Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Darkfall Online Bilgilendirme ve Gelişmeleri

D@rkwish

Öne çıkan mesajlar

of felaket leş bi alliance a sahibiiz

bizim clan çok krla böle kordine çalışıo ama ço kaz kişiyiz

tempest desen allianceın baş clanı, gitmişler niffleheimda şehir almışlar orda takılıolar , şehirlerini yıkılıolar biz seferber oluoz tamir edicez die

ayrıca skill de kasma özürlüyüm, resmen karakteirm hala kötü haha. fire kasıcam üşeniom neyse şimdi PARA Kaynağım da oldu fire ı 50 yapiim bari de en azından combatta güçlü bi büyüm olur xP
Sosyal ağlarda paylaş

Fire 45 de felan sanırım bir Ward spelli olmalı. Onunla 100 e kadar kasabilirsin istersen ancak tavsiyem Fireball spell levelını 75 e getir onu kullanarak hatta istersen 99.9 a getir surging shotlar için çünki fireball surging = 98.0 dmg demek. Daha sonrada Wall ofFire vs bunların spell levelını kasarak geliştirebilirsin çünki bunlar çok önemli speller eğer grupta başkalarındada varsa ve koordineli atarsanız inanılmaz bir dmg stacklenio.
Sosyal ağlarda paylaş

Kusura bakma ama videoda yapilan pvp cok kotu. Saldiranlarda en ufak bir kordine yok. Tek ilerleme nedenleri karsidaki insanlarin mana missile aticak seviyede olmasi, saldiranlarin ise wall of fire spamlamalari. Bu yetenek farki degil, grind farki.

Cok daha iyi videolar gormustum sizin alliance'dan. Bu gayet fail. Ordan 10 mana missile atan yerine, 5 tane gearli fireball atan olsa 5 adim ilerletmezlerdi.
Sosyal ağlarda paylaş

Buna zaten koordine demedim dikkatini çekerim :D 40 kişi vardı adamların sayısı 20 deyince millet gaza geldi bastı gitti içeri bizim ana main 25-30 kişilik grup asansore geldiğinde 10 kişi çoktan beklemeyip dalmıştı aşağıda savaşıyolardı :D Diyorumya shardholderı görmedik bile adam karambolde öldü koordine değildi tamamen skill avantajı idi.

Benim gördüğüm 2 adam vardı orda savaşırken düşman tarafda büyü kullanan ciddi anlamda o 2side 75 Earth magicdi sanırım Acid Rain attılar gibi geldi 2 kere.Kalanı pek fazla magic olan tipler değildi. Bu yüzden diyorum ele magic rakamlarda çok fark ettiriyo sağolsun ama hereksin bir noktası var dayanma konusunda 20 vs 200 yapıcak halin yok nekadar aoe olursa olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Dev Q&A : Part 1

Here's the first batch of answers from the Q&A I sent to Tasos & Claus. This first batch is answered by Tasos.

US1 Launch
First off, easy question, what did you think of the US1 launch? Was it what you expected, better, or worse?

Launching a Darkfall server is a major operation, a lot of things can go wrong. There were no problems during the US1 launch. The game is extremely stable, the early problems with the account management on the EU server are all fixed so all in all it was a really smooth experience for everyone. We had some queuing during the initial rush when thousands of players were entering the game at the same time, but a couple of days later everything was going very nicely and we have a steady stream of players entering the game every day. We're happy with the N. American launch but what's more important is that the players are happy with it.

Transfers
Biggest question on everyone's plate is the transfer restrictions, can you comment on those?

We said that we would offer character transfers to the N. American players 3 months after the launch of the server to allow N. American server characters to catch up to their EU counterparts. The reason we haven't announced more on restrictions is because we don't know yet if there will be any needed. We are monitoring the situation on both servers. We obviously don't want the N. American server to become unbalanced. So far it seems that there's no reason for concern since our re-balancing efforts seem to be paying off and we expect that the N. American server will be fine. However we reserve the right to make adjustments if they're absolutely necessary.

Hackers
There still seem to be a lot of reports of hackers in the game, do you feel that way on your end? And if so are there top secret plans to seek out and come down on these hackers like 'a ton of bricks'?

No we don't feel that way on our end. The numbers have been very low after the initial mass bannings. We're actively detecting and permanently banning accounts that are hacking. We're also taking measures against players who are exploiting the geometry (terrain, walls, trees, rocks etc.) and also those who are using loot scripts. While the GMs and the players aren't reporting many cases, we've seen a small increase in detections after the N. American server launched. One reason is obviously the expanded player base. Another is an influx of many new players not fully aware of the policies and enforcement. Finally, some old players are risking using expendable accounts thinking they'll gain an edge early on, but that's not going to happen. We're banning at the account owner level now so players who are perma-banned will find it difficult to buy another account.

EU2
Some of the European players are curious about a new server for them to start fresh on, any hints on when that might be available?

EU2 is on our minds, perhaps a couple of months down the road. There's no specific date as of yet but it's definitely in the plans.

Subscriber Only Forums
Can we get a rough estimate on the subscriber forums?

We're working on a way to smoothly integrate these with the existing Darkfall Community rather than the initial plan of having them completely separate. It's something we're currently working on.

NA Publisher
Who is the NA publisher?

The publishing of Darkfall in N. America and in Europe is managed by Aventurine SA with support from and through several partners. The commercial rights to the two territories belong to two different business interests. For all intended purposes Aventurine is self-publishing in N. America with partner and external investor support. The commercial rights to Darkfall for Europe belong to Audio Visual Enterprises which is not involved with the N. American release.

Most game companies using the subscription model, separate their territories especially when infrastructure isn't shared, but in most cases even when it is shared and especially when there are separate business and legal issues involved. In Darkfall's case, a N. American server may not have been possible otherwise. Publishing an MMORPG of this size in a territory such as N. America is a very expensive proposition.

Tasosla yapılan bir Q/A.
Sosyal ağlarda paylaş

Basliycam alliance gibi ya..

Dun gece tamamen yikilmis sehri, sadece biz, 8 kisilik bir clan olarak, 2k'dan fazla repair shard kullanarak geri insa ettik. Onceki gece IRON gece 5'de sehir bosken saldirip, herseyi yerle bir etmis denizden. Bugun kalktim yine oluyum, bir baktim sabah 6'da yine warhulkla denizden gelip sehri yerle bir etmisler.

EU'da oynuyoruz, saat 5'de kac tane no-lifer bulucaksinda, kac tanesi 50 kisiye karsi savunma yapicak.. Saldiranlar buyuk ihtimal amerikali tipler, migrate'i bekliyolar. Ben inanmiyorum 50 kisiye saat kurdurup gece 5'de raid yaptirabiliceklerini.

Clanim cok iyi, harbiden herifleri cok seviyorum ve cok borcluyum ama lanet olasi alliancedan nefret ediyorum. Zaten bir avuc adam kalmisiz. Herifler kendi icinde halt kavgasi yapiyor, ustune spastik gibi gidip death sehri almislar, en iyi pvpciler orda takiliyor.

Bu tarafta ana sehirde tas ustunde tas kalmamis. Nasil insanlardir anlamadim gitti. Bundan sonra da zirnik calismaz benden bu alliance'a.
Sosyal ağlarda paylaş

Bizim gerek eski SBA gerek 1-2 clan ayrıldıktan sonra isim değiştirdiğimiz halimiz Graveyard ın en sevdiğim yanı bu işte, bizde hiçbir zaman kavga olmaz.Yani tüm kararlar zaten düşünülüp tartışılarak alınır ve herkes herşey için birlik halinde yardımcı olur iş yapar. Mesela Yssamdan defensive siegelerden okadar para geldi bize ama hepsini verdik 2 clana mainland deki şehirlere 2 tane guardtower diktik o paralarla.

Gece raid için 50 kişi toplanmaz normalde eğer savaşda değilsen ama siege için olabilir. Biz DUSK la savaşdayken her gün 1 kere gece 1 kere gündüz rubaiyat a gidiyorduk şehirlerini yıkmak için ve bir noktadan sonra repairlamıyorlardı buda oyuncu kitlesinde moralin çökmesine daha az oyuna girmeye ve en sonunda birkaç şehrini aldıktan sonra quit e kadar yol açıyordu.

IRON da bildiğim kadarıyla Zipang var ve onlar doğulu belki oyun saatleri geceye denk geliyodur? Bu arada sizimkilerin nilfheim a gitmesinin nedeni o temptest alliancedan çıkıp nWo denen yeni EU allianceına katılmak olabilir.

Diyorum size gelin bizim clana/alliance a diye , baktınız beğenmediniz ortamı ayrılırsınız yani sonuçta ama bence beğenirsiniz eğer şans tanırsanız.
Sosyal ağlarda paylaş

Sizin clan transfer olucak diye biliyorum olmasa bizim alliancela görüşün felan derdim.(Bizdede NA clanları var hala transfer olucak ama sonuçta bu saatte pek insanlar transfer olucak clanlara sıcak bakmaz EU alliancelarında diye düşünüyorum tabi ben lider değilim bilemem)Transfere kadar çıkmamış olursan ve gelmek isterseniz konuşuruz zamanı gelince :P

Bu arada 75 Earth Magicden 83 e getirdim sanırım bir 20k gold gitti mandrakelere(acid ward 1 mandrake harcıyor onla kasıyorsun) ki en ucuz 2 elemental schooldan 1 i Earth.Oran bakımında söyleyeyim dedim.
Sosyal ağlarda paylaş

Muahaha harbi ya cidden senin olaya diyecek laf yok :) Sen her skilli 100 e getiricek gold a sahipsin nerdeyse(satarsan malları) ondan kafana göre takılabilirsin :) 80 Spellchant 50 Arcane yapınca zaten çok değerli biri olursun. 50 Arcanede Wall of Force varki attınmı bölgedeki herkesi içine alıo bizde nukeluyoruz. 80 spellchantteki healing spherede asansorle gitmek zorunda kaldıgın sehirlerde cok iş görür herkesi healler.
Sosyal ağlarda paylaş

Bizim mainland şehirlerine raid yapamıyor millet, 24 saat korunuyor birçoğu + guardtowerlarımız sağolsun ölmeden bi 10k mandrake harcadım şu son 3-4 günde sanırım o bakımdan şanslıyım ben. Yssamda macro dediğin gibi zor şehriniz yol geçen hanıysa yapcak çok bişi yok aktif felan kasmaya çalışıcan artık :/ Macroyuda şöyle 1-2 saatlik regle yap 5-6 saatlik değil heralde hayatta kalıyordur 1-2 saat char?
Sosyal ağlarda paylaş

Yssam'dan ayrildim zaten. Yeni bir hareketlenme olmazsa yeri donmeyi de dusunmuyorum. Eger ki hicbir sey degistirmeden, gelin repair etcez falan derlerse orali bile olmam. Akil var mantik var, 2 gundur ayni seyi yapiyoruz, 2 gundur adamlar yikiyor*. Alliance'da bir tane NA clan kalmis, o da biziz, o adamlarinda sadece 4 tanesi NA'li. Gerisi ben mortis, soryn vs. Ee boyle olunca, 4 kisi nasil sehri savunucak 50 kisiye karsi? Savunamiycak.. Kalkicaz, yine butun sehir yikilmis, hadi yeniden repair edelim.. Kalsin ben almiyim. Giden vakte, nakte yazik.

Maghnir'de macroluycam ama bakalim..
Sosyal ağlarda paylaş

http://img268.imageshack.us/img268/5920/biglol.png

http://i4.photobucket.com/albums/y133/gilgahmesh/MANOWARMOTHERFUCKER.jpg

http://i4.photobucket.com/albums/y133/gilgahmesh/MW2.jpg

Mercler yapmışlar abow diyorum ilk resimde yanlarındaki gemide pinnacle ki bana baya büyük gelmişti bindiğimde. Kıyaslayınca bu gemi harbi şehir gibi...
Sosyal ağlarda paylaş

bizde dün alliance la kavga ettik,kuralları varmış,belli yetkililer harici ganklediğimiz adamı kimse lootlıyamazmış,bende bastım kalayı,dedimki kimse bize karışamaz baya kapıştık,bizim clan master bile bize daldı,sonra da özür diledi eşşolueşşek,abi 24 saat alarm halinde olurmu bir mekan ya,24 saat taciz ediyorlar,dün de gemiyle felan gelmişlerdi,3-4 kişiyi kestik,lootlamaya kalkınca kıyamet koptu,dedimki,ben amerikalı değilim türküm,türk kimseden korkmaz,bura dünyanın merkezi aç haritaya bak dedim,clandakiler şok oldu ahahaha,yerim clanını,şu skilleri bir yükselteyim,o zaman görecekler,4 kişi olduk çekirdek kadro,hepsi conandan gelme..
Sosyal ağlarda paylaş

24 saat alarm halinde olunur hatta olunmalıdır. bir şehrine vs biri saldırdıgında sen skil kasmaya yada mob kesmeye devam ediyorsan çok yanlış. Ama lootlayabilmen için bir kural koymak çok saçma ötesi bir durum bence, birisine birşey gerekiyorsa ve o anda savaş devam etmiyorsa gidip lootlarsın bu kadar basit.Savaş içinde lootlamak yanlıştır ancak bazen gerekiyor(regin biter vs).
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...