Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

ya bugün 2 de uyandığımdanmıdır nedir kahvaltımsı bişiler yaptım 500 metre yüzdüm 1550 kalori aldım şu ana kadar ve acıkmadım garipsemeye başladım bu durumu bide kalorileri internette karşılaştırıyorum fitday doğru gibi baya hesap hatası yapıcak gibide diil nası oluyo bu iş alıştımmı noluyo 1500de az yani :D
Sosyal ağlarda paylaş

Kemarlos said:

keşke boyum 1.85-90 falan olaydı da yıllarca hayvanlar gibi kassaydım o vücudu kaslı ve devasa bir görünüme sokmak için. kapılara sığamasaydım.

hakkaten haa 1.75 boyundayım ünideyken çalıştım 2-3 sene.Yakın çevremden "omuzların yanında kafa küçücük kalmış" mı diyen "boyun ortada yok" mu diyen.
Sosyal ağlarda paylaş

Korax said:

abi steroid inanilmaz zararli bisey degilmi? gerek varmi asd

kişiden kişiye çok değişiyor adam kutu kutu içer bişey olmaz sen içersin karaciğer gider.Gerek kesinlikle yok bırakınca büyük çoğunluğu gider.

Haa yıllardır çalışan bir adamsındır kafayı da biraz kırmışsındır "bench press te 200 kilo basmalıyım" gazıyla alırsan bilemem.
Sosyal ağlarda paylaş

bansheee said:

Kemarlos said:

keşke boyum 1.85-90 falan olaydı da yıllarca hayvanlar gibi kassaydım o vücudu kaslı ve devasa bir görünüme sokmak için. kapılara sığamasaydım.

hakkaten haa 1.75 boyundayım ünideyken çalıştım 2-3 sene.Yakın çevremden "omuzların yanında kafa küçücük kalmış" mı diyen "boyun ortada yok" mu diyen.

.75 yine iyi, .71 im ben. 4cm çakmışsın bana.
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

barbell curl dahil, duz barla yapilan hareketlerde kollarimin sag taraflarina bir agri giriyo boyle. Z-barda olmuyomu$ sanirim.

neden olur bu bilen var mi?

bi de eskiden olmuyodu, agirligi arttirinca baya agrimaya ba$ladi.

önkollardan mı bahsediyorsun? mesela bende bi ara barbell curl çalıştıktan sonra böyle bitti diyelim set, barı yere bıraktıktan hemen sonra önkollarda çok kötü ağrılar oluodu. yani ters bi pozisyonda duruo önkollar mesela barbel curl çalışırken sonra düzeltiyosun işin bitince ağrıyo böle ters durmaktan.

sonra önkol çalıştım biraz , kol programını değiştirdim bir süre şimdi yine barbel curl yapıyorum ağrımıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

Esh said:

barbell curl dahil, duz barla yapilan hareketlerde kollarimin sag taraflarina bir agri giriyo boyle. Z-barda olmuyomu$ sanirim.

neden olur bu bilen var mi?

bi de eskiden olmuyodu, agirligi arttirinca baya agrimaya ba$ladi.

önkollardan mı bahsediyorsun? mesela bende bi ara barbell curl çalıştıktan sonra böyle bitti diyelim set, barı yere bıraktıktan hemen sonra önkollarda çok kötü ağrılar oluodu. yani ters bi pozisyonda duruo önkollar mesela barbel curl çalışırken sonra düzeltiyosun işin bitince ağrıyo böle ters durmaktan.

aynı ağrı bende de var. Çok ağır girmiyorum önkola o yüzden.
Sosyal ağlarda paylaş

o ağrının sebebi önkol kaslarının fazla kuvvetli olmadığı için ağırlığın fazla kemiğe yük bindirmesi yüzünden oluyor, bendede oluyordu eski zamanlarda hatta önkol çalışmaya çalışırkende ağırlığı bırakırken deli gibi ağrı yapıyordu, kemiğe yük bindirmeden en iyi önkol çalışma hareketi bu bence

http://www.coopersguns.com/videos/exercise-encyclopedia/forearm-flexors/forearm-dumbell-curl/

edit: önkolu çok zorlamamak lazım, 2 parcadan oluşan ince yapılı bir kemik önkol kemiği böyle bi video buldum zayıf bi arkadaş böyle zorlarsa çıt diye kırabilir o kemiği

http://www.youtube.com/watch?v=wRgFSNA8Usg
Sosyal ağlarda paylaş

cable crunch dediğiniz şu değil mi?

http://www.muscleandstrength.com/exercises/cable-crunch.html

ayakta yapılanı, uzanarak yapılanı, şurada da tersten yapılanı falan varmış da programa eklemeden önce sorayım dedim. bi de diğer karın hareketleri gibi maksimum tekrarla değil de 4x8 olarak yapıyorsunuz değil mi?

iherb açılsa da bi sipariş patlatsam ya. alternatif olarak iyi bir yer bulabilen oldu mu? bb.comda kargo falan pahalıydı galiba.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...