Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bugün Ne Seyrettiniz?

sabonis

Öne çıkan mesajlar

12 Angry Men
bayağıdır bekliyordu izlemem için izledim sonunda. güzelmiş hakikaten. az biraz hukuk sisteminin çarpıklığı, az biraz insanların çarpıklığına gönderme var. oyunculuk iyi, senaryo iyi, kurgu da iyi.
8.5/10

The Insider
bu da hukukla alakalı. bilmiyorum beni çarptı gibi, gerçek olaylara dayandığı için galiba. bir iki küçük değişiklik dışında gerçeklere bayağı sadık kalmış senaryo. hatta o dönemde yapılmış televizyon röportajlarının aynısına yakınını çekmişler yeniden. karakterler gerçek karakterlere benziyor, kadro zaten çok iyi ve iyi de oynamışlar.
7.5/10

Butterfly on a Wheel
senaryosu hakikaten iyi. sürükleyici de bir film. film boyunca tek soru var cevaplanması gereken, ve sonunda neyse ki cevaplanıyor. güzel de cevaplanıyor. ayrıca brosnan rolüne çok yakışmış bence. hiç fena film değil, izlenir yani.
7/10

Bizim Büyük Çaresizliğimiz
vallahi bilmiyorum, uzun süredir türk filmi izleyemediğimden herhalde, bayağı hoşuma gitti. konu basit, karmaşık olmasına da gerek yok zaten. daha çok insan ilişkileri üzerine bir film. bir iki soru kaldıysa da aklımda (spoilerda sorayım da cevabı yok galiba sorunun) güzel film olmuş. tür olarak dram çoğu türk filmi gibi, ama ağlak olmamayı başarmış bir dram. üzüyor biraz sizi, ama gülümseyerek üzülüyorsunuz. çerez film.

soru

bu kıza berlin'de ne oldu da öyle, kendine güvenli, girişken biri hale geldi. belli değil orası değil mi? kız alamanya gördü açıldı saçıldı maşallah. :)

6.5/10

Les Petits Mouchoirs
fransız sinemasından bir tatil filmi. bir arkadaş grubu ve çoğumuzun başından geçebilecek bir hikaye (paralı arkadaş lazım azıcık, yoksa türkiyede deniz bol bol var neyse ki). türü drama, komedi unsurları da bol bol var. ana tema bencillik aslında filmde. herkesin kendi için sakladığı şeyler hakkında. temasına rağmen o kadar sıcak, o kadar tatlı bir film ki. insanda ege'de bir sahil kasabasına gitme isteği uyandırıyor. kadrosu gayet iyi birbiriyle çok uyumlu ve marion cotillard yine çok güzel. film boyunca kahkaha atıyorsunuz, düşünüyorsunuz, üzülüyorsunuz, sonunda da bir güzel ağlıyorsunuz. yalnız ders mers beklemeyin filmden, ya da aksiyon. hayat filmi işte, insanlar yaşıyorlar, siz de onları izliyorsunuz. ağızda güzel bir tat bırakıyor bittikten sonra, yeniden de izleyeceğim ben, tavsiye ederim.
8/10

Falling Down
michael douglas döktürmüş oyunculukta. ne denir bu film hakkında bilmiyorum pek. hayatın sıkıcılığı, monotonluğu, bir de "müşteri her zaman haklıdır" mottosu hakkında. biraz uçuk kaçık, psikopatça bir film. sadece michael douglas'ın performansı için seyretmeye değer aslında. daha fazlası da var ama. ilk dakikadan itibaren içinizi sıkan, sizi boğan ve saçma sapan psikopat bir ana karakterle empati kurmaya, hatta onu sevmeye zorlayan bir film.
8/10

edit: valla resimler çıkmıyor gibi nedense, ben de filmlerin adını ekledim anlaşılsın diye
Sosyal ağlarda paylaş

Dün Mucizeyi Kadınlar Yaratır'ı izledim eşimle.
Film çalışan,evli ve çocuklu kadının kent yaşamını mizahi açıdan izleyiciye sunuyor.Sarah Jessica Parker her zaman ki gibi çirkin ama her zaman ki gibi çirkinliğini mimikleri,jestleri ve tatlı dili ile çekiciliğe çeviriyor.
10 üzerinden 7 verdim.

Evvel gün Killer Elite'i izledim.Artık iyice yaşlanmış olan Robert D.Niro,her nedense oynadığı rollere acaip yakıştırdığım Jason Statham ve Clive Owen'dan gerçekten iyi bir aksiyon film.Filmin konusu da aktarıldığına göre gerçek bir hikayeden alınmış.Canı çok sıkkın olan,kesinlikle düşünmeden,kafayı yormadan 2 saate yakın oturup film izlemek isteyen aksiyon severler kesinlikle filmi beğenecekler.İlk yarısı bence biraz daha hareketli olan film genel olarak dandik filmlerin olduğu vizyonda izlenilebilecek birkaç filmden birisi bence.
10 üzerinden 7 verdim.
Sosyal ağlarda paylaş

Mr_Hand said:

The Fountain'ı izledim. Adan naapmış laaaan. Puan falan veremem abi ben bu filme, öyle puan verilecek bişey değil bence. hayal gücüne hayran kaldım.

Fountain sevenleri gizli yer altı sığınağımda biriktiriyorum, ilgilenirsen özel mesaj lütfen.

''Falling Down'ı izledim, beğendim 8 verdim''
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...