Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

oncelikle belirteyim topicin ilk 65 sayfasini usenmeden okumama ragmen pek durumuma yardimci olacak seyler bulamadim ama gayet onemli seyler ogrendim genel olarak. O yuzden direk buraya yardirdim :)

1,92 boy ve 126kg agirliktayim. 1 hafta once salonda spor yapmaya basladim. Amac 1-1.5 yil icinde once fazlaliklardan kurtulmak sonrada fit bir vucut elde etmek.

Su an sadece gunde 1 saat x 3 gun cardio yaparak basladim. Es zamanli diyet uyguluyorum. Bu donemde kesinlikle sunu yapmalisin veya sundan kacinmalisin, su sekilde devam etmelisin tarzi tavsiyelerinize ihtiyacim var. Cunku ilk defa bu tarz bir spor yapmaktayim ve dogru bilinen yanlis miktari bende yuksekti bu topice ugramayana kadar.

Yardimi dokunanlara allah daimi six pack eglesin derken daha once sadece postlarini okuyarak yardimi dokunan Cons, Mirage, Mrmarvelous a da extra replerini ilettim.
Sosyal ağlarda paylaş

diyetin nasıl bilmiyorum ama şeker yeme hiçbi şekilde. cardionun yanında azda olsa bi ağırlık çalışması yapsan iyi olur, en azından vücut alışır.

1 saat x 3 gün yerine gün sayısını arttırıp zamanı düşürebilirsen daha iyi olur.

çok aşırı fazlan var gibi durmuyor bikaç ayda gider bence fazlalık dediklerin yağ yakma yerine kas yapmaya kasarsın sende.
Sosyal ağlarda paylaş

Cons said:

diyetin nasıl bilmiyorum ama şeker yeme hiçbi şekilde. cardionun yanında azda olsa bi ağırlık çalışması yapsan iyi olur, en azından vücut alışır.

1 saat x 3 gün yerine gün sayısını arttırıp zamanı düşürebilirsen daha iyi olur.

çok aşırı fazlan var gibi durmuyor bikaç ayda gider bence fazlalık dediklerin yağ yakma yerine kas yapmaya kasarsın sende.

25dk yuruyus(6.0 hiz ile)+ 25dk bisiklet seklinde su anki program. Diyetin icerigini soyle diyeyim

sabah sut,peynir,domates salatalik.
arada diyet kek
oglen karbonhidat tabanli yemek ve yogurt
arada diyet biskuvi
aksam et veya tavuk+ sebze yemegi
devaminda 1 porsiyon meyve

benim merak ettigim nokta kilo verme asamasinda sadece duz kardiyo yapmak mantikli bisey mi gerci hoca daha baslangic bu dedi ve 6 haftalik program felan yazacaz dedi ama ben genede merak ettim. Yani su ana kadar ki 10 gunluk donemde hic agirlik kaldirmadim bu biraz dusundurdu.

peki cardioda gun sayisini 4e cikarirken fitnesstaki gibi ertesi gun kas grubu dinlendirme olayi etkili mi? yoksa art arda 4 gun gitmek veya 2gun gidip 1 gun bosluk tekrar 2 gun gitmek seklindeki programin bir zarari olur mu
Sosyal ağlarda paylaş

Bence beslenme programın kötü. 126 kilosun. Kilo vermek istiyor olsan da kilona göre yemek yemen lazım. Gidip de 80 kilo adamın kilo vermeye çalışırken kullandığı programı kullanırsan, ki aşağıdaki program öyle, baya sağlıksız olur. Yorumlar aşağıda:

sabah sut,peynir,domates salatalik. -> Süt yerine yarım kaşık zeytin yağıyla ve bir kaç yumurtadan yapılmış omlet ekle derim. Bir iki dilim kepekli ekmek de iyi gider.

arada diyet kek -> Diyet ürünleri geç bence. Yağı kısıyorlar belki ama yine de tonla şeker ya da gereksiz karbonhidrat oluyor. Onun yerine besleyici bir şeyler ye derim. Mesela bir iki bardak süt ve bir meyve. Ya da iki dilim tost ekmeği, az yağlı salam ve peynirle yapılmış sandviç. Süt + kepekli gevrekler + meyve. vs

oglen karbonhidat tabanli yemek ve yogurt -> az karbonhidrat çok et (özellikle beyaz) benim için hep daha faydalı olmuştu

arada diyet biskuvi -> bakınız diyet kek

aksam et veya tavuk+ sebze yemegi -> ok

devaminda 1 porsiyon meyve -> yanına lor peyniri ya da süt iyi gider
Sosyal ağlarda paylaş

Benim sahsen ornek aldiklarim yuzuculer.

ortalama hacimde kas,endurance biased calisma, hayli az yag, genis cati, guclu bacaklar = profit

aklimda tam hah bu olmustur dedigim biri yoktu ama ornek olarak bu kafamdaki ideale oldukca yakin.

http://cualparatal.files.wordpress.com/2008/12/michael-phelps.jpg

Sosyal ağlarda paylaş

Emek vermek apayrı bir hadise sırf emek verdi diye ortaya çıkan veya meydana gelen herşeye ama emek verdi deyu sempati ile bakmakda yersiz.

Elbette adamın bir emek sarfedip bir çaba ile o hale geldiğini biliyoruz, yıllar süren diyet, disiplin vs. herkesin gösterebileceği bir irade değil.

Ama onca seneye rağmen ortaya çıkan şey bence çirkin görünüyor. Estetik değil, sağlıklı görünmüyor bana, ilham vermiyor bana. Nihayetinde vücüt geliştirme adı üzerinde göze hitap eden birşey, görsellik üzerine kurulu.

Ama bende o etkiyi yaratmıyor. Meh diyorum, karikatür gibi bir adam olmuş görüntü olarak. Ama bir arnold tam tersi ilham verici bir bir görüntü.
Sosyal ağlarda paylaş

Mirage said:

İdeal vücudunuz ne peki? Var mı örnek aldığınız birileri?

Ben bady building ile uğraşmıyorum, yapmakda istemiyorum zaten. Dolayısı ile ideal vücüdum yok yani en azından şöyle görüneyim gibi bir kaygım veya hedefim yok. Spor ile uğraşıyorum amacım ise sürekli fit kalmak yani oldschool yapıyorum, işte kendi vücüt ağırlığımla, mesela 10 k yı 45 dakika civarı koşabiliyorum amacım sürekli bu formumu korumak 50 me gelincede aynı kondisyonu sağlamak. Bu arada zaten vücudun ister istemez bir şekle giriyor buda yeterli zaten, sağlıklı görünüyorsun ama ikinci planda oluyor benim için estetik kaygılar.

Ama bir badyci olarak en estetik bulduğum eleman Arnolddur.
Kesinlike orantı olarak, vücüd simetrisi olara, adamın anatomik yapısı olarak muazzam görünüyor.

İdeal bulduğum vücüd tipi ise 400 m koşan adamım fiziğidir. İri değil ama estetik bir görüntü, fit adamlar, zaten yağ oranlarıda düşük define vücut.
Sosyal ağlarda paylaş

KHaRoN said:

Benim sahsen ornek aldiklarim yuzuculer.

ortalama hacimde kas,endurance biased calisma, hayli az yag, genis cati, guclu bacaklar = profit

aklimda tam hah bu olmustur dedigim biri yoktu ama ornek olarak bu kafamdaki ideale oldukca yakin.

http://cualparatal.files.wordpress.com/2008/12/michael-phelps.jpg

ehehe baştan falso yüzücülerin kas çalıştırması ile bodycilerin kas çalıştırması çok farklı şeyler :)
Sosyal ağlarda paylaş

kingpin said:

ehehe baştan falso yüzücülerin kas çalıştırması ile bodycilerin kas çalıştırması çok farklı şeyler :)

niye burda vucut gelistirme diyince illa masil tek five thousand XYZ kullanan adamlari mi ornek almak gerekiyor?

elbet calisma tarzi, amac ve sonuc farkli olacak.

bana laf yetistirme asdfasd
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...