Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bu mailler nedir?

ghaldszar

Öne çıkan mesajlar

Bugun bakiyordum maillerime 8 tane mail gelmiş. Ama çok ilginç bir durum var. Maillerin hepsi birbirine benziyor.
Bir çoğunun subjectinde "something for you" yazıyor. Bir kısmı ise boş. Hepsinin içeriğinde sadece bir cümle yazıyor. Farklı farklı ama sadece bir cümle var içerikte. İçeriklerde yazanlar:

you try to steal
something about you!
what does it mean?
see you
do you?

Sadece bir tanesi bildigim bir mail adresinden geliyor ki eğetim aldığım kurumlardan birinin her ay seminer listesinin geldiği bir mail adresi var ordan. Diğerleri bilmediğim adreslerden. AYrıca bu mail adresim sadece çok özel kişilere verdiğim bir adres yani herkesin bildigi de bir adres değil.

Haa unutmadan ayrıca hepsinde de bir zip file var. Object.zip, website.zip, document.zip tarzında isimli dosyalar.

Bu nedir virus mu?
Sosyal ağlarda paylaş

yapsam mı..
yapıyım?
yok yapmıyım yok ghalda saygıslık yapmam ben..

virüs gönderenlerin yeni olayı.
ilgi çekici bir başlık koyuyorlar.
bi de dosyalarına ilginç isimler koydular mı,
virüs yayan kişilerin bu olayından habersiz kullanıcılar zokayı yutuyor..

o yüzden attachli dosyaları direk siliyorum ben..[signature][hline]Vote Mr. Bilbo For President
Sosyal ağlarda paylaş

ehe Bone "kedidir kedi" diyecekti ben engellemiş olmayayım...
*!elini ağzından çeker boneun*

abi direk olarak delete butonu işlevini yerine getirsin bırakta ;)

bendede var öyle bir yığın..

her gün 100 k lık 6-10 arası dosya geliyor..
yada

"selam tanışalım"diyen mailler...
hehe ;)

ACIYORUM ACIYORUM...Gİden Bandwithlere acıyorum...Hadi gavurun parası bol :P Bizim kilerde başladı artık...
Turkcelldende SMS olarak "Gelin Zırtcellde sohbet edin" smsleri geliyor bol bol...Bir yığın küfürle beraber siliyorum..[signature][hline]Dream as u never die,live as you can die tomorrow
Always remember;death is only a Begining

UYARI!:Evcil yaşayanlar için uygun değildir!
[29.04.2002-29.04.2004]
Sosyal ağlarda paylaş

*!kedi'ye pis pis bakar ve mail sunucusunu gösterir*

geliyor mu bir tane bile bunlardan sana ? Gelmiyor işte, hala laf ediyorsun.

*!kollarını birleştirir ve dudaklarını büker*

hıh![signature][hline]There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't..
.. Sys. Adm. of Paticik(s), Ethernass, Ekohost, and many individual servers ..
Sosyal ağlarda paylaş

lol. muhtemelen o da benzer bir cevap verecekti :)

Yoo bozmadım, sunucuda bloklanıyor bunlar :) Ama kediye bakarsan bozuk :)[signature][hline]There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't..
.. Sys. Adm. of Paticik(s), Ethernass, Ekohost, and many individual servers ..
Sosyal ağlarda paylaş

Netsky çok ilginç bir virüs. Tanımadığım adamlardan arkadaş bana böyle birşey yollamışsın ben bunu açtım ama bişi olmadı nedir bu falan diye mailler geldiği gibi, bugün gelen gibi ilginç mailler de geliyor.

Bugünkünde üniversitede hocam olan aynı zamanda motorola'da genel müdürlük yapan eski hocamın motoroladaki mail adresinin mailer deamon'undan ihtar aldım. Hocamın mailine pif dosyası yollamışım. İşin ilginç yanı adamın mail adresini mailer deamonunun mesajı üzerine öğrendim.

Kim bilir hangi ortak mail grubuna üyeyiz ki virüs open relay edip yada fake adres yapıp maili yolladı. Şansın böylesi. Bir zamanlar dünya küçüktü, şimdi de net küçülüyor. Bir virüs yıllar sonra eski hocana senin adına mail atıyor.[signature][hline]In God I Trust
For Rest I Just Test
Sosyal ağlarda paylaş

Yaklaşık 2hafta öncesine kadar Netsky'ı bulaştırdım aynen Mailıma gelen saçma sapan Virusler yüzünden.

"Please read the document " mesajlı lanet bir e mail'ın attachmantını çekip çalıştırmaya çalışmıştım salak gibi.

Gelen dosya Word dosyası görünümündeydi, yani logosu o biçimliydi. Sağ tıklayıp .exe olduğunu görünce elbet şaşırmıştım tabi.

Sonra Cleaner isimli program ile temizledim, artık o tür mailları görür görmez siliyorum. Aptal değilim bi kere yerim.[signature][hline] The Truth is out There

Sosyal ağlarda paylaş

Bana bunlardan günde 50'nin altında geldiği zaman darılıyorum :-P Yani sadece moderatörü olduğum 7000 kişilik e-posta grubundan en az 50 tane bundan geliyor. Yani çıkıyım diyorum listeden olmuyor :) Eh tabi birde ekstralar var :)[signature][hline]Özgürlüğün değerini ancak onu kaybedince anlarsınız. En zavallı insan ise esaret altındayken kendisini özgür zannedendir.

bi fransız gastesi de şey demiş:
"ırak üç parçaya ayrılıcak.
1-normal
2-süper
3-kurşunsuz"

[Bu mesaj fedaykin tarafından 11 Mayıs 2004 23:11 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

eheh bende dayıma öle bişi yollamışım ama heberim yok :)
bide bende giden ve gelen maillere norton amcam bakıyo
yanlız bu mailler bana norton yükledikten sonra gelmeye başladı

daym telefon etti lan bana virüslü mail atmışın diyo
dedim ne oluyo ben mail atmadımki virüsü olsun :)
Sosyal ağlarda paylaş

o sikko şey bana da geliyor hemde arkadaşlarımın adına hahahahahahyt hohohoyt diye gülerek siliyorum direk

hatta bir ,ki tanesini silemdim arkadaşlardan biri gelince gösterdim;
-abi nedne bana virüs yolaldın
-olmu ben yollamadım
-seninmailin değil mi bu?
-evet
-eee.. h3klediler mi yoksa seni
-yok abi alakası yok
-eşşek herif ne virüs yolluyorsun!
-abi walla ben yollamadım ya neden yolliim

sonra olan biteni anaşltıyorum beraberce hohohohyt diye gülüyoruz ve seramoni eşliğinde siliyoruz mailleri[signature][hline]Tekrar ediyorum, sevişgen geometrik bir şekildir ve çok da güzeldir.

Yılkı atlar oynaşırken bozkırlar sarsılırmış...

ghaldszar, 29 Nisan 2004 15:41 tarihinde demiş ki:
Valla şahsen ben 1 milyon dolar karşılığında BonePARTla bile evlenirim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...