Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

Mirage Paleo dietin hayırlı olsun. Şu aralar nektar ve dağ çileği var onları yiyorum bende meyve olarak. Birde öğünleri oranlamak gerekirse en sağlam öğününüz öğlen olmalı. Rakam vermek gerekirse sabah ve akşam 2 yiceksek öğlen 4 yemeliyiz. Tamamen sindirim sistemimiz ile alakalı güneş ne kadar yoğunsa o kadar çok yiyebiliriz. Birde Mirage bence muz yeme. Şu an insülini dengelemeye çalışıyorsanda ara öğün olarak incir+günkurusu çok faydalıdır hem sindirim sistemine katkısı olur. Ara öğün gibi 1 avuç fındık 1 tanede kuruincir yersin 10 numara olur.
Sosyal ağlarda paylaş

183~ cm 60~ kiloydum 1 hafta öncesine kadar

ilkelce antrenman yapmaya başladım evde de yüksek karbonhidratlı takviye tozu vardı ondan götürdüm.

kilo almam lazım anlayacağınız adam gibi almak istiyorum 1 kilo civarı almışım 1 haftada ama nereye gitti bilmiyorum tabii protein tozu almam lazım karbonhidrat değil sanırım (gerçi protein de var karbonhidrata 1/5 oranında - nitrofull supermass dediğim şey)

yemek diyeti yapmam çok zor onun yerine protein tozu karbonhidrat tozu vs. hatta markalarıyla önerirseniz

nasıl bişi yapmam lazım ne çalışmam lazım yardımcı olan olursa sevinirim
Sosyal ağlarda paylaş

DoruK said:

183~ cm 60~ kiloydum 1 hafta öncesine kadar..

Yemek diyeti zaten ole yapmana pek gerek yok, sadece gereksiz seker ve tuz alma, ekmek falan da bol bol yiyorsan biraz daha az yemeye calis onun disinda, protein tozu olarak Gaspari Myofusion guzeldir, karbonhidrat tozu yani var etrafta ama onun yerine hasla pirinci ye, kasik kasik en guzeli :D

Antreman olarakta haftada 4 gun, klasik bodybuilding rutini isine yarar, simdi burdan direk program yazamadim saat gec ama eger gittigin yerde hoca falan varsa( spor salonuna gidiyorsan tabi ) o sana verir program eger evde yapicaksan, evde yapabilecegin p90x gibi programlar var. Yarin kalkinca daha detayli anlatirim.
Sosyal ağlarda paylaş

45 dk koşu bandı 30 dk eliptic 30 dk bisiklet cardio programım var. bugün biraz zorlayayım kendimi dedim. koşu ve eliptic bitti, bisikletin daha başlarında falan HR 175 civarı (gerçi alet ne kadar doğru gösteriyor onuda bilmiyorum). inanılmaz bi mide bulantısı başladı. hani 3 pedal daha çevirsem çıkaracak gibi oldum. mecbur bıraktım. şimdi eve geldim. daha tam geçmedi bulantı. böyle zorlamalarda bu mide bulantısı normalmidir ya ?
bu arada tok değildim, 1.5 saat falan olmuştu yemek yiyeli. 3 aydır falanda alışık bünye bu kadar zorlamasamda yukardaki cardio programına :(
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni başlayanlarda bazen cardio makinelerinde mide bulantısı olabiliyor. Salonda bir iki defa denk geldim. Geçer büyük ihtimalle. Alıştıra alıştıra devam :)

Edit : 3 aydır çalışıyorum demişsin. Bir iki kere daha denemeden birşey söylemek zor sanırım. Tek bir olaya göre yorum yapmak doğru olmaz. Devam ederse bir doktora danışmakta fayda var.
Sosyal ağlarda paylaş

Helcaraxe said:

Valla evde yapmayi dusunuyorsun, yanilmiyorsam ole agirlik calisma veya duzenli spor yasantin yoksa, p90 veya p90x gibi programlari internetten cok kolay bulursun. Ihtiyacin olan tek sey 2 tane ayarlanabilir dumbell okadar.
p90 p90x veya spor salonu seçeneklerinden hangisi 4-5 aylık bir süreçte daha verimli olur?uzun zaman basketbol oynadım ama yüzmenin dışında bayadır aktif spor yapmıyorum.boy 186 kilo 74
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...