Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

cok fazla zorlayacak hareket yapamazsin ki evde tek basina. o yuzden oyle cok buyuk bi gelisim zaten bekleme. duzgun beslenip idmanla iyi yag yakarsan 3-4 kilo yag atabilirsin o surede vucuttan, vucudun daha iyi gozukur eski haline gore.

sadece super set girebilcegin bi program yap bence evde. daha iyi zorlarsin oyle.
Sosyal ağlarda paylaş

p90x , al p40x yap işte oldugu kadar, dumbell da yetiyo gayet.
25 gün oldu benim gayet her gören diyor değişim var diye.
en kolay gelişen kas grubu kol oldugundan zaten kollar şişti direk. onun dışında yağ yaktım biraz da.
torrent sitelerinde var direk 2gbyte falan. bütün çalışmaların videoları dietler chartlar vs.

ben de 2 sayfa geride sormuştum cevap gelmemişti, daha kısaltıp sorayım sorumu o vakit :

1.78 boy 91 kilo başladım 25 gün önce. 85 e indim 20 günde. 5 gündür kiloda gram oynama yok. hergün 1 saat koşu yapıyorum. artı 25 gündür eksiltmeden her gün 1 saat çalışma:
1 gün göğüs+sırt 1 gün omuz-bicep-tricep 1 baldır bacak sırt 1 gün göğüs triceps 1gün sadece abdominal şeklinde. p90 - p90x karışık gidiyorum işte aletim de yettigi kadar (dumbell 5kgx2 dumbell 10kgx2 bench var, bar yok mesela)

diet'im biraz tırt, tuz şeker direk yok hayatımda, ekmek de günde 3 öğünle beraber 1 dilim kepekli ekmek. günde 3 öğün +1 ara öğün yapıyorum. ara öğün de: 3 haşlanmış yumurta-1 dardanel sardalya-100gr tavuk göğüs-1 büyük elma falan oluyor yorgunluk/açlık durumuma göre.günlük 1300-1600 kalori arası ve 80 90 protein alıyorum. 1 saat cardio +1 spor bayagı yoruyor o sebeple ara öğün de normal öğüne dönüyor bazen.

şimdi açıklamalar bitti soruya yeni geldim: ben niye daha fazla kilo vermiyorum ! kastan yana problem yok 3 sene hem okul takımı hem lise basket oynadıgım için vakti zamanında kas hep vardı bende çıkıyor gene. ama bu kasların üzerindeki yağlar azalmıyor. sönmeden kilo vermek istiyorum. 77 78 kg altına da düşmek istemiyorum. ne hata yapıyorum ?
direk sadece cardio yapıp 1 ay, yağ yakıp sonra mı protein alıp şişmeye başlamak gerek ? ikisini birden yaptıgımdan mı bu yavaşlık. proteini de öğünü de azaltsam mı ? sporu mu çok yapıyorum da ne iş anlamadım yani yavaş geldi bana :d
Sosyal ağlarda paylaş

25 gunde 6 kilo vermissin ki bu biraz fazla bi rakam olmus bence. ilk baslarda beslenmeni de degistirmenle birlikte tuttugun fazla suyu atmis olmandan oturu normalden fazla kilo verilir biraz. 25 gunde 4 kilo 4.5 kilo bence ideal bi rakamdir da simdi her bunye icin de ayni seyleri soylemek mumkun degil.

5 gundur gram azalmaman da anormal bisey degil. sonucta hem agirlik calisip hem kardiyo giriyorsun, yag yakim hizin eskisine oranla daha yavas olacak zaten. panikleyecek bisi yok yani.
Sosyal ağlarda paylaş

benim durum su:

ben lisede vucut calistim, uniye basladigimda baya iyiydi vucut, sonra tam 7 sene dokunmadim hicbiseye. haliyle her sey sondu, memeler man boobs haline geldi falan.

son 2 ayda neredeyse her gun 5k kosarak + dumbbell lerle basit calisarak 10 kilo verdim, bi 5 kilo fslan daha verirsem ideal kilom olucak, su anda da gayet memnunum ama durumdan.

artik kivama geldigim icin pazartesi 5x5 e baslicam (http://stronglifts.com/ korlemesine degil oneri uzerine baya tassakli bi tanidigimdan). tum vucut calistiriyor 5x5, ama ben bi yandan goguslerde hala man boobs kalintisi oldugu icin gogusu mumkun oldugunca cabuk toparlamak istiyorum. bi oneriniz biseyiniz var midir?

bi de zaten yapili olan bi insanin supplement falan kullanmasina gerek var mi?
Sosyal ağlarda paylaş

o man boobs olayi cok farkli sebeplerden olabiliyor. sendeki eger cok kilo alip vermeden kaynakli ise ikiye sekilde olabilir durum.

ilki genetiginde etkisiyle vucuduna oranla diger bolgelerden fazla yag birikmistir orda(fatty gynecomastia deniyo olmasi lazim). bunu kardiyo yaparak yag yuzdesini %10-15lere kadar cekerek ve agirlik calismasiyla sikilik kazandirarak belli bir levela getirebilirsin. Ya da gogogo liposuction.

ikincisi ise bu alip verme asamasinda gogusdeki deri fazlasinda kaynakli olan sarkma. bu da tahmin edebildigin gibi plastik cerrahi bi durum. spor yaparak veya deli gogus kaslarina sahip olarak asilabilcek bir durum degil.
Sosyal ağlarda paylaş

ok o zaman ben böyle devam edeyim.
peki bu yaptıgım mantıklı mı, hem kardiyo hem agırlık hergün 1 saat ,yorgunluk adına bi problem yok keza, yoruluyorum kaslar hafif ağrıyor ama sabahları turp gibi oluyorum uykudan sonra (akşam eve erken gelemedigim/gelmedigim günleri çıkınca 4 haftadır haftada 5gün 1saat kardiyo 6 gün 1 saat agırlık'a denk geliyo bi baktım charta)

Mirage said:

BaaL said:
en kolay gelişen kas grubu kol oldugundan

::o

ya ben 2006da da yapmıştım 4 ay kadar bb, o zamanda kollar çok genişlemişti. şimdi de 25 günde 3-4 cm arttılar dedim heralde herkeste böyle :d sırayla kol-trapez-omuz en çok gelişenler bende. göğüs fark edilmiyor bile 3aydan önce ufacık fark. abdominal zaten yağdan yok ortada :d bacaklar zaten 3 sene klüpte basket oynayıp antrenman yapmaktan dokunmadan plaka gibi kas dolu. şimdi 25 günde tek omuz ve biceps değişimi oldu.

ha bi soru daha.l-carnitine , dog cuts, hydroxycut falan baktım yağ yakmak için amma, "zaten 20% üstü yağ oranı varken pek fark hissedilmez bunları 15% yağ oranı altına düşmeye çalışanlar kullanıyo" denmiş, ne bileyim "sıkış" denmiş, "su tutuyo" denmiş, "placebo" denmiş bi kaç site gezdim bi allan kulu da "yağ yakıcı kullandım işe yaradı." dememiş. gerek var mı bunlardan benim almama ?
Sosyal ağlarda paylaş

BaaL said:

haftada 5gün 1saat kardiyo, 6 gün 1 saat agırlık'a denk geliyo.

gayet tasakli bi program bu. ben de 3 ay buna cok yakin sekilde calistim, o arada pure 7-8kg yag yaktim. daha da artabilir tabi bu rakam baska bir bunyede.

BaaL said:
ha bi soru daha.l-carnitine , dog cuts, hydroxycut falan baktım yağ yakmak için amma, "zaten 20% üstü yağ oranı varken pek fark hissedilmez bunları 15% yağ oranı altına düşmeye çalışanlar kullanıyo" denmiş, ne bileyim "sıkış" denmiş, "su tutuyo" denmiş, "placebo" denmiş bi kaç site gezdim bi allan kulu da "yağ yakıcı kullandım işe yaradı." dememiş. gerek var mı bunlardan benim almama ?

ya benim gittigim salonda +30 yas ustu abilere ve tombul kizlara direk liquid l-carnitine vermisler, hepsi memnunuz diyorlar ama ben 1 aydan biraz fazla bi sure tablet kullandim ve oyle cok bi etkisi gormedim.

zaten hani supleman nedir bilmeyene sattin mi direk plasebo etkisi bence de sdffg. alan olm bunna dehset ericez hadi yavrum hadi goccum diyip daha abaniyor idmanlarda oyle zayifliyorlar.

sonuc olarak, etkisiz ve gereksiz bence.

illa supleman alcaksan whey protein al. zaten sen al bence direk whey. 85 kilosun, 5x5 hem kardiyo hem agirlik giriyosun, proteinde 100g/gun den assa dusmemende fayda var.
Sosyal ağlarda paylaş

Ezio said:

Ya ben yine triplere girdim yediğim 4 patates fazla geliyor onu 2 ye düşürsemmi sadece kahvaltıda yesem? Daha az karb alsam diyorm ?
Off diet yapmıs olanlar hlep

4 patates nasıl patates ama, büyükmü ufakmu, bence bulgur pilavi, mercimek veya yulaf gibi daha kompleks karbonhidratlar tüketebilirsin, hem tok tutar acıkmazsın, hem enerjiyi daha uzun saate yayar, hemde kase hesabıyla filan kaçırmazsın günde ne kadar karb aldığını

Karbonhidrati zaten sabah ve öglen veya ögle arası saatlerinde al, antreman sonrası ufak bir basit şekerli ürün tüket veya whey protein katabolik etki azalsin, ondan sonra sadece protein tüket tavuk gögsü aban

Ayrıca sabahlari antreman öncesi ve sonrasi bcaa tüketebilme imkanın varsa, karbonhidrati iyice kısabilirsin, günde 10-15 gr bcaa alabiliyosan kas yıkımını minimuma düşürür.

İnterval kardiyo yapmıyosan, interval kardiyoyla çok daha fazla yağ yakımı sağlarsın, 3senedir yazları diyet yapıyorum ama en çok yağ yakımını intervalle sağladım.

Günün çoğunluğunda şekersiz kafeinli kahve ve yeşil çay tüketebilirsin hem enerji verir hem kalori yakımını arttırır.

Ve son olarak diyet dönemin 15günü 1 ayı geçtiyse, artık 7-10 günde 1 karbonhidrat abanması yapabilirsin, vücut alışıyor yoksa metabolizma hızı düşüyor onla birlikte yağ yakımıda biraz düşüyor, onun için glikojen depolarını doldurarak vücudu şaşırtarak yağ yakımını ilk günlerdeki gibi devam ettirebilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

BaaL said:

ok o zaman ben böyle devam edeyim.
peki bu yaptıgım mantıklı mı, hem kardiyo hem agırlık hergün 1 saat ,yorgunluk adına bi problem yok keza, yoruluyorum kaslar hafif ağrıyor ama sabahları turp gibi oluyorum uykudan sonra (akşam eve erken gelemedigim/gelmedigim günleri çıkınca 4 haftadır haftada 5gün 1saat kardiyo 6 gün 1 saat agırlık'a denk geliyo bi baktım charta)

Mirage said:

BaaL said:
en kolay gelişen kas grubu kol oldugundan

::o

ya ben 2006da da yapmıştım 4 ay kadar bb, o zamanda kollar çok genişlemişti. şimdi de 25 günde 3-4 cm arttılar dedim heralde herkeste böyle :d sırayla kol-trapez-omuz en çok gelişenler bende. göğüs fark edilmiyor bile 3aydan önce ufacık fark. abdominal zaten yağdan yok ortada :d bacaklar zaten 3 sene klüpte basket oynayıp antrenman yapmaktan dokunmadan plaka gibi kas dolu. şimdi 25 günde tek omuz ve biceps değişimi oldu.

l carnitine , cla yalan bi ise yaramıyor , ben cogunu test ettim . 2 ürün dısında alayı yalan

[kendi vucudumda olan etkilerinden yola cıkarak yorumluyorum]

1 numara :

benim uzerimde inanılmaz ise yaradı , gercek bir termojenik , ama cok sıcak havalarda tehlikeli , basıma geldi kasıntı falan bile yapıyor hatta bi keresinde kullanıp spora gıdememıstım , saat gece 03:00 yerımde duramıyorum enerjıden kaşınıyorum , 100 mekik 50 şınav cekmıstım , en buyuk yan etkilerinden biri fil gibi işiyorsun surekli , vucudunda su tutmanı engelliyor

2 numara :

su anda kullanıyorum , bu tek bir hap oyuzden animal cuts a gore daha saglıklı geldı bana (o 9 hap gunde 18 tane alıosun..)
ılk alındıgında yarım saat herseye okuzun trene baktıgı gıbı bakıosun baskada yan etkısını gormedım

Sosyal ağlarda paylaş

C3nK said:

Ezio said:

Ya ben yine triplere girdim yediğim 4 patates fazla geliyor onu 2 ye düşürsemmi sadece kahvaltıda yesem? Daha az karb alsam diyorm ?
Off diet yapmıs olanlar hlep

4 patates nasıl patates ama, büyükmü ufakmu, bence bulgur pilavi, mercimek veya yulaf gibi daha kompleks karbonhidratlar tüketebilirsin, hem tok tutar acıkmazsın, hem enerjiyi daha uzun saate yayar, hemde kase hesabıyla filan kaçırmazsın günde ne kadar karb aldığını

Karbonhidrati zaten sabah ve öglen veya ögle arası saatlerinde al, antreman sonrası ufak bir basit şekerli ürün tüket veya whey protein katabolik etki azalsin, ondan sonra sadece protein tüket tavuk gögsü aban

Ayrıca sabahlari antreman öncesi ve sonrasi bcaa tüketebilme imkanın varsa, karbonhidrati iyice kısabilirsin, günde 10-15 gr bcaa alabiliyosan kas yıkımını minimuma düşürür.

İnterval kardiyo yapmıyosan, interval kardiyoyla çok daha fazla yağ yakımı sağlarsın, 3senedir yazları diyet yapıyorum ama en çok yağ yakımını intervalle sağladım.

Günün çoğunluğunda şekersiz kafeinli kahve ve yeşil çay tüketebilirsin hem enerji verir hem kalori yakımını arttırır.

Ve son olarak diyet dönemin 15günü 1 ayı geçtiyse, artık 7-10 günde 1 karbonhidrat abanması yapabilirsin, vücut alışıyor yoksa metabolizma hızı düşüyor onla birlikte yağ yakımıda biraz düşüyor, onun için glikojen depolarını doldurarak vücudu şaşırtarak yağ yakımını ilk günlerdeki gibi devam ettirebilirsin.

Wot için saol ama bildiğim şeyleri söylemişsin :) , kardiyo antreman sonraları 15 dakika yapıyorum 15dakikanın 3 dakikası 1er dakikadan 12km %4 eğimde kosu diğer 12 dakika 6km yürüyüs seklinde. Fazla kardiyo yapmıyorum cünkü fazla kücülmek istemiyorum
Patateslerde orta boy, dietim patates üzerine o yüzden baskabirsey tüketmek istemiyorum.
Haftada 1 gün zaten sütlü tatlı olarak kazandibi yiyiorum 200gram
Sosyal ağlarda paylaş

@Ezio ağırlık sonrası kardiyoyu 30dklara kadar cikarabilrsin, ama antreman süresi uzun olmamalı, yani aralardaki dinlenmeleri olabildiğince azaltıp 15-20 sn yapip, 30 dk kardiyoyla yaklaşık 1.5 saatte bitmeli toplam antreman+kardiyo böyle çok daha rahat yağ yakımı sağlarsın, 4-5gr bcaa ve wheyde aldinmi antreman sonrası çok fazla kas yıkımı olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Frantic said:

o man boobs olayi cok farkli sebeplerden olabiliyor. sendeki eger cok kilo alip vermeden kaynakli ise ikiye sekilde olabilir durum.

ilki genetiginde etkisiyle vucuduna oranla diger bolgelerden fazla yag birikmistir orda(fatty gynecomastia deniyo olmasi lazim). bunu kardiyo yaparak yag yuzdesini %10-15lere kadar cekerek ve agirlik calismasiyla sikilik kazandirarak belli bir levela getirebilirsin. Ya da gogogo liposuction.

ikincisi ise bu alip verme asamasinda gogusdeki deri fazlasinda kaynakli olan sarkma. bu da tahmin edebildigin gibi plastik cerrahi bi durum. spor yaparak veya deli gogus kaslarina sahip olarak asilabilcek bir durum degil.
yok abi deri sarkmasi yok cok sukur, o kadar da feci degil zaten durum yani :)

ilk durum icin, lipo falan olmadan tabi ki, gogusleri sekle sokmak icin ne onerirsiniz peki? 5x5 uzerine bir iki gogus egzersizi yapmak iyi bir fikir mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...