Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

cardio'ya devam.
11 nisan'da baslamıstım, takvimde isaretledim gittigim gunleri. her gecen gun uyguladıgım program daha da rahat gelmeye baslıyor. kosu temposunu, cross zorluk seviyesini falan arttırmama ragmen.

http://i.imgur.com/hKhnX.jpg

kendimi iyi hissettigim surece her gun gitmeye calısıcam, bunda bir sakınca goruyor musunuz?
Sosyal ağlarda paylaş

beslenme konusu daha once bahsettigim gibi.
seker ve tuz sıfır. ekmek ise beyaz olan cok cok az, kepek olan da gunde 1 kare ekmek tost. o da sabah kahvaltısı. hafta ici icin bu. hafta sonu beyaz peynir, zeytin, bal falan daha guzel bi kahvaltı cekiyorum kendime.

ara ogun ya eti form pirinc/mısır patlagı ya da biskuvisi.

oglen corba ve salata daha cok. en kotu durumda 1 tane lahmacun. sulu yemekler yemeye calısıyorum genelde ama bizim isteki arkadaslarla o gun nereye gitmeye karar vermissek ona gore degisiyor. gittigimiz yerin en makul yiyecegini yiyorum.

ogle yemeginden sonra ara ogun yapmadım hic. bisey yemek istemiyo canım o saatlerde.

aksam eve gelince de meyve, danone'nin kucuk pudinglerinden, domates/salatalık, corba, mevyeli yogurt vs. genelde bunlar degismeli olarak :)

spor programım da hala aynı. henuz agırlık olayına girmedim.
25 dk kosu
15 dk cross
15 dk bisiklet
3x20 crunch
3x15 mekik
3x10 nalları dikme hareketi
3x15 back extension

carsamba gunu tam 2 hafta olacak. persembeden itibaren cardio'yu 40 dk'ya cekicem. 25 dk kosu, 15 dk cross ya da bisiklet. devamında agırlık calısmaya baslıyorum artık. triceps ile girerim olaya.

bu konuda yorum yapabilir misiniz. son olarak da agırlık calısırken her gun vucudunuzun baska bir bolgesini mi calıstırıyorsunuz yoksa her bolgeden biraz biraz seklinde mi? ben eskiden gidiyoken bi gun kol, baska gun omuz falan diye calısırdım.
Sosyal ağlarda paylaş

zipzip said:

ya ben çalışmadan protein tozu falan içsem kilo almak için, saçmalamış mı olurum?

Yoo olmazsın ama protein tozu yerine gainerlardan alırsan. karb + protein karışık oluyor gayet mantıklı olur yani, zaten bu ürünler adı üstünde supplement, öğünlerin yetersizse bunlarla kapatabilirsin açığı
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

bu konuda yorum yapabilir misiniz. son olarak da agırlık calısırken her gun vucudunuzun baska bir bolgesini mi calıstırıyorsunuz yoksa her bolgeden biraz biraz seklinde mi? ben eskiden gidiyoken bi gun kol, baska gun omuz falan diye calısırdım.

kilo vermeye çalışanlar ve yeni başlayanlar(çok hızlı bir şekilde güç kazanacakları için) tüm vücut girmeli. olmadı ikiye bölebilir vücudu. bacak da çalışmalı

Osie16 said:

zipzip said:

ya ben çalışmadan protein tozu falan içsem kilo almak için, saçmalamış mı olurum?

Yoo olmazsın ama protein tozu yerine gainerlardan alırsan. karb + protein karışık oluyor gayet mantıklı olur yani, zaten bu ürünler adı üstünde supplement, öğünlerin yetersizse bunlarla kapatabilirsin açığı

adam vücut çalışmadan spor yapmadan protein tozu alıyım mı diyo, gainer al demişsin. niye alsın, tek yapacağı şey yağlanmak olur
Sosyal ağlarda paylaş

Ya boyle cok muhalif gibi davraniyorum da gainer kimse almasin arkadaslar. kilo almak istiyorsaniz adam gibi yiyeceksiniz. gainer icinde dandik protein bol bol dextrose veya iste maltodextirin var. kocaman bi shake icin disleriniz sizlar sekerden. Yani bir ton paraya dandik seyler satiyorlar size.

Adam gibi gainer reciepe:
100gr yulafi alip blendera atiyorsunuz. Toz oluyor. icerisine 1 muz. 1 kasik dogal fistik ezmesi yada yanina bi avuc kuruyemis. blender a son olarak 1 olcek myofusion veya syntha6 protein ve 500ml sut koyun. Cekin iyice. shaker a doldurun. gunde 2 tane yuvarlayin bundan ara ogunlerde.

Diger ogunlerde de bol bol et balik yumurta bulgur esmer pirinc. Aksam yatarken 10ar tane findik badem. 100gr yagsiz beyaz peynir. Bunlarla kilo almamak mucize olur :)

not: agirlik calismaniz gerekiyor. yoksa yediklerinizin g harfiyle baslayan seksi bolgelerinize yarar.
Sosyal ağlarda paylaş

tiLi said:

toggie said:

kilo vermeye çalışanlar ve yeni başlayanlar(çok hızlı bir şekilde güç kazanacakları için) tüm vücut girmeli. olmadı ikiye bölebilir vücudu. bacak da çalışmalı

Osie16 said:

zipzip said:

adam vücut çalışmadan spor yapmadan protein tozu alıyım mı diyo, gainer al demişsin. niye alsın, tek yapacağı şey yağlanmak olur

Bazı insanlar çok zayıf olabiliyor neden böyle saçma bir mesaj yazdın düşünmeden bilmiyorum? O kadar zayıf insanlara doktorlar bile çayı şekerli için eppek yiyin der,über zayıflara yağda lazım bilip bilmeden konuşmayalım.

Evet çok zayıfsa protein işine yaramaz sporda yapmıcakmış günlük besinlerden gerekli proteini alır..

Bana inanmıyorsan 1-2 dietisyene gidip böyle böyle biri var böyle böyle dedi bu böylemidir diye böyle böyle soruver.
Sosyal ağlarda paylaş

ben de vermekle alakalı sorayım madem, unutmuşum ne yaptığımı :

direk yulaf yerine oneriliyor diye weetabix buldum, glisemik endeksi sofra sekeri kadarmis neredeyse
başka faktorler de var da, yavas yavas kana girmesi gerekmiyor muydu bunun

aksam ve yatmadan onceki ogunum haric uzun uzun planlamam imkansiza yakin, ne bileyim bir parca weetabix bir muz at geç şeklinde nasıl planlayabilirim şunu ? :

kahvaltı : ???
hemen ardından spor
spor sonrası 1:1 oranında protein/seker

ogle : yemekhanede kiyma steak/duz steak/etli biseyler + sebze
ara ogun : ???, evde degilim buzluk torbasina falan koyup goturebilecegim bisey lazim
aksam : tavuk veya az yagli kiyma veya ton baligi ve ekmek(?)
yatmadan 1-2 saat onceki ara ogun : ???

ha bir de etler az pismis geliyor oglen, sakincasi var mi ?
protein/seker gereksiz gibi de akranlarımın yarısı kadar kalori harcıyorum spastik bunyem yuzunden, o yuzden kalori limitim de baya dusuk, kasları mümkün olduğunca korumak için sakıncası yok sanırım
Sosyal ağlarda paylaş

Perfectionist said:

Ya boyle cok muhalif gibi davraniyorum da gainer kimse almasin arkadaslar. kilo almak istiyorsaniz adam gibi yiyeceksiniz. gainer icinde dandik protein bol bol dextrose veya iste maltodextirin var. kocaman bi shake icin disleriniz sizlar sekerden. Yani bir ton paraya dandik seyler satiyorlar size.

Adam gibi gainer reciepe:
100gr yulafi alip blendera atiyorsunuz. Toz oluyor. icerisine 1 muz. 1 kasik dogal fistik ezmesi yada yanina bi avuc kuruyemis. blender a son olarak 1 olcek myofusion veya syntha6 protein ve 500ml sut koyun. Cekin iyice. shaker a doldurun. gunde 2 tane yuvarlayin bundan ara ogunlerde.

Diger ogunlerde de bol bol et balik yumurta bulgur esmer pirinc. Aksam yatarken 10ar tane findik badem. 100gr yagsiz beyaz peynir. Bunlarla kilo almamak mucize olur :)

not: agirlik calismaniz gerekiyor. yoksa yediklerinizin g harfiyle baslayan seksi bolgelerinize yarar.

Abi güzel diyorsunda adam gibi yiyemedikleri için insanlar kilo alamıyor ve arayışlara giriyor.. Tarifin güzel eyvallah lafım yok ama 1 litrelik pet şişeye sığcak şey olmuş onlar,iştahı olmayan birinin ara öğün olarak onu içebilceğini sanmıyorum.

Ayrıca kilo problemi olup gainer kullanan ve memnn olmayan pek görmedim ben,gainerın markası önemli, bsn true mass mı ne o gainer galiba onu çok övüyorlar kullananlar.

Birde gainerın pratikliği ayrı iş arasında okulda yolda vs. içilebilcek birşey. Maalesef herkesin her an mutfakta harcıcağı zamanı olmuyor.

Onun dışında ben yemekte yerim ara öğün olarak o recipe ide içerim diyen olursa gayet güzel yani gainera gerek yok. İçine 1 tam yumurtada öneririm hatta.

Birde muscular olmak istemeyen zayıf olup kilo almak isteyende yemeklerde kola gazoz yerine tuzlu ayran içsin candır.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...