Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

Mirage said:

Ya ben proteini 140 gramın üstüne çıkarıp 8-12 tekrarlı bb programına geçtikten sonra iyice kilo almaya başladım kalorileri pek arttırmadığım halde. Gittikçe şişiyorum umarım çok yağ gelmiyordur. Moralimi bozuyor biraz. Ama antreman çok iyi gidiyor.

Bence uzun sure yaptigin kuvvet idmanlarindan aldigin kondisyonu direk hypertrophy idmanina tasidin. bu yuzden bb programinda yuksek performans gosterip maksimum verimi aliyorsun. ayrica protein tuketimini de arttirmissin. devam et abi. Cok sisersen bi definisyona girersin en kotu ihtimalle :)
Sosyal ağlarda paylaş

bende 2.5 aydır calısıyorum en son tartıldığımda 1.5kg kastan 1kg de sudan vermissin dedi hoca yağlar aynı duruyormus. nasıl oldu anlamadım. çok iyi beslendiğimi söyleyemem ama spor yapmadan öncekine göre çok daha fazla dikkat ediyorum. boy 1.82 kilo 73 falandı suan 70lerde. biraz göbeğim vardı o inceldi gibi. birde basladığımdan beri kollarımı ölcüyorum 3cm kadar bir artıs oldu cevresinde, su an 34-35 cm civarı. ama bu protein kaybi olayini anlamadim. 3 senedir sadece yüzüyorum, bb dünyasına girelim dedik kamyon gibi çarptı valla.

protein tozu falan kullanmıyorum, kullanmakta istemiyorum bir ton kimyasal barındıran maddeyi. biraz daha devam edeceğim ama böyle giderse bırakmak zorunda kalıcam gibi duruyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Mach said:

protein tozu falan kullanmıyorum, kullanmakta istemiyorum bir ton kimyasal barındıran maddeyi. biraz daha devam edeceğim ama böyle giderse bırakmak zorunda kalıcam gibi duruyor.

o bir ton kimyasal barındıran madde dediğin şeyde fastfood restoranında yediğin hamburgerden daha az zararlı şey vardır herhalde.
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi şu olaya çok gülüyorum o yediğin maddede hehhede diyorsunuzda adam belki fast food da yemiyorsa ne olacak? Ha protein tozuna zararlı abii onlar kullanma diyip sigara içki vb her türlü zararlı şeyi tüketen adamlarda komedi zaten o ayrı konu. Ama protein tozuda masum birşey değil açıkcası ben 15 gün filan kullandım sattım sonra :)
Sosyal ağlarda paylaş

Protein tozunda içindeki tatlandırıcı ve renklendirici haricinde zarar verecek ne var ki? Zenginleştirilmiş peynir altı suyu sonuçta. Çok hassas bir kişiyse aspartamsız ürünler veya saf whey'de alabilir piyasada var. Ne tatlandırıcı var ne renklendirici.

Supplement dediğimiz maddeler günlük kullandığımız çoğu şeyden daha zararsız. En basitinden füme et ürünleri tüketebiliyoruz arada pratikliğinden ötürü. Onda bile bir sürü şey var. En basitinden tuz oranı yüksek

Ayrıca kendi adıma protein ürünlerine supplement gözüyle bile bakmıyorum. Tamamen aylak olmak lazım protein takviyesi almadan diyeti iyi götürmek için. Ya da yapmayacaksın bu sporu yani. Lafım meclisten dışarı da, bir sürü adam var protein desteği zararlı ben almam diyor, diyetini de rayına oturtamıyor günde 2-3 öğün yetersiz beslenme, ondan sonra sporu bırakıyor kısa sürede sonuç alamadığı için.

Ciddi söylüyorum yüksek proteinli beslendiğim (diyet + supp) zamanlarda hep kendimi daha iyi hissediyorum. Mental ve fiziksel olarak.

Tabi demiyorum ki uzun süre ara vermeden kullanılsın. Tabi ki tüm supplementleri kesip arada vücuda nefes aldırmak lazım. (vücudün bazı aminoacid'leri kendisi sentezlemesi adına vs..) Ama direk kullanımı reddetmek bence doğru değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Penthesilea said:

bugun itibariyle keto dieti biraktim. akil kari degil abi celik gibi irade var bende bu konularda hic disina cikmadim gercekten, cok da ise yaradi, ama yok yani gunluk hayatta beynimin ve vucudumun calismasi lazim bildigin ruh gibi geziyorudm etrafta. midem bulaniyodu surekli falan, artik marul bile gorunce midem bulanir hale gelince bugun ogleyin, dedim tamam soyle bol soslu bol pilavli bi hint yemegi yardirayim da vucut senlensin. normal yicem artik.

Zaten ilk 1 ay spor önerilmiyor vücut alışana kadar, ve başlangıçta grip gibi etkiler gösteriyormuş aşırı yorgunluk halsizlik vs. vs. ama bu yan etkiler kişiye göre değişiyormuş kimine göre 3-4 gün kimine göre 20 gün ondan sonra, vücut enerji olarak glikoz yerine yağ asitlerine öncelik vermeye başladıktan sonra normalden daha enerjik oluyorsun, yani araştırıp okuduklarım bunlar.Sen sanırım çok erken, hem spor hem diyeti beraber götürmeye çalıştın.

Bende 1 haftadir paleo diyeti araştırıyorum.Mide sorunlarım olduğu için 15günde 1 başıma geliyor karbonhidratlardan dolayı devamlı gaz mide asiti sancılar filan bıkkınlık geldi artık, deniyorum şimdilik midemin yağlarla olan haşır neşirini, Sabah 1-2 ögün prot+karb tüketiyorum antreman öncesine kadar, sonraki 3 ögün prot+yağ tüketiyorum deneme amaçlı. yağlarla ilgili hazım sorunum yoksa paleo diyete geçicem tamamen, hem definasyon hemde, ilerki kütle kazanma dönemleri dahil.
Sosyal ağlarda paylaş

Oturup düşünün bakalım o bitkileri yetiştirmek için böceklerden korumada nasıl ilaçlar kullanılıyor.Yediğin tavuklar nasıl besleniyor.Bitkileri yiyen hayvanların durumu ne.Günümüzde satılan herhangi bir " snack " nasıl beynini kandırmaya yönelik.Besin zincirinin tepesindesn bunu da hesaba kat.
Kısaca kendin yetiştirmediğin sürece bitkini ineğini vs. ske ske o kimyasalı alıcaksın bünyene.He bu fastfoodda çok fazladır,yediğin bitkilerde çok azdır vs.Bunun sıralamasını da gtnüzden sallayarak yapamazsınız,zilyon tane rapor var nette araştır,bul,bilgilen azcık.
Sosyal ağlarda paylaş

C3nK said:
Bende 1 haftadir paleo diyeti araştırıyorum.Mide sorunlarım olduğu için 15günde 1 başıma geliyor karbonhidratlardan dolayı devamlı gaz mide asiti sancılar filan bıkkınlık geldi artık, deniyorum şimdilik midemin yağlarla olan haşır neşirini, Sabah 1-2 ögün prot+karb tüketiyorum antreman öncesine kadar, sonraki 3 ögün prot+yağ tüketiyorum deneme amaçlı. yağlarla ilgili hazım sorunum yoksa paleo diyete geçicem tamamen, hem definasyon hemde, ilerki kütle kazanma dönemleri dahil.

Paleo'da karb kesmiyosun yalnız. Meyve, sebze ve cevizgiller ile istediğin kadar karb serbest. Özellikle sebzeleri bol bol tüketmek lazım. 2-3 öğün de meyve. (tu)
Sosyal ağlarda paylaş

Mirage said:

C3nK said:

Paleo'da karb kesmiyosun yalnız. Meyve, sebze ve cevizgiller ile istediğin kadar karb serbest. Özellikle sebzeleri bol bol tüketmek lazım. 2-3 öğün de meyve. (tu)

Aynen böyle ztn karbonhidrati sadece meyve sebzeden filan alınıyor, günde ama taş çatlasa 50-70 gr birşey yapar zaten meyvede karb daha çok var sebzede ztn yok denecek kadar az aslında türüne görede değişiyor, ayrıca karbonhidrat hem meyve ve sebze karbonhidrati fln öyle zor hazmolan karbonhidratta değil, kütle kazanabilmek için günde 375-400gr karbonhidrat filan işkence gibi gelmeye başladı artık tiksinmeye başladım.
Sosyal ağlarda paylaş

Paleo diyette carb var ama öyle çok miktarlarda değil. Protein>Yağ>Carb şeklinde olsun yedikleriniz. Meyve serbest diye her meyveden istediğin kadar yenecek diye bir şey yok ayrıca. Meyve şekerine dikkat yani özellikle yaz aylarında farkında olmadan baya şeker alımı yaparsınız.

Berry cinsi meyveler daha tercih edilir paleo diyette. Total carb miktarı 50-70 arasında olsun. Definasyon amaçlı ise 30gr'a kadar düşürebilirseniz iyi olur.
Sosyal ağlarda paylaş

eski formuma kavustum gibi, kollar kavusmadı gerci daha da bu ara bana iyi geldi gibi biraz sanki, gelismeyen goguslerde biraz gelisim olmaya basladı.

karnımın alt kısmı yaglı, resimde gobegimi iceri cektim ama ust ve yan taraflar iyi, saglam karın calısıyorum :) ama diyet ve kardio yapmadıgım icin erimicek sanırım alt taraf.

http://i53.tinypic.com/3089zja.jpg

Sosyal ağlarda paylaş

Bukalemun gibi adamsın ya. Helal valla. Ben yıllardır yerimde sayıyorum. Sen iki üç ayda formdan çıkıp giriyosun. :D

Bulking yapcam diye yine baya yağ aldım. Paleo diyetini tekrar denemeye karar verdim. Dünden beri başladım.

Bugünkü kahvaltım

Uploaded with ImageShack.us

Edik: Daha doğrusu Paleoish diyeyim. Süt ürünlerin, baklagilleri ve protein tozunu kesmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

zegna bayaa formda görünüyorsun.göğüs ve kanatlar daha belirgin olur,biraz da karın sıkılaşırsa benim sahip olmak istediğim idealimdeki vücuda çok yaklaşacaksın.

before-after konusunda senin göbekli bi fotografın vardı diye hatırlıyorum.ne kadar zamandır çalışarak oldu bu vücut???
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...