Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

Frantic said:

ahah bende vucut analizi yaptirdim da durum pek iyi degil ya. 2.6kg yag ve 900g su verirken 120-150 civari kas yapmisim 4 haftada :/

hic kardiyo yapmadim neredeyse bu surede, piramit agirlik calistim. vucut artik makroya bagladi ne yapsam yag yakiyorum da kas da bi artis yok. kasta kagit uzerinde bi artis yakalamiyorum ama salonda performans olarak artis var orasi da ilginc tabi. ne yapsam karar veremedim, ya salonu mu degistirsem yoksa doktoru mu? ya birisinin olcumleri hatali ya da digerinin yaptirdigi idman oyalayici fgddfg.

ne diyosun haci bu yapabildiğini yapabilmek için neler veririm ben. cook büyük bi başarı bence. aynen devam...
Sosyal ağlarda paylaş

abi doktorda sevindi ama ben anlamadim. biz onla yeme programini yaparken tamamen kutle yapmak uzerine kurduk. yani ben tarti da bi degisiklik olmaz diye bekliyordum. 800g civari kas 4 haftada cok iyi bi rakam olurdu benim icin, bende onun icin kastim hep. zaten ben super set calisarak 5 ayda 12 kilo verdim yani amac o sekilde calismak degildi bu sefer.

neyse simdi tekrar baktim statlarima, 22.5kg yag var 90 kilo olarak. %25 oransal olarak halen cok kotuyum de, yag vererek de oran azalmiyor ki anasini satayim bi yerden kutle artirmam lazim yani.

yani su an onumde 4 ay var ve 3kg kas yapmak istiyorum. yani boyle ismarlama rakamlarla konusuyormusum gibi oldu da demek istedgim yuksek verim icin gerekirse gotumu keser calisirim yeterki kas yapabileyim :)
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar 1.79-107 kiloyum
şimdi ben bi 10-15 kilo vermek istesem bana hem çalışan hem okuyan(master) bekar biri için ne önerirsiniz?Hani evde antrenman yapmak falan daha rahat olur,beslenme düzeni nasıl olur falan gibi önerileri olan var mı?Millet kalori hesabı yap zayıflarsın diyor ama bilemiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

çaydan kahveden şekeri kestim,yemek yanında yediğim ekmeği çok azalttım,akşamları geç saatte yemek yemedim ve hamur işini,tatlıları fln daha dikkatli yedim.3-4 aylık sürede 84 kilodan 73-74 seviyesine düştüm.

içinde şeker olan gıdaları ve hamur işini kontrol altına alabilirsen faydasını kısa sürede görmeye başlarsın
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi 1.84 boy,77 kilodayım.fazlalık olarak bi göbeğim var o da hareketsizlikten,biradan falan.şimdi diyorum ki spor işine girişeyim.biraz kas mas yapayım

benim istediğim göbeğin gitmesi ama kilo vermemek,bu yağları vücuda yayma gibi bi olay var mı?ya da öncesinde,göbeği eritmek için zayıflayıp ardından mı kas yapmak lazım
Sosyal ağlarda paylaş

Bence hic o sorulara cevap arama, duzgun ve duzenli bir sekilde haftada 4-5 gun spora git. Agirlik antremanini yap, iyi beslen, guzel guzel uyu. Bir kac aya kalmaz farki goruceksin.

Ha sorumada cevap ver diyorsan, yagi ole dagitmak, istedigin bolgeyi eritmek gibi bir olay yok. Genetik olarak herkesin yaglari farkli bolgelerde toplaniyor o yuzden, yapacagin tek sey saglikli beslenip, duzgun ve duzenli antreman yapmak.
Sosyal ağlarda paylaş

Abiler , üstadlar bu göğüsü nasıl kare yaparız , taktikler püf noktalar var mıdır? Ne hareketler yapmak gerekli haftada kaç gün yapmak gerekli .

Ben misal haftada 3 gün boks idmanına gidiyorum pazartesi, çarşamba, cuma . Ben salı, perşembe ,cumarte ağırlık çalışsam diyorum bir problem teşkil eder mi ? yani vücudu dinlendirin dedikleri yan gelin yatın manasında mı yoksa bokstan yımrıktan bir şey olmaz mı?
Sosyal ağlarda paylaş

ya benim sag bacak cok dertli o yuzden machine squat yapiyorum. bilekte yanlis kaynama sonucu yarim santimlik bi eksen disina kayma var, dizde on capraz baglar kopuk. sag diz ile sol diz arasinda cok fark olmakla birlikte gene sag bacaktan dolayi denge ile ilgili cok problem yasiyorum zaten. o yuzden hareketten calmadan en duzgun sekilde machinede yapiyorun. bir iki ay sonra barbell'a gecebilirim ama onda da machinede oldugu kadar zorlayamiyorum, denedim ondan biliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

O zaman onu bilemicem doktora danışmakta fayda var. Ben mesela 2 ay önce başladım halter ile çalışmaya. Tabiki boş bar ile başladım. Şimdilerde 80kg squat 90 kilo deadlift 60 da bench yapabiliyorum. Bench pressin değilde squat ile deadliftin 200 e kadar yolu var 1 yıl içinde. Doğru şekilde beslenildiğinde çok güzel etkisi oluyor. Squat ve deadliftde ağırlığımın 2 katını bench press de en fazla 1.5 katını kaldırabilene kadar devam edicem. Ondan sonra belki 1-12 set arası çalışırım ama onuda makinelerde değil halter ile çalışıcam.
Sosyal ağlarda paylaş

Soris benim hedeflerim de öyleydi aşağı yukarı. Ben beceremedim çünkü düzenli olarak kilo almak gerekiyor. Kilo alırken de hızını ayarlayamayıp çok yağlanıyorum, sonra bilmem kaç ay yağ vermeye çalışıp herşeye sil baştan başlıyorum. Beslenmene çok dikkat etmen lazım o hedeflere ulaşmak istiyorsan. Ya da yağlanmak umrumda diildir o da olur. :)
Sosyal ağlarda paylaş

Ben ek olarak günde 2 saat aerobik egzersizde yapıyorum beslenmemede dediğin gibi dikkat ediyorum baya dolayısıyla yağlanma pek söz konusu değil. Hatta yağ bile yakmayı planlıyorumda pek mümkün olmayacak sanırım o çünkü böyle bir ağırlık programında yağ yakmak mümkün olamayabilir. 1-2 ay deneyeceğim sonuçlara göre olmadı 5 tekrar aralığından çıkarıp 1-12 yaparım gücümün 50% sini kullanarak. Yağ yakmaya uygun çünkü o. Fakat ne olursa olsun makine ile çalışmam izole olmuş kaslar istemiyorum. Birde ölçülerini bilmiyorum ama senin yağlanman veya kilo alman mümkün olabilir zayıf ve ince biriysen. Fakat ben zaten hali hazırda iri sayılırım 106 kilo 1.94 boy olarak. Dolayısıyla çok iyi aerobik egzersiz yaparsam yağda yakabilirim. Belkide yakamam ama yakarsam efsane olur :)
Sosyal ağlarda paylaş

Helcaraxe said:

en iyisi 2 sini karisik yapmak. Guzel aletler var artik etrafta

aynen. kimi hareketler var makinede daha iyi zorluyorsun. vucut agirligi veya barbell/dumbbella hareketi yaparken istemsiz olarak vucut momentumu kullanip hareketi kolaylastiriyorsun bazen. ben daha cok onu onlemek icin kullaniyorum acikcasi.
Sosyal ağlarda paylaş

Smith machine ile omuz presleri falan yine yapılır da squat için bence iyi değil. Çünkü hareketin doğası gereği barın yaptığı farklı eksende bir harekette var. Öyle olunca smith machine tek eksenli çalıştığından onu engelliyor. Yani doğal olmayan bir şekilde squat hareketi yapıyorsun.

Smith ile çalışırken ayaklar daha önde form alarak daha fazla quad ve glute yüklenmesi sağlanabilir ama ben serbest yapılanın çok daha etkili olduğunu düşünüyorum dengeyi sağlamak gerektiğinden.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...