Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Darkfall Online Bilgilendirme ve Gelişmeleri

D@rkwish

Öne çıkan mesajlar

DUSK Alfar pure(bizim clanda pure alfar) ve alfarların tüm ırkları yönetmesi için uğraşçaklarmış.

İlk yalandan siege imi yaşadım. Almaya çalıştıkları boşşehre saldırdık bunlar alırken.gözcüler 20 kişi felan saydı denizden magradan girdik şehre girene kadar duvarlardan inanılmaz ok/büyü yağmuru oldu. Şehirde bi 50 kişiye yakın vardı.Biz 45 kişiydik(8 dost clan) şehrin sahipleri 1 kişiydi LOL. Girdiğimiz gibi birkaç kişi slideshow vs dedi benim durum ortalama idi 100 kişilik savaşda melee sorunum yokdu ama okçuluk zorladı bazen ağır kaldı oyun ama 2 eleman kestim okla.Adamdan 30 ar major mana pot çıktı(yapımı çok kasış adamlar bugla dragon farmlıyorlar youtube da videosu var...)2 de set zırh çıktı mount vs aldım :)

Ardından geri çekilmek zorunda kaldık duvarlardan vs saldırılar yoğundu çok koordine olamadık çıktığımızda 60 mount lu adam vardı arkamızda biraz gerileyip Mana missile yağmuruna tuttuk ama zaten sonuç yok olcağıda yoktu maksat öyle gidip şehri 0 direnişle almasınlar.

Biz karlı çıktık yaklaşık 10 mount birdolu silah pot ve zırh aldık :D Kaybımızda çok oldu bi 20 felan ölmüştür.

Npc şehrine çekildik geri ve tahmin edin noldu ZERG 30 kişi daha bekliyor en yakın şehirde euhe onlarla kapıştık bu sefer. Ben ulaşımı büyüyle olan sadece ve tek 1 eyrden olan tüm şehre bakan bir tower a çıktım okladım baya bi eleman 3 kişi öldürdüm 5 ini kaçırttım sonrada esas npc şehrimize gittik sandallarla :P
Sosyal ağlarda paylaş

http://img515.imageshack.us/img515/7848/darfallpoliticalmap2000.jpg

Şu anda serverın politik durumu Her renk bir Alliance ı belirtiyor zaten noktalarda player şehirleri,clan isimleri ve allianceları yazıyor. Siyah noktalar henüz tam belirlenmemiş kime bağlı değil updateleniyor sürekli daha bu sabah yapmış bizim clandan bir arkadaş.

Bizim SD'nin şehri haritanın sol altındaki çöl olan adada Adeptus adlı clanın şu anda bulunduğu yerdi Alliance geldi aldı(NA guildler ve zergler ftw diyelim :P )

Adeptus'un eskiden bir hamlet(kamp gibi birşey) i vardı bankalarını yıktık binalarını disable ettik felan zamanında dandik bir clan ama alliance oldumu olmuyo :P

Açıkçası Alfar ırkının populasyonunun %40 ı felan ally olup carebear adası yarattılar ne diyim biz adamlarla halen uğraşıyoruz npc city üzerinden saldırıyoruz sürekli biz olmasak pvp için en az 1 buçuk saat yolculuk yapmaları lazım...

Awful Company yazan clan Goonlar official olarak ally değiller ama DUSK alliance ına gerektiğinde herzaman yardım ediyorlar.DUSK daha hiçbir alliance la savaşmadı hatta bizim clan haricinde başka clandan maximum 10 kişiyle savaşmışlar sanırım kendileri söyledi yani :D Bizde zaten 2 gün öncesine kadar adamlara 15 den fazla kişiyle gidemiyorduk ama clan hareketlenmeye başladı artık 30 kişi rahat çıkıyoruz online.

Şu anda herkes dakikada bir alliance değiştiriyor, birilerine savaş açıyor vs vs politika saçmaladı Lords of Death(LoD)'in şehrine gece yapılan 250 kişilik saldırıdan sonra LoD serverı karman çorman etti herkesi topladı diğerlerine saldırttı bilmemne vs vs çok karışık işler dönüyor.

Hyperion Alliance'ı 1400+ kişiler ve duyumlarımıza göre son haftadaki 3 full gece siege savaşından sonra(arka arkaya) birçoğu artık girmemeye felan başlamış şu ara online aktivitesi düşmüş açıkçası bunların çoğu hardcore pvp çekebilicek adam değil zaten bence 3-6 ay sonra Alliance felan kalmaz bu kadar büyük herkes kendi yoluna gider 2li alliancelar felan olur NA serverları açılırsa birçok clan geçicek zaten ama sanırım 2. açılıcak server EU olucak gibi geliyor bana.

Birçok clanda halen dışarıda acc almayı bekliyor ve birçok clanın adamları oyun almayı bekliyor. Birçok clanın şu anda %20-60 ı oyunda sadece :)(Bu clanların çoğunun şehri yok ve eminim istiyceklerdir :P )

Edit: Son bomba HARM adlı clanın officerlardan biri bankayı boşaltıp Lords of Death e katılmış :)
Sosyal ağlarda paylaş

Kill Cult yalan ediliyordu bugün 2 Dog Company ve Savage Alliance saldırdılar siege için challenge ı yapan elemanın oyun çöktü ve siege i kaybettiler :D yoksa aslında Kill Cult şehrini kaybetmişti.

Siege için olay şu: 10k para verip Clan Shard alıyorsun ve bir general+ rankli birisi clandan siege edilicek şehrin topraklarına girip challenge yapıyor.Daha sonra 4 saat boyunca challenge ı yapan clanın şehirleri vs herşeyi saldırıya açık oluyor bu süreç içinde kendini korumalı ve challenge ı yapan kişiyi korumalı çünki challenge ı yapan kişi öldürülürse veya oyundan düşerse felan siege otomatikman kaybediliyor.4 saat dayanırlarsa 2 saat süreleri var şehri ele geçirmek için bu 2 saatte ele geçiremezlerse kaybediyorlar.

Eğer siege i yapan clanın kendi hamlet/şehri yoksa 10klık shard + siege ettikleri şehrin gelişmişliğine göre para "wager" ediyorlar.Şu ana kadar bir 30k birde 50k lık wager duydum ki bu para clan bankasından çekiliyor ve siz belirlemiyorsunuz server belirliyor şehrin içindeki binalara göre eğer paranız yetersizse zaten challenge yapamıyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

Hayır biz şu anda hiçbir alliance da değiliz ve emin ol nedeni istemediklerinden değil hyperion hariç nerdeyse hepsinden teklif gelmiş sanırım ama bizim guildin no zerg politikası mevcut ki bende katılıyorum alnımda no 872 sen suraya saldır diyen bir rakam istemiyorum açıkçası :) DUSK bize katıl dedi biz gittik main clanlarının şehrini basıp kestik bunları bunlarda tüm alliance ı üstümüze saldı.Adamlarla hiçbir kapışmamızda bizi yenemediler, geri kaçırttılar ama biz hep daha fazlasını kestik öyle geri çekildik ancak rakamları saolsun şehrimizi koruyamıyacağımız için savunmadık bile aldılar sabaha karşı bizim saatle 5-6 gibi. Şu anda bir npc şehrinde(ada) yaşıyoruz başkasını sokmuyoruz arada DUSK a raid yapıyoruz arada mainland e gidip pvp arıyoruz felan. Clan liderleri şu ara birkaç clanla(alliance la deil) ally olma ihtimalini düşünüyorlar ama konuşmalar sürüyor net birşey yok.

Edit: DUSK ın %85 i NA clanı ve birçoğu bildiğim kadarıyla NA server açılınca geçicek oraya. Adamalrın çoğu pvpde yalan(bir kısmı sağlam) ve amaçları carebear alliance kurmakdı ve başardılar en az 2 saat yolculuk yapmadan hiçbir kesicek adam yok çünki Alfarlara saldırmıyorlar...
Sosyal ağlarda paylaş

öle barbar göçebe hayatla olamz ama bi alliance a girin

off güzelleşmiş oyun ya politika olayları falan güzel şeyler bunlar. Biz de işte Duchy of Wessexdeydik şu an AZMO DAYI satmasaydı hyperion adı altında bi tane şehiri de biz kapmış olacaktık Crimson Horde! die =)
Sosyal ağlarda paylaş

Şu anda o adamların yarısı zevk almıyor oyundan. 500 kişi savaşa girip anca 200 ü doğru dürüst savaşdan zevk alıyor kalanı ya fps çökük slideshow izliyoruz yada client göçtü diyor ben bunun için mi oynayacam allah aşkına dün 35 kişi 150 kişyile savaştık fena da deildi :) Ha sürekli böyle kalırız demiyorum ama şu an için birkaç clanla ufak bir alliance olmakdan öteye gidiliceğini düşünmüyorum. Emin ol o alliancelar kalıcı değil birçoğu bozulucak ileride biz 2 ay oynayıp bırakmak için başlamadık oyuna uzun vadede şehir vs herşeyi yapıcaz ama biz şu anda baya eğleniyoruz açıkçası soralım DUSK a bugüne kadar kaç kişi kesmişler... Adamlar şehir kurmaktan yada bomboş şehirleri ele geçirmekden başka yaptıkları tek pvp bizimle şaka gibi...
Sosyal ağlarda paylaş

hmm o ada komple onların enrdeyse ve adamlar çok rahat mı aldılar diosun ordaki şehirleri

yani şu an popülasyon çok yüksek olmadığı için şehirler rahat ele geçirilebiliyor anladıım kadarıyla çok böle canla başla savunmuosun eğer sayın yeterliyse?

eğer çok massive savaşları da kaldırmıosa oyun demek ki dediin gibi alliancelar küçülcek.
Sosyal ağlarda paylaş

500 kişilik savaşa ufakmı diyorsun anlayamadım :D Hangi pvp oyununda 500 kişi savaşabiliyor(eve nedir bilmem onu söylemeyin):D

DUSK hiçbir savaş yapmadı diyorum bak. Adadaki 6 şehrin 4 ü onlarındı zaten direk ally başladılar oyuna 1 i bizimdi 0 savunma yaptık aldılar(aldıkları saatte zaten 3 online vardı).Diğer şehrin de clanı dağıldı sadece biz savaştık onu almasınlar die 35 kişi vs 100-120
Sosyal ağlarda paylaş

500 kişilik savaşa ufak dememedim ya

öle bi savaşı kaldırmıo galiba pc ler o kadar kişi olunca, zevkli olmuo o yüzden alliance lar küçülür diyorum. DAha az kişi ile savaşlar dönsün die en azından.

Bir de diorum ki DUSK doğru düzgün pvp yapmadan o alt adayı rahat rahat alıp tutabiliosa demek ki şu an ki Talep olayı şehirlere , oyun yeni çıktıından daha düşük ki ilerde daha insan online olunca öle pvp yapmayan adamlar tutamaz ellerinde öle şehirleri
Sosyal ağlarda paylaş

SD super guild cidden. Adamlardan biri SD den birini görünce yolunu değiştiriyor mu? bana bu lazım. deiştiriyorsa eğer şehirmiş, 300 kişiymiş hikaye SD ağırlığını koymaya devam ederse britanyanin galleri olucaklar :)
ben bide the dog company yi çok beğeniyorum. adamlarin politikasi belli ya bizdensindir ya değil onun dişinda herkeze daliyorlar ama hurra diye bir olay yok ben bütüngün pvplerini seyrediyorum bir kişi gidiyor peşine 2 3 tane takiyor direk tuzağa çekiyor. Buda bir oyundur ve guild politikasidir. SD ye bakarsanız PK Guildi yazar. TDC ye bakarsanız eğer Tactical PVP guildi yaziyor olay budur :) adamlar peşinen yazmişlar :)
yinede PK rlz tabi :)
Sosyal ağlarda paylaş

Wessex den biri eğer Wessex bankasını soyuyorsan neden wessex şehrinde değilsin o senin bankan olmasın demiş LOL. Universal Banka olduğunu bilmiyor sanırım... 1500 kişilik bir alliance a girip hiçbirşey yapmadan doğru dürüst birşeylerin üstesinden gelmeden herşeyi zergleyerek oynayacağıma şu oyunu takılırım 5 kişi arkadaş ortamı oynarım daha iyi.

Harm alliance ının bankasını alıp LoD ye geçen adamı tanımayan Harm memberları vamış daha ne diyim :D
Sosyal ağlarda paylaş

1 kişinin 3 kişiyi aldıgını gordum, ama zaten bence bu oran maksimum. 4'e 1 sökmez kanımca, ama olay organize saha savasına donüsürse veya siege'e donusurse, youtube da ilginc videolar var mesela 25-30 kadar kişinin kendilerinden cok daha kalabalık olan grubu sehirlerine sokmadıkları ve yardıma gelen müttefiklerinle ataga gecip ortalığı silip süpürdükleri gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...