Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

/fit/'teki stickyleri hatırladım da, kilo vermek istememe rağmen günde 180 gr protein almam gerekiyormuş orada dediğine göre, tabi ki de yok artık dedim, 100 civarında karar kıldım

sonra link verilen kalori besin ayarlama sitelerinden birine gittim, 57 diyor

hangisini ciddiye alayım
Sosyal ağlarda paylaş

Fly said:

/fit/'teki stickyleri hatırladım da, kilo vermek istememe rağmen günde 180 gr protein almam gerekiyormuş orada dediğine göre, tabi ki de yok artık dedim, 100 civarında karar kıldım

sonra link verilen kalori besin ayarlama sitelerinden birine gittim, 57 diyor

hangisini ciddiye alayım

Vücudunu kendin ögrenceksin hocam o kilonun gran cinsinden X kadar katı protein karb olayı biraz hikaye geliyor bana.
O sitelere falanda bakma hiç öyle saçma şey olmaz herkesin bünyesi farklı.

Ha yanlış anlaşılmasın, 2 katı proteinalın yine o formüle göre ama aa ben 1.5 katı alıyorum kas yapamıcam triplerine girmeye gerek yok..

jay cutler bir röportajda 200gram protein aldığını söylemişti yanılmıyorsam sen düşün gerisini adamın vücudunda senin benim 3 katım adele var.
Sosyal ağlarda paylaş

verte said:

baal, set aralarında ne kadar süre dinleniosun,kullandığın supplementlar neler ? günlük uyku miktarın ne ? 4 günü nasıl paylaştırdın ? spesifik ol azcık :)

set araları max 1 dakika
enerjimi gücümü toplandığıma inana kadar sürüyo 40 saniye 1.5 dakika max ama cok uzatmıyorum

supplement olarak günlük 70gr protein işte 2 ölçek toz kalvaltı+spordan sonra
bir de spordan önce bir ölçek amino asit, 1 scoop, içinde ne var bakmaya üşendim şimdi :D
günlük uykum miktarım fix 7 saat.
4 günün 2 gününde kol omuz karın
2 gününde göğüs + kol + adonis
3 gün kardio yaptıgımda 25 dakkada 6km koşuyorum, 10 dakka falan da karın.
öyle bacağa yönelik pek bişey yaptığım yok :D düzgün görünmesini istediğim bölgelere çalışıyorum sadece

beslenmem çok düzenliydi 7 aydır. beslenme düzeni + spor gayet hayatın kuralı oldu benim için. yani böyle zorla yapıyormuşum gibi gelmiyor benimsedim artık ve memnunum. ama çok aşırı düzgün beslenme olmadı hiç. haftada 1 akşam 5-6 biramı içer cipsimi dayarım. öğlenleri de 500 kalori yerine sevdiğim yemek olur 800 kalori alıveririm biraz da yağ falan.
demek ki olmıycak istediğim derece bi yağ oranı(%7) 65kg ye düşmeden :D ki 71 altına düşeceğimi hissedersem yemeye başlarım çelimsiz velet gibi olmaya da gerek yok.
ok ozaman osie ve zegna'nın dediği gibi düzenli beslenmeye gelimden geldiğince devam bakalım nolcak.
Sosyal ağlarda paylaş

Sotto said:

O lapidenin leş gibi bir kokusu vardı diye hatırlıyorum ama cesaret edemiyorum ben daha fazla çıkar diye vücuda genelde, bilmiyorum tamamen hurafe de olabilir..

kokusu kotu ama daha fazla cıkar olayı yok. jiletle kazırsan daha fazla cıkar ama. bu sadece kılı gevsetip kolayca dibinden kopmasını saglıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

abi 25dk'da 6km cok ya. 14 tempoyla falan kosman lazım. ben ancak 3.5km yapabiliyorum 25dk'da.

ben kalp atışları 150-160 bpm arasında tutarak koşuyorum hep tek baktığım o ve 25 dakika olması, terlemeyi maximum'a çıkarmak için de 150+ bpm de çalışması gerekiyormuş kalbimizin, ki şıp şıp ter damlıyor baya her seferinde.
165 olunca nefes alması kasıyo 180 bpm de falan kalp krizi geçiririm zaten heralde :d (sigara sux)
5.5-6km falan oluyor işte 25 dakikada.
15 dakikadan sonra yağ yakmaya başlıyosun cardio'da diyorlardı burlarda,15. dakkada yoruluyorum ama üzerine de 10 dakka daha koşuyorum işte yakmış olmak için.
Sosyal ağlarda paylaş

BaaL said:

toggie said:

abi 25dk'da 6km cok ya. 14 tempoyla falan kosman lazım. ben ancak 3.5km yapabiliyorum 25dk'da.

ben kalp atışları 150-160 bpm arasında tutarak koşuyorum hep tek baktığım o ve 25 dakika olması, terlemeyi maximum'a çıkarmak için de 150+ bpm de çalışması gerekiyormuş kalbimizin, ki şıp şıp ter damlıyor baya her seferinde.
165 olunca nefes alması kasıyo 180 bpm de falan kalp krizi geçiririm zaten heralde :d (sigara sux)
5.5-6km falan oluyor işte 25 dakikada.
15 dakikadan sonra yağ yakmaya başlıyosun cardio'da diyorlardı burlarda,15. dakkada yoruluyorum ama üzerine de 10 dakka daha koşuyorum işte yakmış olmak için.

ben de 25 dakika kosuyorum. 1 dakika yuruyerek baslayıp 9 tempo ile 20. dakikaya kadar devam. son 5dk makina otomatik olarak sogumaya alıyor. once 7.2 sonra 6.4 vs. diye her 1 dakikada yavaslayarak duruyor.

bu calısma ile tam olarak cıkan rakamları soyliyim hatta daha yeni geldim salondan.

toplam sure: 25 dk.
kalori: 312
mesafe: 3.35km
bpm: 95 civarı ilk basladıgım sıralarda oluyor, sogumaya gectigimde 135'ti.

ama tabi daha 3 haftalık kondisyon ile bu sekilde benim. onumuzdeki haftalarda tempomu artırabilirim sanırım.

yalnız en buyuk sıcrayısı cross'ta yaptım sanırım. zorluk seviyesi 1 ile 100 spd'i zor buluyordum. simdi seviye 3'te 140'ın altına inmiyorum.

bugun kılları alırken gogsumu acıtmıstım. beyaz tshirt kanlar icinde kalınca yarım bırakmak zorunda kaldım. bazen bu nike'ın dri-fit tarzındaki tshirtleri meme uclarını acaip acıtıyo. bant falan mı yapıstırsam diye dusunuyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

Sotto said:

O lapidenin leş gibi bir kokusu vardı diye hatırlıyorum ama cesaret edemiyorum ben daha fazla çıkar diye vücuda genelde, bilmiyorum tamamen hurafe de olabilir..

kokusu kotu ama daha fazla cıkar olayı yok. jiletle kazırsan daha fazla cıkar ama. bu sadece kılı gevsetip kolayca dibinden kopmasını saglıyor.

Jiletle alınca daha fazla çıkma durumu yok hocam ya bende çoğu zaman ağda yemediği için üşengeçlikte var tabi jiletle kazıyıveriyorum daha fazla çıkmadı, sadece uçları ince olan kılları jilet küt şekilde kesince daha kalın duruyor çoğalmış gibi oluyor yoksa solucan değil abi bu kestikçe çıksın :P
Sosyal ağlarda paylaş

ahaha seks dedinde şu forumlarda çılgın atılıyor bu konuda ya kimisi diyor haftada 1 gün seks mastürbasyon fazlası zarar verir kimisi diyor 2000 kalori yakılıyormuş 1 boşalmada kimisi diyor spordan 6 saat önce yapılmalı falan poker face olarak okuyorum cidden komediler.

sevişin abi spor öncesi sonrası haftada 7 gün farketmez sevişin.
Sosyal ağlarda paylaş

Osie16 said:

ahaha seks dedinde şu forumlarda çılgın atılıyor bu konuda ya kimisi diyor haftada 1 gün seks mastürbasyon fazlası zarar verir kimisi diyor 2000 kalori yakılıyormuş 1 boşalmada kimisi diyor spordan 6 saat önce yapılmalı falan poker face olarak okuyorum cidden komediler.

sevişin abi spor öncesi sonrası haftada 7 gün farketmez sevişin.

yani spordan öncesi sorun değil de, sonrası için protein israfı falan filan garip garip bilgiler dönüyo
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...