Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

ya soreness konusunda çok takılmamak gerek. illa ağrıcak değil yani ertesi gün. antrenman esnasında o bölge iyi zorlandıysa genelde şişiyor zaten hissediyorsun, yeterlidir bence. çünkü ertesi gün ağrıları çok farklı sebeplerden ötürü de çıkabiliyor.

benchte kişisel ağırlık rekorunu egale ediyorum ben, ertesi gün ağrı bile olmuyor. ama kaldırırken resmen hamile sancıları yaşıyorum idman esnasında mesela.

ağırlığı başladığım ilk iki ay da hayvani ağrılar oluyordu mesela, kaldıkı şu an o ağırlıkların en az iki katıyla çalışıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

off o mekikte boyun agrisi problemim bende de var.
karin kaslari acidigi icin degil boynum aridigi icin hic sevmiyorum mekikleri zaten.

zangir zungur kafam titriyor, one dogru giderken zorlanmaktan.

bide bisi sorcam ben, ya simdi benim yapimdan dolayimidir nedir nabzim hem yuksekdi cocuklugumdan beri, simdi de olceksek 90-95 arasi cikar.
spor yaparken bu daha da firliyor tabi haliyle, dandun dandun icimde hissediyorum resmen, bunun sagliga bi zarari fln yoktur demi?
bide cabuk yorulmanin boyle nabizla alakasi var mi, sanki o yuzden hemen nefesim kesiliyormus gibime geliyor benim.
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

Ya bişi sorcam

Sıcak havalarda antremanın sonuna doğru çok bitkin hissediyorum böyle tansiyonum düşüyormuş gibi oluyor. Bunu engellemek için antreman sırasında meyve suyu tarzı bir şey içsem olabilir mi veya başka bir tavsiye verebilecek olan var mı?

antreman sonu direk seker, ozellikle bole kuru kayisi, hurma, muz tarzi bisiler ye. Onun sebebi sekerinin dusmesi.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

off o mekikte boyun agrisi problemim bende de var.
karin kaslari acidigi icin degil boynum aridigi icin hic sevmiyorum mekikleri zaten.

zangir zungur kafam titriyor, one dogru giderken zorlanmaktan.

bide bisi sorcam ben, ya simdi benim yapimdan dolayimidir nedir nabzim hem yuksekdi cocuklugumdan beri, simdi de olceksek 90-95 arasi cikar.
spor yaparken bu daha da firliyor tabi haliyle, dandun dandun icimde hissediyorum resmen, bunun sagliga bi zarari fln yoktur demi?
bide cabuk yorulmanin boyle nabizla alakasi var mi, sanki o yuzden hemen nefesim kesiliyormus gibime geliyor benim.

dogru nefes alip vermek de onemli, bide kalbi cok zorlamamak lazim. Agirlik calisirken zaten bole kalbin gum gum bir kac haraket disinda ole okadar atmaz. Yanilmiyorsam kosarken falan oluyo bu bahsettiklerin ki zaten ole deli gibi kosmaya gerek yok. Fazla abanma :D
Sosyal ağlarda paylaş

Helcaraxe said:

Myshkin said:

Ya bişi sorcam

Sıcak havalarda antremanın sonuna doğru çok bitkin hissediyorum böyle tansiyonum düşüyormuş gibi oluyor. Bunu engellemek için antreman sırasında meyve suyu tarzı bir şey içsem olabilir mi veya başka bir tavsiye verebilecek olan var mı?

antreman sonu direk seker, ozellikle bole kuru kayisi, hurma, muz tarzi bisiler ye. Onun sebebi sekerinin dusmesi.

aynen bu bende de çok oluyor. hele hem agırlık hem de kardiyo giriyorum, en son pert. bi gün direk enerjimin bittiğini hissettim artık eve dönemedim arkadaş gelip aldı salondan.

yazın direk enerji içip girilince daha uzun dayanıyorsun ya. idman sonrası almakta da fayda, daha hızlı toparlarsın.
Sosyal ağlarda paylaş

Mekik filan çekerken boynunuz ağrıyorsa karın kaslarınız yeterince güçlü değildir.

Bu arada diyetisyenin tavsiyesi ile biraz karbonhidrat tüketmeye başladım. Antrenman sürem tam istediğim gibi oldu. Hiç dinlenme ihtiyacı duymadan 25 dkda bitirdim Starting Strength in A antrenmanını.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

Helcaraxe dogru nefes alip vermek nasi oluyor?
sitesi videosu tutoriali varmidir

manual breathing midir yoksa dogru nefes alip vermek

bide abi bu mide kaslari guclenene kadar bu boyun agrisini cekcez mi o zaman?

abi boyun agrisi cekmenin sebebi mekik yaparken yukari dogru kalkinca ust vucudun ileriye dogru bakman, ole yapiyorsan boyun agrisinin en buyuk sebebi o zaten. mekik icin daha yatarken tavana bak, kalkerkende tavana bakmaya devam et.

ya dogru nefes almak derken ole cok komplike bisi demiyorum daha cok, agirlik kaldirken nefesinizi tutmayin, veya kendinizi patlaticak gibi. Kisa olayla agirlik kaldirirken burunla nefesi alip, agizla geri verin. olay o
Sosyal ağlarda paylaş

Helcaraxe said:
abi boyun agrisi cekmenin sebebi mekik yaparken yukari dogru kalkinca ust vucudun ileriye dogru bakman, ole yapiyorsan boyun agrisinin en buyuk sebebi o zaten. mekik icin daha yatarken tavana bak, kalkerkende tavana bakmaya devam et.

Aynen.

Soris said:

Mekik filan çekerken boynunuz ağrıyorsa karın kaslarınız yeterince güçlü değildir.

Boyun kaslarını da uyutmamak lazım. Boynu stabil tutmaya yarayan "neck stabilizer" denilen kaslar var. Asıl o kasların gelişmesi lazım. O da zamanla olur. Helcaraxe'ın dediği şekilde yapın hareketi. Benim bi antrenör "burnunu tavana değdirmeye çalış" derdi crunch vb yaparken. Yine de boyun çok ağrırsa mola vermek lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...