Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

1 ekim

Sansurlu

http://i.imgur.com/wqAO6.jpg
http://i.imgur.com/8sRNc.jpg

soguk olcumler ( kol dogruda, gogusu ve omuzda biraz zorlandım olcerken +-2 diyebiliriz heralde)

kol : 39
omuz : 128
gogus : 106
bel : 86

beslenme : yok
supplement : cok

gogusler cok buyumedi ama kareleşmeye başladı ozellikle yanlar dolmaya basladı , dips abanmanın faydası heralde.

kolları soguk 40-41 de muhafaza edicem, daha agır girmeyi dusunmuyorum.

gogus abanıyorum yanına kanatlara agırlık vericem. onerilere acıgım.
Sosyal ağlarda paylaş

vücüdun her bölgesini çalışman gerekli. evet karın iğrenç, bi tane seven adam görmedim. kaytarmamak elde değil ama malesef önemli.

şöyle bir menshealth makalesiyle dediğimi destekleyeyim:
vücudunuzda bulunan bütün kaslar karın kaslarınıza, bel bölgenize ve alt sırt bölgenize yani merkez bölgeye bağlıdır.
yani ne kadar önemli olduğunu sen düşün.

zaten karın kası yapmak için de gidip 32490 tane mekik çekmek yalan. merkez bölge çalışmaları falan yapmak daha iyi sonuç getiriyor abdominal egzersizleri yanında.
Sosyal ağlarda paylaş

Karin calismak cidden fena. Yeni basladim ben de bu hafta, vucut da ham olunca manly tears akiyor mekik hareketlerinde.

Bu arada 180cm, 79 kg ve %16 yag orani cikti olcumde. Hic yapmadim spor falan daha once degerler nasil acaba?? Trainer fena sayilmaz beginner icin fazla kardiyo yazmicam senin programa dedi.
Sosyal ağlarda paylaş

Cons said:

Wispy said:

karın çalışmaktan nefret ediyorum. Hiç çalışmasam birşey olur mu ?
Çoğunluğun aksine 6pack fantezim yok

compound hareketler yapıyosan gerek yok hiç

aynen. özel durumlarda fazladan core çalışması gerekirse rkc plank iyidir. açıklama:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=a0xfzXi1jQo

bi de ab wheel ı çok savunan var gerçekten de zor hareket. lumbar flexion(bel bükülmesi) olmadan karnı çalıştıran en deli hareket o gibi
Sosyal ağlarda paylaş

Masquerade said:

ben de başladım.
bugün 25 dakika koşu bandı, 10 dakika bisiklet ve 10 dakika açma germe yapıp yolladılar.
test falan yapıp ona göre program çıkarıcaz dediler.

benim merağım haftada kaç gün yapabilirim spor olayını max? mümkün olduğunca gitmek istiyorum çünkü hafif bir program çıkarırsa itiraz edebileyim mesela bu yetersiz ben şu kadara kadar inandım yaparım yea diyeyim. 180 boy 80kg amac yag kutlesini azaltmak ve azicik da olsa vucudu sekle sokmak.

şuna ek olarak şeker çoooook minimum kullanan birisiyim.
galiba sadece kahvede ve kahvaltıda içtiğim 1 bardak çay da kullanıyorum o da minimum seviyede işte. (toplam günde 3-4 çay kaşığı falan)
günde 2 seans kahve içmenin bir etkisi olur mu olumsuz anlamda gelişime?
onun dışında gazlı içecekleri zaten 3-4 yıldır içmiyorum, fast food gıda ise ayda 1 ya da bazen 2 o da arkadaşları kıramayıp giriyoruz. supplement olayına bulaşmak istemiyorum ilk 3-6 ay. beyaz ekmek de kullanmıyorum, tahıllı vs ekmek tercih ediyorum onun dışında evde becerebildiğim kadar salata, tavuk ızgara, sebze yemekleri, makarna, ton balık, meyve vs kahvaltıda ise çook az yağda pişmiş omlet yanına random peynir, zeytin vs ile idare ediyorum ama öyle oturup kalori hesabı yapmıyorum.
beslenme düzeninde önereceğiniz neler var bu bilgiler ışığında? haftada 5 gün gidiyorum gym'e ortalama kaç kalori/öğün beslenmeliyim gelişimin maksimum seviyede izlemesi için?
Sosyal ağlarda paylaş

Masquerade said:

Karin calismak cidden fena. Yeni basladim ben de bu hafta, vucut da ham olunca manly tears akiyor mekik hareketlerinde.

Bu arada 180cm, 79 kg ve %16 yag orani cikti olcumde. Hic yapmadim spor falan daha once degerler nasil acaba?? Trainer fena sayilmaz beginner icin fazla kardiyo yazmicam senin programa dedi.

normal insan için iyi 16 yani günümüz insanları 20 falan çıkıyor hep
Sosyal ağlarda paylaş

Masquerade said:

Masquerade said:

ben de başladım.
bugün 25 dakika koşu bandı, 10 dakika bisiklet ve 10 dakika açma germe yapıp yolladılar.
test falan yapıp ona göre program çıkarıcaz dediler.

benim merağım haftada kaç gün yapabilirim spor olayını max? mümkün olduğunca gitmek istiyorum çünkü hafif bir program çıkarırsa itiraz edebileyim mesela bu yetersiz ben şu kadara kadar inandım yaparım yea diyeyim. 180 boy 80kg amac yag kutlesini azaltmak ve azicik da olsa vucudu sekle sokmak.

şuna ek olarak şeker çoooook minimum kullanan birisiyim.
galiba sadece kahvede ve kahvaltıda içtiğim 1 bardak çay da kullanıyorum o da minimum seviyede işte. (toplam günde 3-4 çay kaşığı falan)
günde 2 seans kahve içmenin bir etkisi olur mu olumsuz anlamda gelişime?
onun dışında gazlı içecekleri zaten 3-4 yıldır içmiyorum, fast food gıda ise ayda 1 ya da bazen 2 o da arkadaşları kıramayıp giriyoruz. supplement olayına bulaşmak istemiyorum ilk 3-6 ay. beyaz ekmek de kullanmıyorum, tahıllı vs ekmek tercih ediyorum onun dışında evde becerebildiğim kadar salata, tavuk ızgara, sebze yemekleri, makarna, ton balık, meyve vs kahvaltıda ise çook az yağda pişmiş omlet yanına random peynir, zeytin vs ile idare ediyorum ama öyle oturup kalori hesabı yapmıyorum.
beslenme düzeninde önereceğiniz neler var bu bilgiler ışığında? günde 5 gün gidiyorum gym'e ortalama kaç kalori/öğün beslenmeliyim gelişimin maksimum seviyede izlemesi için?

ha tamam bu yüzdenmiş.
o kadar kahveden veya şekerden bişey olmaz, kalori intakeinide hedefine göre ayarlaman lazım
Sosyal ağlarda paylaş

öyle çılgın sixpack çıkarıcam falan demiyorum, zor o iş ama en azından fit olmak, göbekten kurtulmak falan.
mesela kollarım inanılmaz zayıf, genel olarak becerebildiğim kadar şekle sokayım diyorum, ne kadar olursa iyi tabi gfd.
mesela kilo/boy oranım nasıl? dışardan görüntü celimsiz olduğundan gören oha sen 80 kilo olamazsın diyor gdfg.
yağ oranını nereye çekmek gerek mesela biraz düzgün görünmek için?
9 ay devam edicem ilk etapta, o şekilde kaydoldum (haziranda master olabilir yurtdışına o yüzden)
Sosyal ağlarda paylaş

benimde diet ve spor (yuzme) ' de 3. hafta bitiyor.
sabahlari 30-45 dk yuzme, aksamlari 1 - 1.5 saat arasi yuzme seklinde oluyor genelde.
haftanin 5 gunu boyle, cumartesileri pas geciyorum. pazarlari 1 kere gidiyorum.
diettede sabahlari kismiyorum kendimi, oglenleri tavuk yiyorum, aksamlarida yagini suzup ton baligi yiyorum.

tahminlerime gore 4. hafta sonunda 100 un altina inmis olacagim kilo olarak.
4. hafta ile beraber fitness a da basliyorum artik.

bakalim nolcek ilk hedefim 14 haftalikti zaten, ulasmak icin 11 haftam daha kaldi
Sosyal ağlarda paylaş

Geçen sene martta başladım spor salonuna. Çok düzensiz gittim, bazen haftada 3, bazen 3 hafta hiç yok kışın çok hasta olduğum için. Neyse bu aralar 15-16% fatass oranım var tahmin ediyorum. Boy 186 kilo 77 atm.

Başlamadan önce kız gibiydim bildiğin, kollar çöp gibi, 2 tane şınav çekemezdim. Bu geçtiğimiz 6 ayda fiziksel olarak gözle görülür bir değişiklik olmasa da hafiften bir güçlenme durumu oldu sanırım şimdi 10*4 pushupa falan girebiliyorum eskisine nazaran gelişme var heralde.

Neyse ikilemim şu ki göbek kısmında hafif bir yağlanma olmasına rağmen herkes çok zayıfsın diyor biraz kilo al kilo al diye çok feedback alıyorum bu aralar.

Şu 3-4 ay ağırlık+kardiyoya sağlam girmek istiyorum haftada 2-3 en az. Yalnız doğal olarak yağ yakma hızım kaslanma hızımdan fazla olacağından (öyle lacağını tahmin ediyorum) 2-3 aya iyice tahta gibi birşeye dönecekmişim gibi hissediyorum. O yüzden ne yapacağımı bilemedim.

Help plx
Sosyal ağlarda paylaş

abi zayif vucuttan ideale gidenler icin benim kendi gozlemim, en guzel tercih 3-4 ay direk pure bulking gitmek. protein icerikli yemekten cekinmeyip agir kaldirmaktan ise hic cekinmeyeceksin. kutle artirmak icin programini ayarlayip ve suplemanini dizip 4 hatta 5 ay ki bu vucuduna ve calisma kalitesine gore degisir, yogun calismak. elbet kutle artisinla birlikte yaglanma da olur fakat artan kas kutlesiyle bmr'inda artacagindan kilo vermek daha kolay olacak sonraki asamalarda.

obezden ideale gelirken ise once kardiyo agirlikli calisip yag kutlesinden kurtulak daha sonra agirlik altina girip sikilasmak ve devaminda kutle artirmak seklinde onerebilirim. obezden ideale gelirken kardiyoyayla baslamanin en etkili oldugu olay ise psikoloji. o yuzden yag yuzdesini dusurerek baslamak onun icin daha etkili ve vucut agirligiyla yapilan hareketlerde daha basarili olmasini saglar.

mesela ben obezden ideale dogru gidiyorum bahsettigim gibi calisarak. %24 yag yuzdem vardi en son(%38den baslamistim), bana obez diyordu diyetisyen, bu haftaki olcumlerimi gidip yaptirayim da belki bi umut overweighte duserim :D
Sosyal ağlarda paylaş

Wispy said:

Geçen sene martta başladım spor salonuna. Çok düzensiz gittim, bazen haftada 3, bazen 3 hafta hiç yok kışın çok hasta olduğum için. Neyse bu aralar 15-16% fatass oranım var tahmin ediyorum. Boy 186 kilo 77 atm.

Başlamadan önce kız gibiydim bildiğin, kollar çöp gibi, 2 tane şınav çekemezdim. Bu geçtiğimiz 6 ayda fiziksel olarak gözle görülür bir değişiklik olmasa da hafiften bir güçlenme durumu oldu sanırım şimdi 10*4 pushupa falan girebiliyorum eskisine nazaran gelişme var heralde.

Neyse ikilemim şu ki göbek kısmında hafif bir yağlanma olmasına rağmen herkes çok zayıfsın diyor biraz kilo al kilo al diye çok feedback alıyorum bu aralar.

Şu 3-4 ay ağırlık+kardiyoya sağlam girmek istiyorum haftada 2-3 en az. Yalnız doğal olarak yağ yakma hızım kaslanma hızımdan fazla olacağından (öyle lacağını tahmin ediyorum) 2-3 aya iyice tahta gibi birşeye dönecekmişim gibi hissediyorum. O yüzden ne yapacağımı bilemedim.

Help plx

kardiyo yapmak zorunda mısın? kilo almak kas yapmak büyümek istiyosan kardiyo niye? haftada 3 gün ayıracaksan o 3 gün içinde ağır çalış, kaldırdığın ağırlıkları arttırmaya çalış ve adam gibi yemek ye. özellikle spordan hemen sonraki öğün karbonhidrat + protein i bol öğünler ye. kaloriyi arttır ki kas yapabilesin.
Sosyal ağlarda paylaş

Aerobik antrenmanı sırf yağ yakma zayıflama olarak düşünmeyin arkadaşlar. Yürüyüş yüzme bisiklet vb türdeki aerobik hareketler vücudun oksijen dağıtım kapasitesini arttıran çok önemli birşey. Güçlü kaslara sahip olacak insanın buna daha çok ihtiyacı var. Yağ yakmak veya zayıflamak isteyen insan intervale girebilir normal yürüyüş dışında ama bence kas geliştirmek isteyen biriside yarım saat 1 saat yürüyüş yapmalı kesinlikle.
Sosyal ağlarda paylaş

Kardiyosuz ağırlık bildiğim kadarıyla bir miktar yağlanmaya yol açıyor. Zaten vucutta yağ fazlası var onu atmam lazım bir de. Sıska gösteriyorum kıyafet varken de var yine göbeğim kurtulmam lazım.

Eskiden koşuyordum şimdi bisiklete biniyorum. Bisikletler de alçak olup sırt dayamalı olan, alıyorum elime ebook readeri multtaskingin dibine vuruyorum : )

Neyse bizim hocaya sorayım bu hafta bakalım o ne diyecek.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...