Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

3.1 changes

Dworgian

Öne çıkan mesajlar

FreEmoon said:
Bence siz kafayı Ghostcrawler ile bozmuşsunuz. Yapılan değişiklik ne kadar mantıklıda olsa laf sokmaya çalışır olmuşsunuz.

Adam talenti bulunduğu yerde çok güçlü olduğunu ifade etmiş, ama demekki dps içinde olması gerektiğini düşünmüş ki talenti güçlendirip son talente atmış. Böylece bloddlar falan alamaz hale gelmiş ama unholy içinde gereken saygınlığına kavuşmuş.

Ne yapsa yaranamıyor adamda.

ghostcrawlerı savunan birini de ilk defa gördüm uzun zamandır. hangi class oynuyosun merak ettim ya
Sosyal ağlarda paylaş

Phlox said:
GC gelene kadar hiç bir classla bu kadar yakından ilgilenilmiyordu bu da bi gerçek ama. nerfler için suçlayabilirsiniz ama adam keyfine yapmıyor bunları sonucta, gerekli şeyler nerfleniyor. bir tane nerf gösterin bana gereksiz.

valla keşke hiç ilgilenmeseydi classlarla belki hala TBC deki gibi 3-4 sn sürmeyen, zevk alarak pvp yapıyo olabilirdik. tüm developerların işi class talentları her düzeyde adam gibi test etmeden oyun çıkarıp, aylar geçip hala yok ressilence düzelticek diye insanları salak yerine koymaksa cidden helal olsun ghostcrawler ve ekibine. oyunun içine ettiler cidden.
Sosyal ağlarda paylaş

ghostcrawler bildigin mal

hunter dodge u nerflendi betada oyle bir modfier giydirdiki ciplakken dodge eksi direk base agi ye ragmen

efendim neden boyle gereksiz birsey yaptiniz heleki deterrance i trainable yaptiktan sonra diye sorduk, hunterlar agility stackliyor dodgelari o yuzden cok oluyor hem agility den 2ap aliyorsunuz dedi

agility den 2ap aliyorsunuz dedi
agility den 2ap aliyorsunuz dedi

yani daha ne diyim sonra salak ozur diledi kafam akristi diye ondan sonra GC hutnerla ilgili bi bok bilmiyorsun diyince kiziyor

pet talentlarina cok zaman ayirdiniz ama level capdeki hutnerlar bir kere bunu kullanicak sonra unutucaklar, endgame de bir anlam ifade etmiycek fazla dedik

yeni oyuncular cok zorlaniyor mevcut pet sistemiyle dedi

baska bir topicde hunter oynarken petinin loyality kasmadigi icin icin sunken temple ortaisnda kacip gittigini agzindan kacirdi

devoloperdandan cok politikaci gibi konusuyor zaten ve pek cok icraatta onun parmagi var yani oyle random bir dev degil

misal cogu geri zekali bu yukarda yazdigim dodge meselesini bilmediginden aspect of the dragonhawk in dodge vermesini huntera yapilmis bir buff saniyorlar

oysa agility den gelen dodge neredeyse kaldirildigi icin verilen bir cerez o, dodge unuz sabit kalsin geardan dodge kazanmayin diye yapilmis bisi

sonra tabi nerf komedyasi var

BM yi damage dan nerfluyrouz dediler, 3.0.8 gelmeden onceki hafta gear alan classlar BM yi gecmeye baslamisti zaten hatta survival bile neredeyse denk duruma gelmisti

numaralarla gozlerine soktuk GC efendi "BM yi damage icin degil tum hunterlar BM specledigi icin nerfluyoruz, birazda baska talentlari deneyin herkes tek agaca yigilmasin" dedi

patchden sonra hunterlarin %90 dan fazlasi survival ve survival dusuk damageyapiyro diye buffladilar eski BM numaralarindan daha iyi numara cikaran hunterlar cikti filan

harbi kiziyorlar soyleyince ama ego denizinde boguluyorlar

wowmeter da dunay geneli numaralar var, her classdan en iyi kac ciktigini gorebiliyorsun ve bu adamlarin hicbiri noob guildde filan degil buna ragmen "o rakamlar dogru degil bizim numaralar daha farkli" diyor

ki roguelarin poison buginda, hutner nerflerini abarttiklari konusunda filan itiraf yazilarindan sonra kim inanir

hatali olduklarini son dakikaya kadar kabul etmiyorlar o son dakikadada komik duruma dusuyorlar
GC nin boyle bilgilendirmesi iyide GC den baska bu isleri bilen birini koysalarmis keske
adamin oyunla ilgili bilgisi cok zayif, muhtemelen 2 classla filan oynuyordu dev team e katilmadan once ve vanilla dan anlamadigi gibi TBC de yapilan degisiklikleri bilemiycem de demisligi var
Sosyal ağlarda paylaş

said:
numaralarla gozlerine soktuk GC efendi "BM yi damage icin degil tum hunterlar BM specledigi icin nerfluyoruz, birazda baska talentlari deneyin herkes tek agaca yigilmasin" dedi

patchden sonra hunterlarin %90 dan fazlasi survival ve survival dusuk damageyapiyro diye buffladilar eski BM numaralarindan daha iyi numara cikaran hunterlar cikti filan

valla TBC de rogueları hep bu sebeple nerflediler.

Herkes AR/Prep oldu sezon 2'de. "ohooo rogue community %90 AR/Prep olmuş, sub oynayın" diyerek shadowstep ve Cheat Death bufflandı.

Sezon 3'de herkes Lolstep specledi, "ohooo herkes sub olmuş. biz daggerları viable etmek istiyoruz ki." diyip cheat death ve shadowstep nerflendi.

Şimdi de "ohooo herkes muti olmuş, biz combat olun istiyoruz'a" geliyoruz sanırım.

^^
Sosyal ağlarda paylaş

GC lead system designer

adi greg street

kendi aciklamasi ile "Systems design specifically is everything that is not level, story, quest or encounter design. My team handles everything from classes to mechanics to items to trade skills to achievements to UI design, and that includes the game balance."

yani alelade bir dev degil, her turlu class degisikligini yapan balance ayarina bakan ve numaralari ayarliyan takimin lideri

o yuzden bu kadar sorun cikiyor, oyundaki rakamlardan sorumlu bir numarali adam oyuncularin ezbere bildigi rakamlari bilmiyor karistiriyorsa tabiki elestirilir

bence baska bir dev bulmalari lazimdi forumda konusturmak icin cunki hata yapinca "aaa pardon ben bilmiyordum benim alanim degil" deme sansi yok

Kalgan lead designer, adam origin den gelme cok tartismali olan UO nun age of shadows ek paketi tamamen kalgan in eseri (hani item bazli olmiyan UO yu item bazli yapan paket, ilk raid benzeri dungeon olan doom u getiren paket filan)

bu adamin arkaplani saglam gene hani MMO lari baslatan firmadan geldi blizzard a sonucta

ghostcrawler ise ensemble dan

marine science PhD si var adamin ve buyuk bir age of empires fan i, rise of rome cikmadan bir seneryo yaziyor ve yazdigi seneryo cok beyenilince rise fo rome a konulup age of empires 2 icin ise aliniyor

expansion age of mythology ve onun exp den sonra serinin en kotu oyunu olan Age of Empires 3 de lead designer oluyor, age of empires 3 patlayinca ve ek paketler is yapmayinca subat 2008 de blizzard a geciyor

biyolojiden RTS level designa oradan MMORPG sistem design a

keske blizz bunu warcraft4 veya SC2 de filan kullansaydi

Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:
mulgear6 said:
10 man 3.9k yaptım yeto gearla ^^

çabuk gear rotasyon ve talent linkle

bende bi nubişlik var anlamadım lol

edit: hit capteyim %10.23 hit var fln ama onu düşürmem mi lazım nedir.

http://armory.wow-europe.com/character-sheet.xml?r=Frostmane&n=Ofbearandcow

resto talentlar su an (fukin guilddeki adam eksikligi)
ama üstümde moonkin setim var ki o dpsi yaptıgımdaki setim daha kötüydü 2-3 tane 25 itemı geldi
glyph olarak IS,Moonfire,Starfire

rotasyon: odunlar+starfall-IS-FF-Moonfire-wrath spam-eclipse gelince starfire- arada dot yenileme sonra yine wrath spam eclipsde starfire spam
çok basit aslında dotları üstünde tut yeter
2li t7 bonusu+ IS glyphi ile baya saglam vuruyo IS
bi tek şu headi degistirmem gerek acilen

hit cap de degilmişim lol (%0.24 miss şansım var (ki missledigini gördüm :( ))

edit: gearına baktım da çok sp abanmışın bi de üstündekilerin bi kısmı heal itemı gibi duruyo ^^
crit git azıcık SP yerine 2k sp yeterlidir crit sonra haste git işte

edit2: ayrıca su an eşit gearlı bi mage yada dk geçebiliyo beni bufflarım sayesinde :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...