Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

Hebrew said:

Vücut geliştirme ile ilgilenmiyorum ancak 2 senedir yaşadığım omuz sakatlıklarından sonra kol kaslarımı güçlendirmeye karar verdim. Kolum gerçekten epey inceldi. Bu sebeple de 5-6 haftayı aşkın süredir dumbell kaldırıyorum 5'er kiloluk. Fakat herhangi bir gelişme göremedim. Bu sebeple bir sorum olacak. Mesela 40'ar tekrardan 4 set mi iyidir yoksa 12 şer tekrardan 10 set falan mı daha faydalı olur? Cahilliğimi mazur görün ve sorumu cevaplarsınız sevinirim ya da başka bir tavsiyeniz varsa dinlerim, teşekkürler.

Haftada 4 gün:

Gün 1 ve 3:
3 set maximum tekrar şınav
Hemen ardından dumbbell ile 3 set 10-15 tekrardan triceps hareketi

Gün 2 ve 4:
3 set maximum tekrar barfiks (avuç içleri sana bakacak şekilde)
Hemen ardından dumbbell ile 3 set 10-15 tekrardan biceps hareketi

Hiç barfiks çekemiyorsan ya da sadece 1-2 tane yapabiliyorsan, sandalye vb bir şeyi barfiksin yanına koy. Onu kullanarak çenen barın üstüne gelecek pozisyona çık. Sonra yavaş yavaş (en az 3-4 saniye) indir kendini. Kontrolsüz olarak aşağı düşer hale gelene kadar tekrarla. Ben zamanında 0 barfiks ile başladım. Şimdi 8 çıkıyor.

Dip not: Aslında araya bacak hareketleri de katarsan gelişme hormonlarının salgılanması açısından daha iyi olabilir. Ama şimdilik bu kadarı da yeter herhalde.
Sosyal ağlarda paylaş

Mirage said:

Hebrew said:

Vücut geliştirme ile ilgilenmiyorum ancak 2 senedir yaşadığım omuz sakatlıklarından sonra kol kaslarımı güçlendirmeye karar verdim. Kolum gerçekten epey inceldi. Bu sebeple de 5-6 haftayı aşkın süredir dumbell kaldırıyorum 5'er kiloluk. Fakat herhangi bir gelişme göremedim. Bu sebeple bir sorum olacak. Mesela 40'ar tekrardan 4 set mi iyidir yoksa 12 şer tekrardan 10 set falan mı daha faydalı olur? Cahilliğimi mazur görün ve sorumu cevaplarsınız sevinirim ya da başka bir tavsiyeniz varsa dinlerim, teşekkürler.

Haftada 4 gün:

Gün 1 ve 3:
3 set maximum tekrar şınav
Hemen ardından dumbbell ile 3 set 10-15 tekrardan triceps hareketi

Gün 2 ve 4:
3 set maximum tekrar barfiks (avuç içleri sana bakacak şekilde)
Hemen ardından dumbbell ile 3 set 10-15 tekrardan biceps hareketi

Hiç barfiks çekemiyorsan ya da sadece 1-2 tane yapabiliyorsan, sandalye vb bir şeyi barfiksin yanına koy. Onu kullanarak çenen barın üstüne gelecek pozisyona çık. Sonra yavaş yavaş (en az 3-4 saniye) indir kendini. Kontrolsüz olarak aşağı düşer hale gelene kadar tekrarla. Ben zamanında 0 barfiks ile başladım. Şimdi 8 çıkıyor.

Dip not: Aslında araya bacak hareketleri de katarsan gelişme hormonlarının salgılanması açısından daha iyi olabilir. Ama şimdilik bu kadarı da yeter herhalde.

Yardımın için teşekkür ederim ancak barifks ya da şinav çekmem yasak şu an benim sakatlığımdan ötürü. :) Ancak dediğiniz gibi 5 kilo hacim vermeyecekse 10 kiloluk dumbel alabilirim. Boy falan kısaltmaz dimi 10 kilo falan alsam? :)
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...