Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

Frantic said:

beslenme programinda total kaloriyi sabit tutarak 500kcal karbon hidrat yerine o degerde sut icmek degisikligi yapmak kisa veya uzun vadede zararli olur mu veya bir faydasi olur mu ?

neden boyle bir fikir var onu da belirteyim. bu programi alirken sadece kardio yapan birisiydim, daha sonra bunun yanina agirlik idmani da ekleyince bir protein acigi cikti. sanirsam su an ki gun icinde aldigim protein miktari yaklasik 50gr. sut ile bunu 65-70 cikarmak mumkun mudur? bir sure suppleman kullanmadan denemek istiyorum bu protein artirma beslenimini.

dip not: 1.88cm 105kg %32 yag degerlerine sahip bir ogrenciyim.

yardimlarini dokunanlara simdiden tesekkurler.

bir yardım eli pls :S
Sosyal ağlarda paylaş

Cons said:

Valhalla said:

Antreman sonrası tavuk göğsü yerine
150 gr kaşar loru
100 gr yoğurt
1 porsiyon tavuk göğsü (tatlı)
1 adet muz

yiyiorum iyimi yapıyorum sizce?

hayır

Peki ne yapayım ? Benim yağ sorunum yok vücudumda o yüzden tatlı matlı abanabiliyorum.
Her zaman anterman sonrası tavuk göğsü (et olan) yiyemiyorum bazen ağır geliyor.
Neden üstteki yazdıklarım yanlış ? Yada o tatlıyı çıkarsamda mı yanlış ?
Casein olduğu için mi lordaki protein? Uzun sürede emiliyor vücut tarafından biliyorum ama dediğim gibi.
Ayrıca trainer geçen gün bana antremandan sonra 1 saat içinde pek bişi yeme kaslara pompalanan kan sindirim için miğdeye gitmesin dedi,ne kadar doğru ?
Sosyal ağlarda paylaş

lordaki yoğurttaki protein uzun sürede karıştığı için vücut protein protein diye ağlarken en kötü protein kaynağı. tavuk göğsünün olayını bilmyiorum spor sonrası bir miktar şeker almak zaten doğru. ben çukulata+whey isolate içiyorum meselağe
Sosyal ağlarda paylaş

lan ben 5 aydır bunu neden bilmiyordum?

snarveien said:

Ben protein kullanma taraftarı değilim 2 ay gittim fitness'a deli gibi vucüdum oldu dengeli beslendikten sonra protein e ihtiyaç kalmıyor. Bi süre sonra takviye yapmak gerekiyor diyolar ama o kadar kas yapmak istiyorsan sen bilirsin :) sabah,öğle,akşam yemeklerinin saatlerini en fazla 5 10dk geçir yani ne erken ne geç yemeye çalış 1 2 ay böyle devam edersen ve haftada en fazla 4 gün gidersen çalışmaya 2 ayda 10 numara vucüdun olur garantisini veriyorum ben.
Sosyal ağlarda paylaş

murtyy said:

Cons said:

hayır bide 6 öğün yemenin çok komplike bir sebebi yok 2 basamaklı iq yeterli anlamak için.

sanki ben atiorum iddayi ortaya adamlar kanitlamis. bak anlamak icin 2 basamakli iq da deil okuma yazma bilmek yetiyor

Link versende okusak, kanitlanmisda kaniti nerde :)

Benim icin super olur dogruysa.
Sosyal ağlarda paylaş

murtyy said:

20 kisi ustunde bir deney yapmislar kalori miktarlarini esit tutmak kaydiyla bir gruba 6 bir gruba 3 ogun vermisler. Bu deney sonunda 2 grubunda ayni ve esit miktarda kilo verdigi gozlenmis.

eşit değildir
murtyy said:

bu arada 6 ogun yemekle 3 ogun yemek arasinda hicbi fark olmaadigi bilimsel olarak kanitlandi bilginize
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...