşlar.

Frey'ler Tully'lere yeminli ama kanlarında yavşaklık var, büyük evlerden birisi değiller.

Vale'de de işler bayağı karışık zaten, onlar savaşa falan giremez kolayca.

Greyjoy'ları bilemiyorum ama varisleri Stark'ların elinde olduğundan onlar da taraf seçmekte pek özgür değiller.

Targaryen'ler diye bir şey kalmadı zaten, bir tek Daenerys kaldı.

Sosyal ağlarda paylaş

EricCantona said:

8. bölüm

Anlamadığım şey, baratheonlar baya baya kankası değil mi stark'ların, neden bi kuzgun yollayıp o taraftan destek istemiyor Stark oğlanı? Belki daha düzgün daha az outnumbered şekilde bi savaş şansı olucak Stanis'le beraber...
Basitçe bakıyorum adam gibi politikayla, Stark,Tully,Baratheon,Greyjoy,Arryn tek çatı altında toplanabilir.
Geriye Lannister,Targaryen,Frey ve Tyrell kalıyor 4 Targaryen'ler yokoldu zaten sanırım Greyjoy'ların da pek ordusu falan kalmadı, Frey ve Tyrell'i daha hiç görmedik onları da tanımadığım için parayı seçip lannisterlarla olur desem bile 3 aile vs 4 aile bi combatı rahatça kazanıp krallığı da Baratheon'lara devredebilirdi Stark ailesi.

Freyler asil buyuk lordlardan degil, Tully'nin emrindeler. Arryn'in basinda Lysa ile oglu var ve onlarin hic destek vermeye niyeti yok.

Tully zaten Starkla beraber hareket ediyor. Digerlerinin ne yapacagi da ileride ortaya cikar.

Bu arada bir de Dorne'u yoneten Martell ailesi var.

Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

Üstteki Spoya cevap Spo

Baratheon'larla Starkla kanka değil, Robert'le Ned Eyrie'de squire oldukları dönemden arkadaşlar.

Frey'ler Tully'lere yeminli ama kanlarında yavşaklık var, büyük evlerden birisi değiller.

Vale'de de işler bayağı karışık zaten, onlar savaşa falan giremez kolayca.

Greyjoy'ları bilemiyorum ama varisleri Stark'ların elinde olduğundan onlar da taraf seçmekte pek özgür değiller.

Targaryen'ler diye bir şey kalmadı zaten, bir tek Daenerys kaldı.

cevaba cevap

E tamam vadiyi dışarı çıkar ki kazanıcakları kesin bi durum olursa deli karı da fırsatı kaçırmıyacaktır. Ki stannis durumu biliyordur bi raven gönderip savaşa katılabilirdi vs vs vs... Bilmiyorum dizi çok başarılı ama kitabın hikayesine biraz kıl kapmaya başladım.
60.000 Toplam ordusu Lannisterların, 18000 çekiyor winterfell gerektiğinde ama Ned stark King's Landing'e Hand of the King olarak giderken sadece 50 adam mı alıyor? En az 1000 tane adamı olması gerekirken... Bu kadar aptal da olmasınlar arkadaş...
İşin diğer bir boyutu zaten şaka gibi Lannisterlar zaten savaş halinde ordu toplanmış durumda ve 60000 kişilik bir ordu var ortada nasıl bir zenginlik, nerden geliyor bu para o devirde o kadar askeri elinde tutucak savaştırmadan bekleticek falan...

Bilmiyorum hikayenin bazı noktaları fazla fantastik gelmeye başladı bana...

Sosyal ağlarda paylaş

EricCantona said:

cevaba cevap

E tamam vadiyi dışarı çıkar ki kazanıcakları kesin bi durum olursa deli karı da fırsatı kaçırmıyacaktır. Ki stannis durumu biliyordur bi raven gönderip savaşa katılabilirdi vs vs vs... Bilmiyorum dizi çok başarılı ama kitabın hikayesine biraz kıl kapmaya başladım.
60.000 Toplam ordusu Lannisterların, 18000 çekiyor winterfell gerektiğinde ama Ned stark King's Landing'e Hand of the King olarak giderken sadece 50 adam mı alıyor? En az 1000 tane adamı olması gerekirken... Bu kadar aptal da olmasınlar arkadaş...
İşin diğer bir boyutu zaten şaka gibi Lannisterlar zaten savaş halinde ordu toplanmış durumda ve 60000 kişilik bir ordu var ortada nasıl bir zenginlik, nerden geliyor bu para o devirde o kadar askeri elinde tutucak savaştırmadan bekleticek falan...

Bilmiyorum hikayenin bazı noktaları fazla fantastik gelmeye başladı bana...

Ordu toplama mantigi herkesin altindaki lordlardan adam istemesi seklinde gelisiyor. Ordularin tamami da egitimli askerler degil, emir verilince bir suru koylu vs. topluyorlar. Yani Lannisterlar surekli olarak 60 000 adam beslemiyorlar.
18 000 kisi de sadece Winterfell'den cikmiyor. Butun kuzeyin ordusu o.

Lannisterlarin karsisinda sadece 18 000 kisilik Stark ordusu yok. Tully ordusu ile de savasiyorlar.

Eddard'in cok fazla asker goturmemesi normal. Olaylarin bu noktaya gelecegini bilmiyor tabii ki.

Sosyal ağlarda paylaş

ordu tartışmaları

Şimdi Lannisterlara bu para nerden geliyor derseniz. Casterly Rock denen yerde Altın Madeni var. Shitting gold olayı ordan geliyor bi yerde geçiyordu.

Şimdi sistem şu şekilde Bir tane ana House var ve bunun altında sworn houselar var.

House stark warden of the North
House umber glover vs.vs. sworn to house stark bunlar.

Lannisterların da böyle adam warden of the west
bitane harita koydular buraya bi 10 sayfa falan geride olması lazım ordan şehirlere tıklayın spoilersız güzel güzel bilgi veriyo. HBO'nun sitesinden hatta. viewer's guide. ordan bakın spoilersız edinin bilgileri ben okudum hepsini gayet şık anladım tüm realmi.

Sosyal ağlarda paylaş

Savaş durumu ayrıntılı

Lannisterlarin 60,000 adami yok bu arada, yanlış anlamışsın. İlk Jaime Winterfell'e yola çıktığında babası ordusunun yarısını ona verdi, 15bin adam. Bu demekki toplamda 30bin civarı adamları var. Bu wildling dedikleri viking bozması tipler de katıldı onlara falan işte.

Starklar şuan 18bin. Frey'ler Lady Stark'ın dediine göre kesinlikle güvenilmez. Savaşı Lannister'lar kazanıcak gibi gözükürse direk şerefsizlik yapabilirler ve Stark ordusunun geçmesinin gerektiği köprüyü tutuyorlar.

Jaime'nin ordusu Riverrun'ı kuşatma altında tutuyo çünkü normalde Riverrun kuzeye sağdık. Lord Umber'ın dediği gibi Jaime'nin kuşatmasını kırarlarsa Riverlords Stark'lara katılır ama kuşatmayı kırmaları için Tywin'in ordusunu geçmeleri lazımki ikisi de birbirinden zor.

Robb'la Tywin köprünün oralarda birbirlerine girecekler gibi gözüküyo ve malesef Stark'ların ordusunun şansları çok düşük. Farkettiyseniz o kadının dediği gibi tanrılar bile yardım edemez dedi. Kötü hisler içerisindeyim.

****EPISODE 9 YOUTUBE PREVIEW***** SAHNESINDEN SPOILER

Episode 9 preview videosunda izlediğimz sahneye göre ufak bir Stark bölüğü ile Tywin'in adamları ve o vahşi viking bozması adamlar çarpışıyor ve Stark kaybediyor. Robb'un lafı var orda diye. offff kaldı 16bin.

Sosyal ağlarda paylaş

EricCantona said:

8. bölüm

abi bence starkın baratheonlarla birleşmesine gerek yok. hemen bi önceki bölüme dön orda Ned'in Stannis'e gönderdiği mektubu hatırla. Nasıl dolaplar döndüğünü anlattığı Jeoffrey nin Robert'ın oğlu olmadığını filan yazdığını... Robb istese de istemese de bana göre Stannis öttüre öttüre gelicek King's Landing'e... Hem de Krallık isteyerek... bana göre..

Sosyal ağlarda paylaş

Remus said:

Bu dizi (kitap) kesin lord of the rings gibi felan biticek bütün herkez wallda buyuk bi ordu ile felan savasicak gibime geliyor ama hani kings landing kime kalir bilmiyorum. hani imp, snow veya daenerys'den birine kalicak gibime geliyor.

öyle bitecek olursa ya birisi white ları alıcak arkasına ya da hepsine whitelara.

birde bu meme emenin annesi asker göndericek sanki.

karakterler iyice kendini belli etmeye başladı, snow 1 adet white walker ile siftah yaptı. birşeyler olacak bence white larla orada. diğer şişko elemanda harbi wizard filan olursa şaşırmam, fena action sardı lan dizide. kitabı mitabı sallasınlar bence en uygununu uydurup çekin bu vakitten sonra :D

conan için kendini kanıtladı jason mamoa , tartışma bitmiştir.

cCc kurtlar reyiiz direk cCc hahaa

9.bölüm

khalessi ölüyormu bu 9. bölümün fragman beni benden aldı.

Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...