Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Account hack..

-Deno-

Öne çıkan mesajlar

2003 yılından beri oynadığım hiçbir MMO oyununda hacklenmemiştim, ancak 4 saat önce WoW accountumun hacklendiğini gördüm. Main menüden account şifremi doğru girmeme rağmen errorla karşılaştım. Account management'tan şifremi değiştireyim dedim, account name ve mail adresini sorduğu yere de doğru bilgileri girmeme rağmen ikisinden birinin hatalı olduğu yazısı geldi. Mail adresim şu an sorunsuz çalışıyor ve WoW accountumun şifresi ile farklıydı. Ben de login support kısmından gerekli formu doldurdum, orjinal cd key'i bulamadım oyun kutusunun içinde onun için geçerli olabilir belki diye Wotlk authentication code'u ve kanıt olarak da ehliyetimin fotoğrafını gönderdim. Mail adresime en yakın sürede sizinle irtibata geçilecek diye mail geldi ama henüz başka bir şey yok.

Hack olayı ile karşı karşıya kalmış arkadaşlar bana yapmam gereken herhangi başka bir şey varsa buradan söyleyebilir mi, bu yaptıklarım accountun geri getirilmesi için yeterli midir ? En son dün gece 3'de oynamıştım oyunu, 5.5 saatlik bir arada olmuş ne olduysa. Serverdaki arkadaşlarıma sordum online gözükmediğimi söylediler, wowarmory'e falan da baktım karakter normal halinde duruyor ama geç upload edildiği için bana öyle geliyor da olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Hayır account başından beri benim kimseye vermişliğim yok bilgileri. Gizli soru kısmının nerede olduğunu bilmiyorum, daha doğrusu account ile ilgili herhangi bir değişiklik yapabilmem için kendi accountuma girmem gerekiyor, ancak account isminde ya da mail adresi geçerli değil diyor. Account isminin de değiştirildiğini bilmiyordum ben.
Sosyal ağlarda paylaş

popüler addonlardan olamaz, olsa savaş çıkar.
web sitelerindeki trojanlar çalıyor şifreleri. düşünün kaspersky internet securityimi kapattı geçen girdiğim site hiçbir şeye tıklamamış olmama rağmen!(noscript ve WOT gibi şeyler yüklü firefoxumda). sonra bi baktım emailime girerken başka yerden giriliyor uyarısı falan geliyor. değiştirdim tabii şifreyi falan hemen ama nette gezerken cok dikkatli olmak gerek.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi ne kadar süredir hesabına giremiyorsun bilmiyorum ama bir süre önce aynısı başıma gelmişti. Hacklendim sanıp Blizzard'la iletişime geçmeyi denemiştim, 1 saat sonra hesabıma tekrar girebildiğimi farkettim.

Herşeyi geçtim senin durumunda, kullanıcı adını değiştirme imkanı yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Dediğim gibi, dün gece 3.00 sıralarında oyundan çıktım ve 10.30 gibi falan tekrar oyuna girmeye çalıştığımda olmadı. WoW hesabımda da 3 yıldır falan tek yaptığım bir kaç kere accountu frozen etmek olmuştu. Yani 3 yıl önce aldım accountu ve o zamandan beri bir problemle karşılaşmadığım için gizli soru cart curt gibi şeyleri gerçekten hatırlamıyorum. Şu yaptıklarım kadarıyla bir şeyler olursa olucak, ama fazladan bir şey yapılmalı mı acaba onu bilmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim de yeni başıma yeni geldi sayılır 2. yada 3. sayfada görebilirsin açtığım konuyu. Hiç dert etme bi şeklilde herşeyi geri alırsın o sorun değil sorun tekrar hacklenicek olması ben çare bulamadım.
Hacklendikden sonra pc ye format attım, email adresimi değiştirdim mevcut email lerin aklıma gelen herşeyin şifrelerini değiştirdim ve security token spariş ettim, token gelene kadar bilgisayara hiç birşey yüklemedim wow dan başka brakın addonu.
2-3 günde herşeyi geri aldım fakat token gelmeden gene hacklendi. Benim elimden bişey gelmiyo daha fazla napabilirm ki format en kesin çözümdür (benim bildiğim kadarıyla). Tabi token geldikden sonra hacklenemez heralde ama benim de şevkim kaçtı artık pek oynamayı düşünmüyorum.Aklıma takılan sorular var çözebilmiş değilim...

1-) hackliyen adam account şifresini değiştiriyor email adresi aynı kalıyo, peki neden benim adresime şifreniz değişti diye bir uyarı mesajı gelmiyor? Çünki ben şifremi değiştirdiğim zaman Blizz den bu şekilde bir mail mutlaka geliyor.

2-) Aynı zamanda 2 tane arkadaşımın accountlarıylada oynuyordum arada sırada onlarda bi sorun yok keylogger trojan gibi bişey olsa o accountlarda gitmezmiydi? yada email adreslerim vs.. de gitmezmiydi?

3-) Format atmama rağmen nasıl olurda tekrar hacklenirim. şifreleri, mail leri falan format dan sonra değiştirdim çünki eski sistemde değil.

Yani acaba blizz in bir açığı olabilirmi ben düşündüm taşındım bi sonuç çıkaramadım bilemiyorum. Token şart bide acaba token satmak için böyle bişey yapıyor olabilirlermi o da çok saçma olur heralde nebiliyim....
Sosyal ağlarda paylaş

Az önce aldığım 2 mail ile sorun çözüldü. Yeni bir şifre gönderilmiş, eşyalarınız falan kayıpsa ticket da atın diyor. Bir de baya uzun bana yönelik bir mesaj atılmış, bu kadar ciddiye almaları iyi bir durum bu işi. Yeni şifre ile girmeden önce gerekli her önlemi alın diyor, şimdi adım adım her türlü programı yüklüyorum ve taratıyorum bilgisayarı. Bundan böyle an ve an dikkat etmek lazım. Teşekkürler ilgilenenlere de.

( bu kadar yazdık bi de şimdi oyuna giremezsek yeni şifre ile tam fiyasko olur ama hadi bakalım =) )
Sosyal ağlarda paylaş

Hayır, internet cafelerden şifremi ve mailımı gerektiren hiçbir şey yapmadım 4 - 5 senedir. Oyun konusunda yani.

Bu arada Blizzard tarafından gönderilen maildaki linklerden birini buraya da koyayım, ben şu an burada yazılanları yapıyorum. Güvenlik önlemlerimi maximuma çıkarıyorum =)

http://forums.wow-europe.com/thread.html?topicId=5383442401&sid=1

Tabi bunların hepsi sistemi feci kastırır, ondan scan edip edip durdurmak lazım bazılarını.
Sosyal ağlarda paylaş

-Deno- said:
Az önce aldığım 2 mail ile sorun çözüldü. Yeni bir şifre gönderilmiş, eşyalarınız falan kayıpsa ticket da atın diyor. Bir de baya uzun bana yönelik bir mesaj atılmış, bu kadar ciddiye almaları iyi bir durum bu işi. Yeni şifre ile girmeden önce gerekli her önlemi alın diyor, şimdi adım adım her türlü programı yüklüyorum ve taratıyorum bilgisayarı. Bundan böyle an ve an dikkat etmek lazım. Teşekkürler ilgilenenlere de.

( bu kadar yazdık bi de şimdi oyuna giremezsek yeni şifre ile tam fiyasko olur ama hadi bakalım =) )

öncelikle gecmiş olsun acc ni geri almana sevindim benden bir tavsiye acc u alır almaz kredi kartıyla ödeme kısmını bir kontrol etseydin çünkü bu tip hack olaylarında kredi kartıyla ödemeyi otomatik blokluyorlar actırmasıda mail yoluyla 15-20 gün sürüyor
Sosyal ağlarda paylaş

Heh, 3 gün önce tekrar hacklendim. Bu sefer her şey gitti. Oyun içinden GM'e mail attım accountum geçici olarak donduruldu, format attım bilgisayara keylogger'u buldum temizlendi falan filan. Oyunu tekrar yükledim dün, Wotlk yüklerden upgrade ediyorduk accountu, önce accountu açtırayım dedim. Customer Supporta dün gece 1.00'e doğru mail attım, bu öğlen de attım ama tık yok adamlarda. Pazar günü çalışmıyo mu bu adamlar nedir lol.
Sosyal ağlarda paylaş

telefon ile halledeceksin bu işleri en kısa o şekilde olur. Onun dışında gizli soruyu yada şifreyi değiştiremiyorsun. 2. account a bi karakter transfer edecektim. gizli sorunun cevabını unutmusum skype üzerinden aradım blizzard ı cd-key i verdim vs vs gizli sorunun cevabını ögrendim. Degistirebilirmiyim diye sordugumda bunun mümkün olmadığını söylediler.

birde denildiği gibi authenticator alırsan hack sorunu kalmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...