Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ehliyet almada son gün falan?

Kojiroh

Öne çıkan mesajlar

Evet kursun ilgisizliği yüzünden 1 şubattan beri sınav sonucumu bildiğim halde ehliyetimi almadım. Ne yapmam gerektiğini soramk için aradm adamları, sertifika lazım dediler. O ne, nerden alınır diye sordum, biz size mesaj atacaz dediler, bekliyorum.
Tüm sınavları geçtikten sonra ehliyet almak için bi "son gün" falan var mıdır, zaman aşımına uğrayıp da ehliyet hakkımın silinmesi gibi bi durum var mıdır? Yoksa yarın okulu asıp gidecem kursa :P
Sosyal ağlarda paylaş

Sertifika diye birşey war. kursun sana bir dosya teslim etmesi gerekli sınavları kazandığına ve ehliyet alabileceğine dair içinde bir sertifika war, böle lise diploması gibi :) ayrıca içinde sağlık raporu ve adli sicil kaydı falan bulunmakta bir kaç kursla ilgili belge. Ehliyet hakkın kesinlikle ölmüyor 10 yıl sonra da cıkarabilirsin ama zaman aşımı söz konusu olan evraklar var bunlar adli sicil kaydı ve sağlık raporu bunların zaman aşımına uğraması için cıkarıldıgı günden ihtibaren 1 yıl geçmesi gerekmekte.
Sosyal ağlarda paylaş

olorin84 said:
Sertifika diye birşey war. kursun sana bir dosya teslim etmesi gerekli sınavları kazandığına ve ehliyet alabileceğine dair içinde bir sertifika war, böle lise diploması gibi :) ayrıca içinde sağlık raporu ve adli sicil kaydı falan bulunmakta bir kaç kursla ilgili belge. Ehliyet hakkın kesinlikle ölmüyor 10 yıl sonra da cıkarabilirsin ama zaman aşımı söz konusu olan evraklar var bunlar adli sicil kaydı ve sağlık raporu bunların zaman aşımına uğraması için cıkarıldıgı günden ihtibaren 1 yıl geçmesi gerekmekte.
6 ay olması lazım adli sicil kaydı için
Sosyal ağlarda paylaş

Kojiroh said:
Çok teşekkürler herkese. Kan grubu kartının da zaman aşımına uğraması gibi bi durum söz konusu olamaz heralde, mantıken en azından? :P
İstanbul'dayım bu arada. Yarın kursa gider, detaylıca konuşup, sertifikamı alırım.

sana acı bir şey söyliyeyim mi.. devletimize göre kan grubumuz değişeibliyormuş
şöyleki;

1998 yılında fotoğraf koyfurma yaşım geldiğinden yenilettiğim nüfus kağıdımda kan grubum yazıyordu.

sene 2003.. ben bu sefer öss öncesi kimliğimi yenilettim (yien fotyoğraf olayı) ama geçen sefer kimliğimde kan grubum yazmasına rağmen adamlar inatla "git tekrar kan kartı al" dediler

hepsi gerçek!! ınınınını-ınnnnnn
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi girdim eve de, kurstan öğrendim her şeyi. 280 lira, 4 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi, kan grubu kartı ve kurstan alınan sertifika (+ bitakım evraklar) ile kursun bağlı olduğu ilçenin çevik kuvvet birimine gidiyosun, ehliyetini veriyolar bi süre sora alıyosun ehliyetini.
Sınavları kazandıktan sonra da zaman aşımı diye bi şey yokmuş, zaman aşımı yalnızca sağlık raporunda oluyomuş (raporun alınış tarihinden itibaren 1 sene), ki o da gayet mantıklı.
Sizlerin dediinden pek de farklı değil yani.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...