Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hangi Cs?

suBzer0

Öne çıkan mesajlar

arcane said:
Beta 5-10 kişinin CS oynadığı dönemde esip sonra tutunamayanların tercihi. :P Adı üstünde beta, yarım yamalak. Çağ olarak keyifliydi tabii ama oyun bazında 1.0'a kadar yetersizdi.

1.5 güzel versiyondu. Source öncesi serinin son versiyonları arasında en iyisiydi.

1.6 ile Contidion Zero oyunun keyfini kaçıran versiyonlar.

Source çok iyi çünkü grafikler şahane ve oyun iyicene dengelendi. Eski grafikler yüzüne bakılacak halde değil. Grafik dışında haritaydı silah satın almaydı Source ile adam olan bir sürü hadise var.

En en en olan ise kanaatimce 1.1'dir. Oyun konseptinin, silahların tamamen oturduğu ve aksiyonun kesilmediği bir versiyondur. Sonrasında dengeleyelim derken aksiyon dozajı düşürülmüştür.

Sonra tutunamamak değil de, oyunu bok ettiler. Hala arada 1.5 oynarız yurtta, biri açar maç falan da yapılır keyifli olur. Ama 5.2'deki süper haritalar, docks, facility vs apayrı bir tat katıyordu oyuna.

Bi de o zamanlar oyunu bilip oynayan çok az adam vardı, haliyle herkes birbirini tanıyodu, apayrı bir ortamı vardı.
Sosyal ağlarda paylaş

1.1 olsa ona giderdi oyum.

7.1b ve 1.0 retail cok uzun sure oynayamamistim vesselam, zaten oncesinde 6.1 falandi en erken cs tecrubem, o da cafe'lerde oluyordu genellikle.
7.1b'den 1.3 retail'a kadar dial-up takildim, 1.5 doneminde 128 kablo ile oynayabiliyordum artik.
1.6 geldi, 512 DSL'e gecmistim de, o zaman CoD1, Q3, JK2 JA, SWG falan derken baska oyun furyalarina kaptirmistim, 1.6 uzun uzun oynayamadim rahatca.

CZ direk faciaydi, Source 2003 sonu - 2005 basi arasi donemde bol bol oynadim ama, skinpackler, custom mapler vs derken, skin/map/sound effects cart curt olayina el atmaya baslamistim 1.5'in ilk donemlerinde boyle eglencelik falan, sonra suyunu cikardilar zaten, allah gibi skinpackler falan yapmaya basladilar.

1.1 gercekten en cok eglendigim donemdi ama, @net, vestelnet, e-kolay, SNN derken gecip gitti ehah.

Simdi ortalikta sacma sapan tipler vardir kesin, ''SORVIR PEY ATMIN PEY EYIM YAPIYOR KIHLEYIN YAWW'' modunda sdfjhsdf.
Sosyal ağlarda paylaş

Devamında tutunamadığından, çok adam arasından sıyrılamadığından beta sonrasına bok atan bir stereotype vardır ve çok yaygındır. Mensubu değilseniz üzerinize alınmayın :)

Rewendor, o haritaların hepsi Source'a kadar sonraki versiyonlarda da vardı. Sunucu ortamıyla, dönen haritalarla oyun versiyonunun iyiliği arasında bir bağlantı yok. Sunucu ve dönemler kişisel deneyim oldukları için göreceli şeyler.
Sosyal ağlarda paylaş

"standart cs" de yoklardı sonraki versiyonlarda, ayrıca eski versiyondan ya da map-packlerden yüklemek gerekiyordu. Third Party Manipulation'u da ben oyunun kendisine bir artı ya da eksi olarak belirtmem. WoW'un milyonlarca Add-onu olması onu daha iyi bir oyun yapmaz mesela (hatta o kadar add-ona muhtaç olması dezavantaj bile olur) ama add-on ve customization'a açık olması bir artı olur ayrı bir kriter olarak. CS için de geçerli. Sonradan harita yükleyebilmek ayrı bir bonustur, ama standart olarak ileri versiyonlarda o mapler yoktu.
Sosyal ağlarda paylaş

Addonla mapin herhangi bir bağlantısı yok. Addon utility içindir map ise gameplayin tuvalidir. Map third party diyorsun, oyuna artı veya eksi sağlamaz diyorsun ama eski güzel mapler modun kendisiyle standart olarak gelmedi diye sonraki versiyonları beğenmiyorsun?

Ayrıca modla birlikte gelmemesi haritanın olmadığı manasına gelmez. Oyun motoru değişene kadar haritalar versiyonlar arası tamamen uyumluydu. Tabii ki mod yapımcısı yeni haritaları tanıtacak. Dial-up döneminden bahsediyoruz. O zaman modu bile netten indirmez, arkadaştan diskte alır kurardık. Özetle modla birlikte sevdiğiniz haritanın gelmemesi veya mekanınızda popüler olmamalarının versiyonun iyiliğiyle alakası yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Eğer önceki sürümde olan ve başarılı bir şey (detay olur özellik olur silah olur buradaki örnekteki gibi map olur) bir sonraki versiyonda yoksa (veya ekstra çabayla eklenebiliyorsa anca) bu eksikliktir. Map oyunun genelini etkilemez demedim ki, "mapi sonradan koyabiliyo olman" mapin olduğu anlamına gelmez demeye çalıştım orada. Nasıl araba özelliği sayılması sırasında maksimum hıza bakılırken normal hızı gösteriliyor da "Abi buna nos takınca 50kph artıyo hızı" diye o hız gösterilmiyorsa aynı şey.

Ha eski versiyonlarda gerek güç dengesi gerek ayarlar olarak çok fazla eksik vardı evet, ama ben oyunda denge ve güzellikten önce eğlenceye bakarım. Aksi takdirde Worms gibi basit grafik motorlu ve konusuz oyunlar pek çok canavar 3d grafikli sayfalarca senaryolu oyunları geride bırakmazdı zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

beta 5'teki strafe jump olayını videoda görünce hatırladım yaa.. tam 10 yıl önce kafede herkes hldm veya opposing force oynarken, abi bööle bi oyun çıkmış, bakalım şuna bi diye dalmıştık cs'ye.. quake2 sayesinde bunda da strafe yapılabildiğini keşfetmiştim. millet yalvarıyordu artık nasıl yapıyorsun diye :)

"bundan 10 yıl evvel.." dedim lan. vay canına.
Sosyal ağlarda paylaş

Öbür öğelerde bir eksiklik görüyorsan veya değişikliği beğenmediysen onu anlayabilirim ama map konusunda olan birşeyi yokmuş gibi anlatıyorsun. Mod ile birlikte gelmemeleri senin için eğlencesini kaçırmış olabilir ama istediğin mapin download packden çıkmaması versiyon kötülüğü üzerine bir argüman değil.
Sosyal ağlarda paylaş

şöyle birşey hatırlıyorum cs'nin hayatımdaki payıyla ilgili;

sanırsam cs 6.2 ya da 6.x artık kaçtı hatırlamıyorum belkide 7.x'li bi versiyonunun olduğu dönemler, dial up superonline bağlantı paketim var kontörlü. elimdeki kontörleri bitirmişim ama ruhum cs oynamak için yanıp tutuşuyor alevler içinde. bütün evi alt üst ediyorumki belki içinde 10 15 dakka kalmış bir superonline kontör paketi bulurum. sonunda buluyorum 20 dakika daha damardan besleniyorum. çok fena bi durum tabiiki. ozamanlar ciddi bağımlıydım ben. ama CS gerçekten güzel oyundu. hala da öyle -bizimkiler bok etmese-.

bide son olarak,

o versiyonlarına bir flashback yapıyorum ve konsola votemap -40 yazıyorum :) :)-D
Sosyal ağlarda paylaş

1.5 yargılar gibi.

1.6 en kral makinede bile karambol ortamında frame bozulmalarına yol açıyodu, ne yaptıysam çözemedim. source, benim emektar makine hiçbir zaman kaldırmadı, yorum yapmıyım. condition zero kafadan gg zaten.
1.5i hazırlık 1den beri oynuyorum sanırsam. o yüzden az kayırmış olabilirim. ilkokulda makineden sistemden çok çakmadığım için 1.3 ve 1.5 arasında çok fark görememiştim. ama 1.1 faciaydı. ben 1.1de başladım CSye, sene 2000, ilkokul 7 falan heralde yamulmuyosam.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...