Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Traş Makinesi

GERGE

Öne çıkan mesajlar

S-H said:

Braun Cruzer4 kullanıyorum.memnunum zaten kuru traş öneriliyor yüz için ama ıslakta banyo altında vs gayet düzgün çalışıyor.favori düzeltmek içinde kullanışlı,kısaca akla gelen her yeri temiz bir şekilde kesmek düzeltmek mümkün.şekil verme aparatları vs de var ama hiç kullanmadım.uzun süredir jiletlerini yağlama temizleme işlemi yapmadım fakat hala gayet güzel çalışıyor.

bende de aynısı var. uzun süredir jiletini değiştirmedim yağlamadım vs. köreldi şimdi iyice zaten azcık kılım var onları da tam alamıyorum.

parçalarını herangi bir braun satan yerden temin edebilir miyim? ve de fiyatı ne kadardır.

kapağında 'use bl-40 parts' tarzı bişi yazıyodu
Sosyal ağlarda paylaş

Bu cruzer'dan almayi ben de dusunuyordum ki, sakali fircadan ote, kece sertliginde bir sahsiyet olarak, genelde 3 numara ya da biraz daha az seklinde yan taraflari kirli sakal(imsi) kalacak formatta kesiyorum, merak ediyorum acaba kisaltma isleri icin uygun olur mu, hele ki fena sertlikteki sakallar icin ?

Gerge'nin dedigi gibi eger yolup kopartiyorsa zaten acidan yaygarayi basarim muhtemelen.
Sosyal ağlarda paylaş

Hagii said:

ben alacaktım satıcı son anda vazgeçirdi suratı tahriş ediyor diye sen geleneksel köpük+jilet kullan dedi var mı böyle birşey arkadaşlar

Aynen katılıyorum Philips in bir modelini aldım bi halta yaramaz.Tabi bu sakal tipine göre de değişir Benim gibi sert ve gür sakalın ilacı gene jilet
Sosyal ağlarda paylaş

ben braunun freglider 6610 modelini kulanıyorum
ahanda link 1.5 senedir kulanyorum hatta temmzu başıdna bıçakların ıdeğiştirtmem gerekiyor artık ehe

aletin güzel yanı kenarında usun sakalları almak için bir adet "trimmer" bulunuyor. saalım fazlaca uzunsa üstünden trimmerla bir kez geçiyorum kalan yerleri de normal traş kısmıyla hallediyorum ayrıca yüzde tahriş olmaması için rahatlatıcı bir sıvısı var ama ben 6 tüp kullandım sonrasında yüzüm zaten alıştı iyice kullanmıyorum rtık (ama her traşdan sorna yüze nemlendirici şart) 200 lira ve civarı bir fiyatı vardı en son şidmiler de nedir bilmiyorum ama testedildi onaylandı

jilet kullanırken sık ısk kıl dönmesi batık vs oluyordu artık pek olmuyor
Sosyal ağlarda paylaş

Fly said:

sakallarınız çok abuk çıkıyorsa almayın.
braun series 5 almıştım ben de üstteki topicten sonra, maalesef pek sevemedim.

sakal 2 cmden uzunsa zaten yoluyor direk, kıl düzeltme aparatı veya varsa başka bir kıl kısatlma aletiyle önce kısaltmanız gerekiyor.

onu yapsanız bazen alıyor bazen almıyor, üç dört defa üstünden geçiyorsunuz

sonuç olarak elinizi yanağınıza atınca pürüzsüz bir cilt oluyor mu oluyor
ama sinekkaydı görünüsü var mı derseniz hayır, yakından bakınca dün alınmış sakal mertebesinde duruyor, normal standartlarda uzayan sakalı düşünürseniz.

ondan önce de philipsin coolskinlerinden vardı, şu anda çok modelleri var da üçlü döner bıçaklılardan işte,
elininizi bol bol döndürüyorsunuz alsın diye, daire çizmezseniz almıyor.
yarım saat sonunda (o da muhtemelen 3-4 yıl önce pek de sağlam sakal çıkmadığı için) sinekkaydıya yakın oluyordu,

yüzünüz de domates oluyordu tabi yarım saat boyunca gezdirince.

sinekkaydı olacaksa tahrişfest şeklinde geçen bir jilet seansını tercih ederim şahsen jilet görünce araya mesafe koymaya çalışan biri olarak.

kirli sakal diyorsan da kıl kısaltma makinalarından al, yeterli olur gayet. marka olarak dersen yine panasonic çok övülüyor traş konusunda, ona bakabilirsin, veya tam model hatırlamıyorum da babylissin, daha az tanındık markaların ucuz makinaları var, onları dene.

tüm duygularımı yansıtmışsın teşekkür ederim
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
Bugun gidip birtane alasim var hergun sabah gillette ile tras olmaktan artik odun misali sert cikmaya basladi sakallar. Cok cabuk uzamiyor ztn ama ertesi sabahta kesmek gerekiyo sonucta ise giderken. Ne almak lazim kullanan varsa tavsiye bekliyorum. Cunku hic anlamam o makinelerden nelere dikkat etmek gerek vs.
Sosyal ağlarda paylaş

abicim panasoniğe en yakın devirli makina braun oda 2 kat'tan fazla fark var. En iyileri braunlar 5-6 bin devir , panasonic 13'bin devirli.Philips inkilerde 3 bin devir fln.

Yalnız Panasoniğin bir çin malı var birde japon malı var.(Aynı özellikte 2 seçenek sunmuslar) Japon malı neredeyse 2 katı pahalı heralde vardır bir nedeni

@wispy
Panasonic ES-8243 al normal makinalar 2 bicaklı bu 4 bıcaklı fiyatıda ona göre tuzlu tabiki :)
Sosyal ağlarda paylaş

BabacumMostors said:

ben braunun freglider 6610 modelini kulanıyorum
ahanda link 1.5 senedir kulanyorum hatta temmzu başıdna bıçakların ıdeğiştirtmem gerekiyor artık ehe

aletin güzel yanı kenarında usun sakalları almak için bir adet "trimmer" bulunuyor. saalım fazlaca uzunsa üstünden trimmerla bir kez geçiyorum kalan yerleri de normal traş kısmıyla hallediyorum ayrıca yüzde tahriş olmaması için rahatlatıcı bir sıvısı var ama ben 6 tüp kullandım sonrasında yüzüm zaten alıştı iyice kullanmıyorum rtık (ama her traşdan sorna yüze nemlendirici şart) 200 lira ve civarı bir fiyatı vardı en son şidmiler de nedir bilmiyorum ama testedildi onaylandı

jilet kullanırken sık ısk kıl dönmesi batık vs oluyordu artık pek olmuyor

aynı şekilde 6610 u kullanıyorum. 1,5 seneyi de geçti hala bıçakları değiştirmedim böyle bir ihtiyaç olduğunu da senden duydum. ben diyorum bu niye kesmiyor euhuaeha
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...