Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

burnunu tika gitsin :)

acikcasi hep suyla icerim ben, syntha 6 cukulata ornegin guzel whey tad olarak, creatine zaten tatsiz tutsuz bisii, jack 3d guzel veya limon aromali diger no turleri.

3 saniye suruyor zaten icmek dert etme o kadar.

genel olarak ben cukulata ve limon aromali seviyorum. protein tozlari cukulata no-jack3d limon.
Sosyal ağlarda paylaş

Mart basında gunde minumum 200gram protein ve minumum 400gram karbo lu diyete giriyorum, bu donemde alkolu tamamen bırakıyorum.

her gun tek bolge antremana baslıyorum.

gelismeleri sizinle paylasırım, suan 82kgyim hedefim 95 100 kg. sonra da definasyona girecegim. insallah becerebilirim bu diyet işini, baya iyi motive ettim kendimi.
Sosyal ağlarda paylaş

Madem konusu açıldı ben de sorayım,

İstediğim gibi beslenemiyorum (vakit, zaman vs.) o yüzden takviye kullanayım diyorum da; http://www.amazon.de/gp/product/B002VAIU7W/ref=pd_lpo_k2_dp_sr_1?pf_rd_p=471061493&pf_rd_s=lpo-top-stripe&pf_rd_t=201&pf_rd_i=B000VG739E&pf_rd_m=A3JWKAKR8XB7XF&pf_rd_r=1M9C78V2M7G03REXRT32 var çalıştığım yerde, acaba işimi görür mü yoksa whey daha mı iyidir? Whey vs. haricinde neler kullanabilirim?

Boyum 1.91, 82 kiloyum, yağlıyım biraz ama zayıf görünüyorum yine de, kas kütlem artsa yağlı bölgeler daha az sırıtacak ve daha kolay eriyecekler gibi geliyor.

4 günlük çalışma düzenim var bu arada, 3 aydır falan çalışıyorum, 2 sene öncesi belim rahatsızlana kadar 2 sene kadar yine çalışmıştım.
Sosyal ağlarda paylaş

Yok öyle demedim, hani Whey ya da egg white alsam yanında başka ne gider? Onu sordum. Supplement işinden pek anlamıyorum.

Direk böyle marka vs. verebilirseniz tadından yenmez. Ha bir de benim için tat ve koku bayağı önemli, 4 yumurta akını sütle karıştırıp içiyordum seneler öncesi, sonra bütün gün miğdem bulanıyordu.

http://www.amazon.de/s/ref=nb_sb_ss_i_0_4?__mk_de_DE=%C5M%C5Z%D5%D1&url=search-alias%3Daps&field-keywords=whey+protein&sprefix=whey%2Caps%2C185

Bir sürü marka, model var üf sdf
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.amazon.de/Optimum-Nutrition-Hydro-Protein-Chocolate/dp/B002QZN8JW/ref=sr_1_1?s=grocery&ie=UTF8&qid=1329049667&sr=1-1

http://www.amazon.de/Optimum-Nutrition-Standard-Protein-Chocolate/dp/B000QSNYGI/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1329049432&sr=8-1

Hangisi peki? İkisinden birisini sipariş vereyim. Bir de mesela 40 servings diyor ne kadar gider? Nasıl kullanmam gerekiyor? (Günde kaç kere vs.)
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaslar selam.

benimde sorum olacaktı gerci önceki sayfalarda mutlaka yazılmıstır ama cok okumak gerektiginden üşendim:)

daha öncede biraz uarstım body ile 6 ay kesintisiz gittim faydasınıda gördüm tabi ara verdim 2 sene kadar ama simdi yine basladım ve niyetim yaz kıs kesmeden gidebildigim kadar gitmek.

sorum supplementlerle ilgili. anladıgım kadarıyla cok profosyonellerin dısında amatörce ugrasanlar icin gereken temel destekleyiciler protein-creatine-glutamine-arginine bunun dısında bcaa flaan var ama aldıgım proteinde zaten bunlarda mevcut. degerlerine iice baktım önerilen amino asit miktarları günde 3 sefer protein alınımında elde edilebiliyor.

ancak gördügüm kadarıyla bu desteklerin en basda alınması gereksiz oldugunu söyleyenler olmus. ben yaklasık 1 aydır gidiyiroum ve protein-creatine ve glutamine e basladım. ancak asırı bi idrar sorunum var burdan da bu aldıgım besinlerin su an için kullanılamadıgını ve vücudun attıgını cıkarıyorum yanlışmıyım? acaba creatine ve glutamini kesip sadece protein takviyesi mi alsam 5-6 ay? yoksa dozajları biraz düsürüp digerlerinede devam etsem mi? acıkcası bi hata yapıp zaman kaybetmek istemiyorum yani besin eksikliginden vs gelişimin yavaslaması gibi. gerekliyse almak istiyorum hepsini yani:)
Sosyal ağlarda paylaş

abi besin eksikliğinden gelişimin yavaşlamasını istemiyorsan iyi beslen. supplementle gerçekten olmuyor. asıl beslenmenin yerini tutmuyor. önce onu hallet, supplementi üstüne ekle bence.

tabi artık almışsın. protein kullan zaten ama protein alıyorum ben diyip de beslenmeyi savsaklama. protein ihtiyacının çoğunu yemek yiyerek karşıla.

glutamine i gereksiz görüyorum. creatine i de şimdilik kullanma. önce bi ağırlıkları arttır iyice. ağırlıkların ilerlemesi yavaşladığı zaman creatine i almaya başla. creatine ucuz bir supplement olsa da tam verim alamıycağın zamanlar çarçur etme derim.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...