Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

beyler yardım edin çok kararsız kaldım ne alsam ya
şimdi protein var proteine ek olarak animal pak mı alsam multivitamin olarak yoksa herhangi bir amino mu(weider 2200 amino var mesela fena değil gibi duruyo) ya da şöyle sorayim direkt protein + animal pak + amino kullansam sorun olur mu yoksa animal pak + pre-workout için bir şeyler mi alsam? zor işmiş supplement seçimi yeni başlayan için valla ya o kadar çok ürün var ki. bu konuyla ilgili ne doktoruna gidilir beslenme uzmanı mı ?
Sosyal ağlarda paylaş

Beslenme uzmanına git öyle sor kapıdan kovar seni. Bence hiçbirine gerek yok illa hırs yapılmamalı. Düzenli çalışma ve dengeli beslenme ile de çok sağlam kas yapanlar var ki onların yaptığı sağlam ve kalıcı olanlar. Böyle ürünlere yönelmemeli. Paleo beslenirsen düzgünde kas yapabilirsin. Birde belki protein tozu olarak kefir içersin antrenmandan sonra o mantıklı bak.
Sosyal ağlarda paylaş

sağol abi. valla askere giderken 105kg civarındaydım şuan 96kg. şırnak bana acımaadı :D definisyonda ister istemez artma oldu ama kas kaybı ve glikojen depolarının boşluğu aynada üzüntü yaratıyor. kas hafızasına inancım büyük. yoksa ayvayı yedik :D

nöbetlerde sıkıntıdan 1 senelik çalışma planı yaptım. piramit nlp fst-7... intense ne varsa giricem bu sene :D
Sosyal ağlarda paylaş

Laorx said:

hoşgeldin, askerde kas kaybını engellemeye çalışmadın mı hiç? ne biliyim aletsiz çalışma şansı fln olmuyor mu hiç?

Hoşbulduk Laorx. Aletsiz çalışma şansı olur tabi de görevim itibariyle pek kendime ayıracak vaktim kalmıyordu. Beslenme açısından da protein eksikliği yaşadığımdan kas kaybı bir miktar da olsa kaçınılmaz oldu. Özellikle acemilikteki eğitim çok katıydı ve yemekler rezaletti orda çok ciddi kayıp yaşadım 35 günde. Usta birliğinde biraz daha toparladı. Gerçi büyük oranda yağ da gitti. O yüzden çalışmalara başlamadan kas kaybım ne oldu diye tam bir tahminde bulunamam. Ama eskiden çok nazik davranmışız vücut öyle kolay kolay kaslardan vazgeçmiyor gördüğüm kadarıyla. Yaşadığım kayıplara rağmen bunu anladım. O yüzden bu sene kardiolara çok daha önem vermeyi ve daha intense programlar izlemeyi hedefliyorum.

Kanuni senin programlar ne durumda? Nasıl birşey takip ediyorsun son zamanlarda? En son ölçülerini gördüm bir postunda omuz bel ve özellikle de biseps kalf oranların gayet iyiydi.
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

Sahasrara said:

kimse alınmasın buraya gelme amacım troll değil,

ama body yapmanızın amacı gerçekten nedir ? bi felsefeye bağlayabilen bi arkadaş varmı?

yoksa kendinize güven sağlayabilmek için bi kaçış yolu mu.

ya da tipiniz kayık da vücutla mı kurtarmaya çalışıyosunuz dert veya olay nedir ?

ben spor yapıyorum hem yakışıklı hem de kaslıyım ama body yapan insanlara her zaman aptal gözüyle baktım, karşıma geçip düşüncelerini savunabilen bi tane bile de kasbeyin olmadı

/thread asdfsafs

mükemmel olmaya çalışıyoruz, senin gibi yetersizler de anlayamıyor,
mental, maddi ve fiziken mükemmellige ulaşmaya çalışmak vücut geliştirme felsefesi diyebiliriz.
Sosyal ağlarda paylaş

Perfectionist said:

Kanuni senin programlar ne durumda? Nasıl birşey takip ediyorsun son zamanlarda? En son ölçülerini gördüm bir postunda omuz bel ve özellikle de biseps kalf oranların gayet iyiydi.

kalf oranimi oyle bir olcu vermedim yahu ? sanirim karistirdin.

haftada 4 gun gidiyorum ben,

sali : gogus (4 hareket - 3 set - 8-10 tekrar ) omuz (3 hareket - 3 set - 8-10 tekrar ) arka kol (3 hareket - 3 set 8-10 tekrar ) abs (8 dakikalik rutin hareketlerim var ) belki nadir olarak kardiyor

persembe : sirt (gogusle ayni sekilde ) on kol (arka kol ile ayni) bacak veya agir kardiyo.. (merdiven vs)

ctesi sali ile ayni , pazar persembe ile ayni, ancak bu esit gunlerdeki hareketler birbirinden farkli. sali gunundeki gogus hareketi ornegin makine bench press ise, ctesi dumbbell bench press gibi.

memnunum, sadece kardiyo arttirmak istiyorum ama an itibari ile mumkun gorunmuyor.

creatine rulez btw.
Sosyal ağlarda paylaş

tabir-i caizse benim kollar kız gibi(hatta üşenmedim yazarken ölçtüm 28 cm çıktı).salona gidecek zaman da yok pek.zaten gitsem de sıkılıyorum.diyorum ki eve ağırlık alayım gördükçe onları alıp kaldırayım.istediğim parça parça kas olsun değil.1 2 cm genişlese bile yeter bana.hiç yoktan işime yarar mı bu?bu arada boy 1,96.o derece inceyim.
Sosyal ağlarda paylaş

zipzip said:

tabir-i caizse benim kollar kız gibi(hatta üşenmedim yazarken ölçtüm 28 cm çıktı).salona gidecek zaman da yok pek.zaten gitsem de sıkılıyorum.diyorum ki eve ağırlık alayım gördükçe onları alıp kaldırayım.istediğim parça parça kas olsun değil.1 2 cm genişlese bile yeter bana.hiç yoktan işime yarar mı bu?bu arada boy 1,96.o derece inceyim.

Hic bir sey yapmamaktansa evde dambbell calismak tabiiki etkili olur

1>0 en kotu
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...