Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

çizimlerim..

Denn

Öne çıkan mesajlar

Güzel çiziyormuşsun hakketen beğendim(tu)
Farklı farklı şeyler çizmişsin.İyi bu bence.Yani nesneydi,vücuttu,eldi falan ;)
Bir tane de portre çiz benim gibi; görmek isterim açıkçası.Ben de şu sıralar biz çizim üzerindeyim.Bir abla tahmin edeceğiniz gibi:P
Neyse kolay gelsin..
Sosyal ağlarda paylaş

xunn said:
Ve tabii ki negatif yorum geliyor:

Yapması çok zor olan şeyleri yapmışsın, ama gidip biçimlerde sorun yaşamışsın mesela, garip geldi. Ayakkabılıyı beğendim en çok.

Negatif yorumlar olucak ki kişi hatalarını görebilsin:P
Ben genelde pozitif yorum yapıyorum =) Çok mu iyiyim ne dfss
Sosyal ağlarda paylaş

öncelikle tesekkür ederim yorumlar için, begendiginize sevindim.:)

xunn said:
Onu diyordum işte bende, bu kadar başarılı gölgelendirme yapan adamın oran sorunu nasıl olur dedim görünce çizimleri.

evet, suan oran ve biçimde sorunlarım var.Elipslerde özellikle zorlanıyorum baya, kolay gibi gözüküo ama.Daha 3 aydır atolyeye gidiyorum.Figüre de yeni yeni gectik.Figür cizimlerimi de koyucam.Anatomi calısmam gerek,evet.

Gölgelendirme konusunda, tesekkür ederim. Evet, gölgelendirme yapmak hosuma gidiyo, severek yaptıgım için heralde, fena da olmuyo=)

edit:"gölgelendirme yapan adamın", adam diilim buarada neyse, ne alaka sdf. :p
Sosyal ağlarda paylaş

Bence asıl amacın; çizeceğin şeyi öncelikle orantılı, düzgün ve doğru bir şekilde çizmek olsun.En önemlisi bu bence.Yani bi gerçekçi durması lazım önce.Ben çizerken en fazla zamanı buna ayırıyorum.Herşeyin yerine düzgün, orantılı bir şekilde oturmasına dikkat ediyorum.Gölgelendirmeyi en son yaparsın o kolay iş.Öyle yapmadın diyelim, düzeltmesi de çok zor oluyor sonra zaten.Kolay gelsin.
Sosyal ağlarda paylaş

cevaplamayı unutmusum.
son figür(kopya) yaklasık 4 saatimi falan almıstı.Baya bi kastırmıstı yani.

figürlerden de bikac tane ekliyim.
Dedigim gibi figür üstüne calısmaya baslayalı cok kısa bi süre oldu.(tamam mazeret degil ama^^)
--

spoiler göster

bunu patiden bi arkadasın ciziminden bakarak yapmıstım.

bu ilk canlı model calısmam.
(Suratı cok kötü oldu diye hamur silgi yapıstırmıstım kötü bi leke var ama:p)

bu da ikinci canlı model calısması

ilk imgesel (hayalden) figürlü kompozisyonum

Sosyal ağlarda paylaş

stingbull said:
Bence asıl amacın; çizeceğin şeyi öncelikle orantılı, düzgün ve doğru bir şekilde çizmek olsun.En önemlisi bu bence.Yani bi gerçekçi durması lazım önce.Ben çizerken en fazla zamanı buna ayırıyorum.Herşeyin yerine düzgün, orantılı bir şekilde oturmasına dikkat ediyorum.Gölgelendirmeyi en son yaparsın o kolay iş.Öyle yapmadın diyelim, düzeltmesi de çok zor oluyor sonra zaten.Kolay gelsin.

haklısın.
biraz aceleci davranıyorum galiba bu konuda.
ama zamanla düzelicek ki artık baslara göre daha fazla dikkat ediyorum buna.Sınavlara da cok kalmadı,oef.:(
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...