Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

Gelişme var helal. Sen bi tatile git yan biraz. O baklavalar daha da çıkar meydana. :)

Edit: Ben 4 hafta boyunca göğüs için dips yaptım geçenlerde. 79 kiloyum. 4-5 tekrardan 3-4 set yapabiliyorum anca. İlk yaptığım haftalar alt göğüslerde baya kas ağrısı yapmıştı. 4 hafta içinde ne kadar gelişme oldu bilmiyorum. Hem o sürede ciddi bir gelişme zor hem de yağ oranım hala yüksek olduğu için anlaşılmıyor. :)

Şu sıralarda da bench press ile değişmeli olarak yapıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

http://exrx.net/WeightExercises/RectusAbdominis/BWInclineLegHipRaise.html

şunun düz benchte olanı.

bi diğer hareket, ayaklar yine birbirine bitişik fakat bu sefer dizlerden çok hafif kırık şekilde yine 90'derece kaldırma yine benchte.

http://exrx.net/WeightExercises/RectusAbdominis/LVSeatedLegRaiseCrunch.html
sonra bu.

ve ardından

http://exrx.net/WeightExercises/Obliques/BWSidePlank.html
ama bu şekilde böyle beklemiyorum kendimi aşağı salıp obliklerle tekrar düzleştiriyorum.

bu 4 hareketi bu sıralamayla 2şer set yapıyorum. yani tek bi hareketi 2set bitirip diğerine geçmiyorum hepsinden 1er set yapıp sonra baştaki harekete dönüp tekrar başlıyorum.

Bi de aklıma geldikçe evde falan abdominal vacuum yapıyorum. Ant sonunda çok nefes nefese olduğum için yapamıyorum ab.vacuum'u.
------------

@Anelor

Valla doğru diyosun da, işte bazı eksikler falan var, ne bilim tam şekillenmesini istiyorum o iş nolucak :) Hani hacimlenme meselesi değil, tam olarak şekil ve o eksikleri doldurma. O işi nası yapıcam ?
Sosyal ağlarda paylaş

@Anelor

Bence karın programı normal ya. İşte orta ve alt karın çalışıyo, ardından crunch'ta üst de çalışıyo zaten, sonra da oblikler tamamdır.

Göğüs ekle derken?

----------

Şekilsizden kastım, mesela göğüslerin iç kısımlarını biraz daha doldurmak, bicepsleri biraz daha doldurmak, sıkılaştırmak, ne bilim bu tip şeyler :) Tricepsler biraz daha derinleşebilir. Bacak pozu yok orda, bacakları da büyütmek istemiyorum şuanda tam kıvamında ama daha ayrıntılı hale getirmek istiyorum falan.

Şimdi ben kilo arttırmıyim mi acaba artık :) Bacakta arttırmama gerek yok sanırım. Göğüslere devam edicem henüz tam istediğim gibi değiller. Omuzlara biraz daha devam edebilirim gibime geliyo bilmiyorum ben de kararsızım abi işte siz de bişiler söyleyin.
-----

Bi de fotolar sıcakken abi onun da 1er cm etkisi vardır yani.
Sosyal ağlarda paylaş

bence, göğüslerinin üst kısmı biraz boş gibi duruyor oralara yüklenebilirsin, bicepsleride uzatmaya yönelik yani bicepsin alt, dirseğe doğru olan kısımlarına vuran hareketlere yüklen. Triceps içinse, Push down yapıyosan onu dar tutus şeklinde yap " v " gibi olan zımbırtıyla yapıyosan halat kullan iyice yakın olsun ki tricepsin o dıştaki kısmına vursun, böle yazdm ama çok pro falan değilim :D, ama genel olarak güzel vücudun var ( çok gay bi cümle oldu asf ).
Sosyal ağlarda paylaş

Mirage said:

Ben 4 hafta boyunca göğüs için dips yaptım geçenlerde. 79 kiloyum. 4-5 tekrardan 3-4 set yapabiliyorum anca. İlk yaptığım haftalar alt göğüslerde baya kas ağrısı yapmıştı.

Herkes bu kadar zorlanmıyor sanırım dips de. Benim zayıf bir arkadaş ilk girdiğinde 15 yapmıştı, daha 2. günü idi dips yaptığımı gördü denedi çıkardı öyle.

Ben artık squatta kullandığımız kalın ağırlık kemerine 20 kilo bağlıyorum dips için sonra 15-10 kilo diye azaltıyorum 15-12 tekrar arası 3 set çıkıyor. kaslı falan da gözükmüyorum öyle, sonuçta benchpress hala 75 kilodayım ama kilom 90.

Core bir hareket için 5 tekrar çok az geldi bana.
Sosyal ağlarda paylaş

Kemarlos said:

@Anelor

Bence karın programı normal ya. İşte orta ve alt karın çalışıyo, ardından crunch'ta üst de çalışıyo zaten, sonra da oblikler tamamdır.

Göğüs ekle derken?

----------

Şekilsizden kastım, mesela göğüslerin iç kısımlarını biraz daha doldurmak, bicepsleri biraz daha doldurmak, sıkılaştırmak, ne bilim bu tip şeyler :) Tricepsler biraz daha derinleşebilir. Bacak pozu yok orda, bacakları da büyütmek istemiyorum şuanda tam kıvamında ama daha ayrıntılı hale getirmek istiyorum falan.

Şimdi ben kilo arttırmıyim mi acaba artık :) Bacakta arttırmama gerek yok sanırım. Göğüslere devam edicem henüz tam istediğim gibi değiller. Omuzlara biraz daha devam edebilirim gibime geliyo bilmiyorum ben de kararsızım abi işte siz de bişiler söyleyin.
-----

Bi de fotolar sıcakken abi onun da 1er cm etkisi vardır yani.

goguse focuslan biraz diyorum daha buyumesi lazim gogus kaslarinin
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...