Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

niye ''alma'' dedin adama açıklayabilirmisin biraz. ben de aynı şeyden muzdaribim, bilekler ince biraz.

be yapmalı?

Legenden said:

Laorx said:

geçen sene temmuz'dan beri gitmiyorum salona, bu ay sonu yeniden yeşil sahalara çıkıcam.

geçenlerde nike'da ağırlıklı bileklik gördüm, ince bileği geliştirmek için alınabilir mi bu? ne diyosunuz

ürün şu
http://www.sportsunlimitedinc.com/nike-wrist-weights-2-lb.html

alma tabiki
Sosyal ağlarda paylaş

Legenden said:

geliştirmez çünkü ondan, ben 20kg+bar ile bilek çalışıyorum geliştirmek için öle kolay değil yani tonla değişik bilek hareketi var çeşitli noktalardan önemli bir yer ilgi isteyen bir kısımdır bilek

sanırım bar ile bilekten curl gibimsi hareketler yapıyosun(dogrumu tahmin ettim bilmiyorum).

gelişme var mı, yani bilekte bir kalınlasma oluyor mu?

bilek dedigim kısım elin hemen bittigi yer özellikle
(bazen bilek, kol arasındaki farkı bilmeyen insanlara denk geliyorum)
Sosyal ağlarda paylaş

Soris said:

tiLi yağ yakma döneminde güç derken bildiğimiz güç antrenmanı yoksa klasik muscle mass arttırmak için olan bodybuilding antrenmanlarımı?

güç derken 1RM yi kastetmedim aslında. öyle gibi görünmüş. ama yine de 10 tekrarı geçmeden 3-10 tekrar arası falan. vücuda o kasları korumak için bi sebep vermek gerek yani
Sosyal ağlarda paylaş

laorx, ben bileğimi ağır kiloyla geliştirmeye çalışıyorum ki benimde bileğim inceydi ve çok güzel sonuçlar aldım şimdi toparlanmaya başladı şuan 20kg+bar ile çalışıyorum ve çeşitli bilek haraketleri tabiki yanlar, üst ve alt kısmı ayrı ayrı çalışıyorum. Bilek güreşçi arkadaşım saolsun güzel şeyler gösterdi bana ve etkisini gördüm.

o şeyle birşey olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

ama tabi nedir haraketler forearms'ada vuruyor :)

bilek hareketlerinde ben ağırlıgı elimde aşşağıya doğru parmak uçlarıma kadar yuvarlıyorum sonra tekrar geri kavrayıp curl yapıyorum. mevzusu orada

tabi ben önceden dediğim gibi sağ açıdan sol açıdan üst ve alt açıdan ayrı ayrı haraketlerim var onları yapıyorum :)
Sosyal ağlarda paylaş

Black_Hand said:

bilek dedigim kısım elin hemen bittigi yer özellikle
(bazen bilek, kol arasındaki farkı bilmeyen insanlara denk geliyorum)

o bahsettiğin yer çok fazla gelişmez. malesef daha çok dirseğe yakın olan kısım gelişir. ama bu gelişim yeterli olcaktır. ben de bileğim ince diye üzüldüğümü hatırlıyorum 5-6 sene önce. komple büyüdükten sonra o inceliği bir daha fark etmedim

bileğine taktığın ağırlığın bileği geliştirmesi mümkün değil. bileğini veya elini zorlamıyor ki. kolunu oynattığın yere göre biceps, triceps, omuz, sırt, kanat, göğüs bir çok kası kullandırarak kolunu oynatabilirsin(1 kiloyla buna çalışma denebilirse, denemez). ama forearms bölgesini çalıştıramazsın bi tek

forearms geliştirmek için. deadlift, farmers walk, havluyla barfiks, kalın barla yapılan sırt, biceps vb hareketler(fatgripz takabilirsiniz barlara bazı hareketler için), wrist curl iki yöne de. ve aklıma şu an gelmeyen bir çok hareket

edit: sonradan aklıma gelen
http://www.youtube.com/watch?v=8Yd8tN7WLec&feature=player_embedded

bi de http://www.realworldgear.net/files/handgrippers.jpg
daha çok eli geliştirebilir ama
Sosyal ağlarda paylaş

benim 8 haftadır falan yaptığım bir hareket var, cable bilmemle adı da tam hatırlamıyorum. çok basit gözüken, fakat el bileği ve dirsek arasını muhteşem çalıştıran bir hareket. kısa bir barı kabloya bağlayıp, tercihen 15 - 20 kiloluk ağırlıklarla çalışılıyor. avuç içleri yukarıya bakacak şekilde barı parmaklarınızın ucunda tutup, parmaklarınızı kapatıp açıyorsunuz. 25 - 30 tekrarda arnold kolları gibi oluyor kollarım lol.
Sosyal ağlarda paylaş

bende şöyle bi soru sorucam

bu boyun ve biraz aşağı kısmı devamlı katır kutur oluyor bende ne zaman esnesem falan.hani duruş bozukluğu mudur acaba bunun sebebi.bi süre hareketsiz kalayım hemen çat pat patlıyor

hani internette de biraz araştırım dedim ama nasıl aratıcagımı bulamadım vucut kıtlaması çatır çutur etmesi mi yazsam bilemedim ahha

spor yapsamda öyle yapmasamda öyle.boyun kısmı sinirlendiriyor açıkcası beni.başka bir yerimde olmuyor
Sosyal ağlarda paylaş

bende hafif kambur var bende de oluyor arada. ama bilmiyorum sebebini.

bu arada bugun resim cektik 83.5 kg, yag oranımı bilmiyorum "guyya" bulk donemde oldugum icin sixpacklerde azalma var.

goguslerde gelisme var sonunda actım sanırım agır kilolara girince. forearmlar buyumeye başladı. resimlerde kollar soguk.
nitrik oksit + bcaa yuzunden aşırı bir damarlanma var umarım daha da artmaz acaip olmaya başladı.

http://i.imgur.com/3hQk7.jpg
http://i.imgur.com/VSIAt.jpg
http://i.imgur.com/RHY0J.jpg

Sosyal ağlarda paylaş

Legenden said:

duruş bozukluğu evet çok eğilip boynunu yukarı doğru mu tutuyorsun uzun süreli ?

aha sanırım ikea poang ile pc masam arasındaki yükseklik sıkıntı boyun ordan gidiyor demek :)

zegna benim yapmak istediğim vucudu yapmış sdfs
Sosyal ağlarda paylaş

Fly said:

ha yok yok,
iki salon arasi yillik uyeligin farkiydi, 6 ay surem var.

genelde hep serbest agirlik calistim da, ilk ay gecen sene ortasindaki formuma donmemle gectikten sonra makineler goturebilir mi, asil merak ettigim o

makinelerle de vücut yapabilirsin. sadece makinelerle çalışmanın dezavantajı güçlenemezsin. sadece chest press yapıyorsan chest presste kazandığın güç bench presse az etki eder. leg press ile squatın zaten hiç alakası yok.
özellikle core kasların çok eksik kalabilir böyle bir çalışmada. onu da plank, ab rollout, reverse crunch, side plank, pallof press, hyper-extension larla çalıştırmalısın. es geçme, workoutun sonuna koyup üşenme çalış
Sosyal ağlarda paylaş

Goering said:

1 aydır yedikce yiyiyorum
hyper mass 3000 1 buyuk kutusu falan bitmek uzere

1.70-59 kiloydum
1 kilo almisim sadece =)
ama toparladim biraz vucudu, omuz kanat, kol, sırt (bacak dışında)

baya beslenmeyi bilmiyorum sanırım..

spor günü neler yediğini yaz değerlendirelim. mass gainerlar baya iştah azaltıyor. bakalım ne kadar yiyosun
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...