Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

beyler topic öldü resmen
biri şu konuda bana yardımcı olursa çok sevineceğim:

şöyle bir kombinasyon yaptım da nasıl kullanacağım konusunda emin olamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

1) Ultimate Gainer Muscle Juice
2) Optimum Whey
3) Animal PAK Multivitamin
4) Weider Aminoasit Tablet 2200
5) Kreatin (Daha başlamadım)

Şimdi kreatin'in 1 haftalık yükleme süreci var gerçi onu geçtiğimi düşünürsek bu kombinasyonu nasıl kullanmalıyım sizce?

Şuankini söyleyeyim:

Kahvaltı + Animal PAK Vitamin
Kahvaltıdan 30 dakika sonra Gainer
Gainerden 30 dakika sonra antreman.
Antremandan hemen sonra (Whey+Saf Karbonhidrat) + 3 Tablet Aminoasit
(Yatana kadar supplement yok)
Uyumadan önce 500ml süt ile Gainer

Bir de kreatin ekleyeceğim şimdi kombinasyona? Nasıl yapmalıyım sizce ve şuanki supplement kullanımım iyi midir aceba?
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

beyler topic öldü resmen
biri şu konuda bana yardımcı olursa çok sevineceğim:

şöyle bir kombinasyon yaptım da nasıl kullanacağım konusunda emin olamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

1) Ultimate Gainer Muscle Juice
2) Optimum Whey
3) Animal PAK Multivitamin
4) Weider Aminoasit Tablet 2200
5) Kreatin (Daha başlamadım)

Şimdi kreatin'in 1 haftalık yükleme süreci var gerçi onu geçtiğimi düşünürsek bu kombinasyonu nasıl kullanmalıyım sizce?

Şuankini söyleyeyim:

Kahvaltı + Animal PAK Vitamin
Kahvaltıdan 30 dakika sonra Gainer
Gainerden 30 dakika sonra antreman.
Antremandan hemen sonra (Whey+Saf Karbonhidrat) + 3 Tablet Aminoasit
(Yatana kadar supplement yok)
Uyumadan önce 500ml süt ile Gainer

Bir de kreatin ekleyeceğim şimdi kombinasyona? Nasıl yapmalıyım sizce ve şuanki supplement kullanımım iyi midir aceba?

Tam emin değilim ama Animal PAK çalışma öncesi güç arttırımı için alınmıyor muydu?

Kreatin de aynı şekilde.

Aminoyu çalışma öncesi ve sonrası al demişti hocam. Zaten asıl amacı günlük protein ihtiyacını karşılamaktan ziyade çalışma sırasındaki katabolik faaliyeti engellemek olduğu için çalışma öncesi amino almazsan hiçbir katkısı olmaz.

Yatmadan önce de whey almanı öneririm. En çok uyku esnasında kas yapıyorsun sonuçta, öncesinde alacağın protein miktarını bol tutmakta fayda var.
Sosyal ağlarda paylaş

montezaus said:

Tam emin değilim ama Animal PAK çalışma öncesi güç arttırımı için alınmıyor muydu?

Kreatin de aynı şekilde.

Aminoyu çalışma öncesi ve sonrası al demişti hocam. Zaten asıl amacı günlük protein ihtiyacını karşılamaktan ziyade çalışma sırasındaki katabolik faaliyeti engellemek olduğu için çalışma öncesi amino almazsan hiçbir katkısı olmaz.

Yatmadan önce de whey almanı öneririm. En çok uyku esnasında kas yapıyorsun sonuçta, öncesinde alacağın protein miktarını bol tutmakta fayda var.

şöyle şimdi animal pakı zaten antreman öncesi alıyorum işte 1 saat önce.
çalışma öncesi amino almamamın sebebi ise animal pak'ın zaten büyük bir kısmının aminoasit olması.
o yüzden sırf çıkışta amino alıyorum. hayır aldım koca weider aminoyu kaldı elimde bitirmeye çalışıyorum zaten bitince almam bi daha animal pak gayet yeterli gibi.

gece whey al demişsin bir de gainer alıyorum işte o da karbonhidrat+whey zaten 25-30 gram whey geliyor oradan gece yatmadan önce:)
Sosyal ağlarda paylaş

animal pak aminoasit içeriği:
(kutunun üstünde bir bu kadar daha amino var anlamadım nette bulamadım onları:S)
Lysine (from lactalbumin) 300mg
Methionine (from lactalbumin) 500mg
Leucine (from lactalbumin) 100mg
Valine (from lactalbumin) 760mg
Threonine (from lactalbumin) 48mg
Glutamic Acid (from lactalbumin) 700mg
Phenylalanine (from lactalbumin) 560mg
Arginine (as L-arginine) 2mg

Weider 2200 aminoasit tabletleri içeriği:
Amino Asit Profili:
100 gr Protein içinde
1 tablet (2,75 gr) içinde
L-lsoleucine* (BCAA)
6,5 gr
143 mg
L-Leucine* (BCAA)
10,1 gr
222 mg
L-Lysine*
8,5 gr
187 mg
L-Methionine*
1,9gr
42 mg
L-Phenylalanine*
3,2 gr
70 mg
L-Threonine*
6,9 gr
152 mg
L-Tryptophan*
2,6 gr
57 mg
L-Valine* (BCAA)
5,9 gr
130 mg
L-Histidine*
1,6 gr
35 mg
L-Arginine
2,5 gr
55 mg
L-Cysteine
2,8 gr
62 mg
L-Tyrosine
2,9 gr
64 mg
L-Alanine
5,1 gr
112mg
L-Aspartic asit
10,1 gr
222 mg
L-Glutamik asit
16,6 gr
365 mg
L-GIycine
2,0 gr
44 mg
L-Proline
5,9 gr
130 mg
L-Serine
4,9 gr
108 mg
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

animal pak aminoasit içeriği:
(kutunun üstünde bir bu kadar daha amino var anlamadım nette bulamadım onları:S)
Lysine (from lactalbumin) 300mg
Methionine (from lactalbumin) 500mg
Leucine (from lactalbumin) 100mg
Valine (from lactalbumin) 760mg
Threonine (from lactalbumin) 48mg
Glutamic Acid (from lactalbumin) 700mg
Phenylalanine (from lactalbumin) 560mg
Arginine (as L-arginine) 2mg

Weider 2200 aminoasit tabletleri içeriği:
Amino Asit Profili:
100 gr Protein içinde
1 tablet (2,75 gr) içinde
L-lsoleucine* (BCAA)
6,5 gr
143 mg
L-Leucine* (BCAA)
10,1 gr
222 mg
L-Lysine*
8,5 gr
187 mg
L-Methionine*
1,9gr
42 mg
L-Phenylalanine*
3,2 gr
70 mg
L-Threonine*
6,9 gr
152 mg
L-Tryptophan*
2,6 gr
57 mg
L-Valine* (BCAA)
5,9 gr
130 mg
L-Histidine*
1,6 gr
35 mg
L-Arginine
2,5 gr
55 mg
L-Cysteine
2,8 gr
62 mg
L-Tyrosine
2,9 gr
64 mg
L-Alanine
5,1 gr
112mg
L-Aspartic asit
10,1 gr
222 mg
L-Glutamik asit
16,6 gr
365 mg
L-GIycine
2,0 gr
44 mg
L-Proline
5,9 gr
130 mg
L-Serine
4,9 gr
108 mg

animal pak sitesinde yazdığına göre 6 gr protein içeriyormuş, 2 pak per serving yazıyor.

Benim kullandığım aminoasitse twinlab'in likid aminosu, serving başına 15gr var. tabletlerde de 3 tablet önce 3 tablet sonra alıyorsun diye biliyorum.

Ayrıca miktar olarak karşılasa da aminoasitlerin türleri farklı. L ile başlayanlar, BCAA'lar daha çabuk kana karışma, ihtiyaç halinde daha hızlı kaslara ulaşma özelliğine sahip. Antremandan önce almanın böyle bir esprisi var, çalışma esnasında protein'in hemen ulaştırılması gerektiği için bu aminoasitler katabolik faliyetleri engellemekte daha etkili. Yoksa whey varken üstüne bunları almanın bir anlamı yok zaten. Aynı nedenden dolayı antremandan hemen sonra da alınıyor.

Bir de daha çok likit olanları öneriliyor, kana daha hızlı ve iyi karıştıkları için. weider bittikten sonra bir de likit aminoları dene bence.

gainer kullanmadım, içeriğini de pek bilmiyordum. o kadar protein varsa yatarken üstüne bir de whey almak anlamsız olurmuş, haklısın.
Sosyal ağlarda paylaş

Maedhros said:

Forumun birinde okumuştum eleman ikiye bölüyomuş hapları animal pakta bi antreman oncesi sabah alıyomuş bide akşamüstü bana mantıklı geldi açıkcası daha uzun süre vücutta bulunur böylece daha fazla yararlanabilirsin?

pak'ın olayı antreman sırasında güç vermesi, sonrasında kullanılacak çok daha etkili şeyler var. En basitinden whey..

Amino konusunda, ben olsam gene de antreman öncesinde en azından iki tablet kullanırdım. 1 tabletteki değerlere bakarsan yakın olanlar vardır ama normalde 3 önce 3 sonra almak gerekiyor, dozajlarını o şekilde karşılaştırmak lazım. Bir PAKta 3gr protein varmış, ama benim çalışma gününde kullandığım BCAA amino miktarım yaklaşık 15gr. Bir de aminoasitler özel olarak katabolik faaliyeti engelleyecek aminoları belli bir oranda topladığı için PAKtaki 8 çeşit aminoasitin senin ayrıca aldığın aminodaki 20küsür amino çeşidini yaptığı iş bakımından ne kadar karşılayacağını da bilemezsin. Zaten PAK da vücut geliştirmede belli bir yere gelenlerin kullandığı bir ürün olduğundan, PAK kullananların ayrıca aminoasit alacağını da hesap etmiş olabilirler. Aminoasit çeşitleri hakkında çok detaylı bilgiye sahip olmadan bu yeter diyemeyiz, ben olsam garantiye alırdım kendimi.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Boci said:

Geçmiş olsun :(
Ama o harekette de yerden kaldırıp harekete başlamak da zor oluyo. Ya da ben mi berecemiyorum 27.5 ları kaldırmayı?

yanlış anladın galba eline alıp bench'e yatmakta bi sorun yok ama yaptıktan sonra yanlara bırakmak gerekio. zaten bırakıo insan o yorgunlukta normalde ben çalışmıodum yanlış dumbel aldım bırakayım bunları dedim yere koymaya üşendim şimdi ölüom :/
Sosyal ağlarda paylaş

Boci, oturduktan sonra yerden kaldirmak pek mantikli degil zaten. Oturmadan önce yerden deadlift yapar gibi tutup ayaga kalkcan. Otururken dizlerin üstüne koycan. Yatarken de dizleri kullanip gögüs hizasina savurcan. Ya da dogrudan yatarken savurcan. Kilolar agirlastikca iki sekil de sakat biraz. O yüzden yardim eden yoksa DB ile agir kilolarda dikkat etmek lazim.
Sosyal ağlarda paylaş

Kemarlos said:

sağ omzumda hafif bi sakatlık vardı, geçmek üzere gibiydi. dün bench press yaparken, tekrar sakatlandı. şuanda kötü baya tşört falan çıkaramıyorum :S var mı önerisi olan?

gecmis olsun benim de sol omzum sakat doktor sacini bile gereginden fazla tarama demisti yani istirahat ve gevsetici oneririm ya da antiromatizmal hap odemi olusmasini engelliyormus odem olusmussa da steroid basican mecbur acıdan uyuyamiyodum ben
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...