Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

Mirage said:

Fly said:

Mirage said:

Crunch?

geriliyor ama o bölge in kalk yaparken

Hmm. Kalçaların üst kısmı mı? Oraların pek çalışmıyor olması lazım aslında. Hareketin hangi kısmında oluyor o gerilme?

Üst vücudu yerden fazla kaldırmadığına emin misin? Crunch yaparken bel ve sırtın orta kısmı yerde kalıyor. Sadece üst sırt kalkıyor.

hm
eğimli benchte baya git gel yapıyordum aslında, orta-alt bölge de bir miktar oynuyordu ve başarılı da gidiyordu

normalini de denedim, kıç tamamen bükülmese de bir miktar baskı/aşağı doğru gidiş oluyor ya (doğru tarif ettim umarım), işte onun olmaması gerekiyor. misal ayakta falan var mı ?
Sosyal ağlarda paylaş

pazartesi doug's four day split'e başlıcam (burdan mı önerilmişti hatırlayamadım-program. Şimdi beslenme programına hazırlanıyorum ama şöyle bi sorun var: mesela 100 gram tavuk göğsü diyo program diyelim, 100 gramı nasıl tartıcaz? veya 50 gram peynir falan..tartınız mı var? yoksa boyutlarına göre tahmin mi yürütüyosunuz?
Sosyal ağlarda paylaş

ilk 2 günü yaptım, beslenmeyi de ayarladım güzelce, şimdilik iyi yani.yalnız antrenman olmayan günlerdeki beslenme programı ile antrenmanlı günlerdeki program arasında bir fark olmalı mı bunu merak ediyorum (bu arada amaç kas yapmak[kilo vermeye çalışmıyorum])?
Sosyal ağlarda paylaş

bya said:

ilk 2 günü yaptım, beslenmeyi de ayarladım güzelce, şimdilik iyi yani.yalnız antrenman olmayan günlerdeki beslenme programı ile antrenmanlı günlerdeki program arasında bir fark olmalı mı bunu merak ediyorum (bu arada amaç kas yapmak[kilo vermeye çalışmıyorum])?

hayır vücut zaten zorladığın kasları 5-7 günlük bir süre içinde yeniliyor.Yani kaslar antreman günü değil antremandan sonraki 1 haftalık bir sürede özellikle uyurken gelişiyor
Sosyal ağlarda paylaş

3 ay aradan sora tekrar baslıyorum spora.

on amino 2222
on proteion tozu gene

muscle tech cell tech hardcore kullandım ama cok sevmedim gibi, bitiremedim zaten cok buyuk almısım duruyo yarısı.

bunun yanına ne kullansam ben?

noxplode diye bisi diyodu orcun bi ara

bu arada ben gainer filan kullanmaktan vazgectim, gobek cıkıyomus vs azıcık kas var karnımda yaglanmasın daha cok.

1.82 boy 76 kilo

80 kilo olmak istiyorum ama ne bunyeyse bi 75 bi 77 arası oynuyor son 10 senedir.
Sosyal ağlarda paylaş

Zegna said:

bu arada ben gainer filan kullanmaktan vazgectim, gobek cıkıyomus vs azıcık kas var karnımda yaglanmasın daha cok.

1.82 boy 76 kilo

80 kilo olmak istiyorum ama ne bunyeyse bi 75 bi 77 arası oynuyor son 10 senedir.

Öğrendiğim kadarıyla yağlanma için ne yediğinden ve ne kullandığından çok daha önemli iki etken var: ne kadar yediğin ve nasıl spor yaptığın. Toplam kalori miktarı gerektiğinden fazla olmayacak. Yaptığın spor da vücuduna gelişme/büyüme sinyalini gönderecek şekilde olacak. Bu da haftada 5-6 kez giderek ya da her antremanda spor salonunda saatlerce kalarak değil, her seferinde bir şeyleri zorlaştırarak oluyor.

Ulaşılabilir hedefler koymak da faydalı. Mesela ayda yarım kilo civarı alarak 10 ay içinde yaklaşık 5 kilo almak.
Sosyal ağlarda paylaş

Fazla creatin'in zararları hakkında kesin bir bilgi yok okuduğum kadarıyla. Gereğinden fazla creatine alırsan zaten fazlalığı vücudundan atıyorsun deniliyor genelde. Tabi bi de boşuna para harcamış oluyorsun.

Günde 20-30 gram alanlar bile var. Günde 5-10 gram alanlar var, 2-3 gram alanlar var. Creatin almaya yeni başladığında ilk bir iki hafta falan fazladan alanlar var. Öyle işte kesin bir şey yok. :)
Sosyal ağlarda paylaş

boy 1.83
kilo 71.5
yağ oranı %10.6 (alet bozuk bana göre)

karın kaslarının da hatları var sadece.kendileri ortada yok sadfd.bugün çocuğun biri yanımda bende %13 yağ oranı varken çıkıyodu baklava sen karın çalışmıyosun dedi. öeh dedim. gerçi adam gibi önem vermedim karına tabi ama sert ve yine az çok ele geliyo fakat sıkınca.yoksa hafif göbek var.anlam veremedim bi türlü niye öyle olduğuna.

bide kolumu gören oha çok büyük olmuş biraz irileşsin diyo.dinozor yumurtası gibi oldu kol, tricepsin bicepse oranı azlığından garip gözüküyo millete(bnce hoş tabi)

neyse amacım enine büyümek.kilo almam lazım da allah ne verdiyse ye ile olmuyo kilo almak.ciddi bi şekilde beslenme programı lazım.hergün tonbalığı makarna yiyorum da ek bişeyler lazım.

tavsiyeler thnx

aynı zamanda twinlab wheyprotein ve hardline'nın gainer'ini kullanıyorum karbonhidrat full
Sosyal ağlarda paylaş

bisey sorucam spora basladim amac vucudu sekillendirmek 19 yasimdayim ve kemik yasim normalde oldugundan kucuk 17 falan dolayisiyla en canli kemik gelisimi donemlerinden birindeyim agirlik calismasi kemik gelisimini negatif yonde etkiler mi boy uzamasini azaltir mi bu kosullar altinda ne kadar ve nasıl calismak lazim yardım plox
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...