Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Darkfall Online Bilgilendirme ve Gelişmeleri

D@rkwish

Öne çıkan mesajlar

D@rkwish said:
Bazılarında npc moblar veya playerlar görünmez oluyor yada zıplıyorlar ekranda frame sıçraması gibi anlamışsındır demek istediğimi iyi açıklayamadım :P

oyyyy resmen dark and light yahu bu :D düzeltirler inşallah bakalım. ama bu oyun düzelene kadar iddialı olan 4-5 mmorpg daha çıkar, earthrise da dahil olmak üzere. ben de birine girerim artık heralde.
Sosyal ağlarda paylaş

dark and light ı bilmiyorumda bu sync sorunu herkesde yoktu ama serverın yarısına yakınında varmış sanırım bugün fixlediklerini düşünüyorlardı ama bir kesimde halen devam ediyormuş fark edince kapattılar uğraşıyorlar. Brannoc(forum moderatorü) günde 4 saat, Tasos(developer amcaların lideri) her 16 saatte bir 3 saat uyuyormuş bu arada bu bilgiyi veren Brannoc.
Sosyal ağlarda paylaş

Dün birileri karakter açmış sonra silmiş tekrar başka ırk karakter açmaya çalışmışlar ve farketişlerki sildikleri karakterin ismi kullanılıyor gibi gözüküyor :D Kısaca zaten 1 char per server oyunda karakter silmeyin fixlenene kadar yeniden aynı ismi kullanamazsınız :D
Sosyal ağlarda paylaş

said:
We've solved the problem some players in human areas were experiencing not being able to log back in after a crash. We're looking into an issue some players are reporting about getting an "account not active" message. Finally we have a handle on the issue that caused us to bring down the server the last time, and we're in the process of fixing it.
Sosyal ağlarda paylaş

9.30AM GMT

The servers have been up and running smoothly for the past 3 hours. The bug we encountered was difficult to find because it surfaced in an area which has been working flawlessly for a very long time. We apologize for the downtime; we’ll be monitoring the server performance closely in order to deal with anything that comes up. Thank you for your patience.

We're looking into some user reports about getting an account not active message. We suspect this is a problem with the account management. Until this is resolved we have no ETA on new orders, but our partners have been working to identify the source of the problem.

We would recommend that in order to minimize queuing, players should bind outside the starting areas.
Sosyal ağlarda paylaş

Serverlar açılınca girdim arkadaşlar oyuna sabahleyin.3-4 kişi party kurduk ve UI ayarlamaya başladık. Şunu söyleyeyim 17" monitorle oynanabiliyor ancak 19 ve ya 22 inç monitorle cok daha rahat oynarsınız ve performasınız daha iyi olur.Ben party chat,clan chat,race chat ve system message chat için 4 farklı chat box açınca ekranda karakterimin zaten belden aşağısı nerdeyse görünmez oldu :D en sol a da armor vs durumunu gösteren bir bar var buyuk detaylı onu koydum aşağı iptaldi solda partimdeki sonradan eklenince 10 kişiye çıkan insanların hp barları ve en sol da ise esas hot bar ınız var en solda bu barlardaki 0-9 a koyuyorsunuz silah dı yemekdi pot du skill di vs ve basarak tuslara kullanabiliyorsunuz.Başka bir barınız yok skiller için fakat shift+ 1, shift+2 vs vs gibi 8 e kadar sanırım vardı bar yani yeterince yer var ki okadar fazlasını ne zaman kullanmanız gerekir bilmiyorum :P

Çıktık arkadaşlarla 4 kişi bir quest aldık 1 saat içinde 10 tane kobold öldürmemizi istiyordu gittiğimizde kobold mekanında 8 kişilik tam kadro sağlam gearlı bir clan gördük kovaladılar felan uğraştık baktık olmuyor quest ten vaz geçtik ve ilerledik.Gnolların bulunduğu bir bölge bulduk ki baya sağlamlardı bu elemanlar :) ama kastık ettik işte burada skilleri.

Oyuna sadece dandik 1 kılıç ile başlıyorsunuz para kazandıkça bu başlangıç silahını değiştirebiliyorsunuz 20gold vererek.Bu silah yada değiştirdiğiniz silah ölünce doğdunuzda yanınızda çıkan tek malınız :) 3 farklı silahı bu şekilde kullanabiliyorsunuz 2. slot için 100 gold veriyorsunuz 3.yü bilmiyorum ama ben 1. slotuma polearm 2. slotuma wand aldım.Para pek kolay kasılmıyor yada en azından quest yapmadan çok kolay değil başlangıçda :)

Bir süre oyuna alıştıktan sonra 8 kişi toplandık ve human topraklarındaki bir chaos stone a "bind" ettik kendimizi.Bind olduğunuz yere istediğiniz zaman "/bind_recall" yazarak ışınlanabiliyorsunuz ama 2dk boyunca olduğunuz yerde kalıyorsunuz ve cooldownu yok bu olayın.

Daha sonra humanların bölgesinde ilerlemeye devam ettik. Dünyada hayvan vs görmedim zaten taming skilli oyunda sadece at figurine i yapmaya yarıyor diye biliyorum bildiğimiz tamerlık yok :/ Npc olarak açıkçası başlangıç bölgeleri zayıf gibi hissettim yada clanlar bölgeleri kapatıp milleti kovaladığı içinde olabilir bu :) ama dünyada baya bol npc var bazı yerlerde çok sağlam tiplerde gördüm direk topuk zaten :D

Oyunda stamina çok önemli bittiğinde ggsiniz eğer koruyan yoksa sizi ama bitirmesi okadar kolay değil yani bütün gün sprint takılmazsanız okadar çabuk bitmez biz gayet idareli kullanabiliyorduk ki zaten "rest" skilli sayesinde oturup doldurabiliyorsunuz stamina hp ve mananızı.Skiller kullandıkça artıyor 0.1 er ve biraz biraz arttıkça uyarı alıyorsunuz skilliniz vs arttı diye ama her 0.1 de değil.

Neyse daha sonra human topraklarında irili ufaklı birkaç pvp durumu oldu adam kestik eğlendik 1 kere ölenimiz oldu sanırım. Birini öldürünce cesede silahınız "sheatli" iken x e basıp mouse sol clickle basılı tutuyorsunuz cast barı bitince bırakıyorsunuz "gank" yapmış oluyorsunuz.Gank skill ayrıca ve artıyor adam gankledikçe benimki 2.6 felan sanırım ama skill arttıkça ne oluyor emin değilim.

Ardından bir goblin kampı bulduk kafadan bir 20 humanın olduğu ve önünde kocaman bir ağaç vardı. Bizde ağacın dallarına dağıldık ve wandlarımızla mana missile spamlemeye başladık 2 kişi önde melee giderek geride tutarken adamları. Baya zevkliydi adamlar kaçışmaya felan başladı birkaçı gaza gelip saldırdı ki emin olun 2 tarafda aynı zırh seviyesi olarak çünki biz zaten çıplak gittik yolda bir kaç item aldık milleti kestikçe :D

Ben bi crafter buldum direk stone vs çıktı mesela adamı kesince guild bankaya atıcam eğer ölmezsem :P 20 kişinin sanırım bi 7 8 ini kestik kalanı kaçtı. Ben kendim 2 full canlı elemana karşı kapıştım tek başıma bir noktada 1 ini yarılayıp diğerini %10 a getirdiğimde bir arkadaşım geldi %10 luyu indirdi ve 2mizde %50 li adama daldık ama kaçtı adam benim stamina çok düşükdü kovalamadım adamda zaten shield vardı gömüyor block u %90 dmg almsı azalıyor :P 2 vs 1 de adam kesilebiliyor ama zorluyor tabi; fakat söylemem gerekirki müthiş bir adrenalin oldu özellikle bu son 8 vs 20 savaş ortada 28 player ve bi 5-6 goblin varken inanılmaz karmaşa vs çok zevkliydi :D

Belli bölgelerde cluster loadlar oluyor ancak 1-1.5 sn felan pek hissetmiyorsunuz.Pingim 50-150 arası oynuyor sürekli genelde 80 felan oluyor. Bu en sonki kalabalık kapışmada 1 -2 kere ufak lag spike gibi bir durum oldu ama öyle abartı birşey değildi yani "off lag girdi öldüm abi bab pls bu ne ya" gibi bir durum yoktu.

Server açıldı gelicek devamı bu sefer ss almaya çalışıcam.
Sosyal ağlarda paylaş

Anca döndüm human topraklarından bankaya attım tüm lootu valla hiç ölmedim :D da son baskında 3-4 kişi kaybettik wessex den felan elemanlarda gelmiş dworflar :P Yahu oyunun kendi ss sistemi çalışmıyor sanırım printscreen ile de tek tek kasılmaz ki basında ss aldığını hissetmiyorum :P fraps le girmeyi denedim oyuna ama nedense fraps in fps işareti çıkmadı videoya çek tusuna vs basınca hiçbirsey olmadı anlamadım yarın sabah felan que olmayacak saatlerde SS ile ilgili bir takım denemeler yapıcam inşallah çözerim sorunu da koyabillirim :)
Sosyal ağlarda paylaş

7.00 PM GMT

Servers have been up all day and running smoothly. There are minor issues we're on top of and we'll issue a quick patch sometime tomorrow morning European time.

One issue that has been reported to us by a few users is related to long queuing times. Queuing times can be drastically reduced, even eliminated if you bind away from the starting areas.

We got to the bottom of the account not active issue and we're mopping up after it at the moment.

We hope we'll be able to open up sales sometime soon but we need to make a thorough check of the account management system before we do so as to prevent more unnecessary inconvenience to the users.

We will keep you updated as much as possible on any developments. We would like to thank you for your patience again for bearing with us through the initial setbacks we faced.

The Darkfall Team
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...