Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kill Bill 2 - Tartışma (Spoiler - İzlemeyenler Girmesin)

ghaldszar

Öne çıkan mesajlar

Şimdi öbür tarafta yasaklayınca içime sinmedi ama ne yapalım ki filmin sonuna dair konuşmaların artacağını da biliyorum ama insanlar uzun süredir bekledikleri filmler hakkında konuşmak isteyecekleri için böyle bir yer açtım. Filmin sahneleri ya da sonu hakkında tartışacaklar buradan devam etsin en iyisi.
Sosyal ağlarda paylaş

drunken master isimli kung fu filmini izleyin bu büyük kungfu master filmlerinin en eğlenceli olanıdır
jackie chan oynar
fallout daki drunken master perk ü ve wc deki pandaren brewmasterlara ilham kaynağı olmuştur yanlış değilsem..

kill bill deki usta da çok hoştu.acımasızlığı falan güzel olmuş.tipi abartıydı ama filme çok yakışıyordu, rahatsız etmiyordu.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu tek göz kadının adamı blackmambaya yedirdikten sonra black mambanın özelliklerini araştırdım gelmeden falan diye anlatışı çok hoştu."Yüz veya gövdeden sokulanlar içinse ,bak burası seni ilgilendiriyo dinle, bu süre 20 dkdır eğer ilk dakkalarda panzehir uygulanmazsa felç geçirerek ölürler.":)
Sosyal ağlarda paylaş

Filmde tüm esprilere katıla katıla gülen seyirci her nedense sonunda öyle bakakaldı.
5 parmak Tekniğinin özelliği bir adama uygulandığında 5 adım yürüyemeden ölmesiydi. Bill' e uygulandıktan sonra adam uzun uzun bakıştı konustu ve nasılım dedi. BB hazırsın dedi ve adam önünü ilikleyip 5 adım atmaya hazırlandı ve 5 adım atamadan öldü.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
ghaldszar, 24 Nisan 2004 16:00 tarihinde demiş ki:
Filmde tüm esprilere katıla katıla gülen seyirci her nedense sonunda öyle bakakaldı.
5 parmak Tekniğinin özelliği bir adama uygulandığında 5 adım yürüyemeden ölmesiydi. Bill' e uygulandıktan sonra adam uzun uzun bakıştı konustu ve nasılım dedi. BB hazırsın dedi ve adam önünü ilikleyip 5 adım atmaya hazırlandı ve 5 adım atamadan öldü.

bunun esprisi nerde ben onu anlamadim?
5 adim atamadan olecegini anlatmisti zaten bill filmin basinda
cok hos bi sahne olmasinin disinda komik bi yani yok bence[signature][hline]says the rhino...
Sosyal ağlarda paylaş

Süper süper süper. Müthiş bir filmdi.

*** gerçek spoiler ***

1- Beyaz sakalli usta klisesi bu kadar degisik ve etkileyici olabilir. Bayildim. Hem klişe hem sıradışı.
2- Tarantino çok CESUR davranmış. mezar sahnesinde yaklaşık 3 dakika sadece siyah ekrana baktık. eminim herkesin soluğu kesilmiştir o sahnede.
3- Bill'in flüt çalan ateş başı karizması unutulmaz.
4- Anlamadığım bende karanlık kalan tek nokta Hattori Hanzo - Bill arasındaki olaydır. film sonuna kadar bekledim ama aydınlanmadı. O denli bir nefrettir ki adı dahi geçmiyordu Bill'in diyaloglarda. Nedir? nedendir? DVD deleted scenes'de izleyecegiz bence.
5- Budd kılıcını soteye saklamıştı. Büyük ihtimalle mountain snake'i öldürmeyi planlıyordu.
6- Crazy 88 dialoğu müthişti. Web sitesinde de var o dialog.
7- Göz saldırısı da hem bir çin kung-fu klişesidir hem de kurgu gereği yapıldığı sahne inanılmaz etkileyicidir. Çöl ortasında, mamba ile o şekilde bırakmak da gene MÜTHİŞ !!!! bir seçimdi bence. Ancak çıkarken parayı almadı değil mi? Çok ilginç. Halbuki nakite çok ihtiyacı vardı o durumda.
8- Uzattığımın farkındayım. Tercih edilen müzikler bu sefer ilki kadar etkileyici gelmedi bana.

Daha çok detay var paylaşmak istediğim ama. merakını yenemeyip okuyanları düşünerek susmalıyım. İZLENMELİ !!!
Sosyal ağlarda paylaş

Ben şahsen baydım filimde
ilkinde adam bayağı kasmıştı, zart anime giriyordu, bir yığın ufak ufak oyunlar vardı, seyirciyi dumurlardan dumurlada uçuruyodu(örnek: açılış sahnesinde brideın inlemeleri bir yatak sahnesini anımsattı, görüntü bir açıldı kadın kanlar içinde)
ayrıca ilk filimde kötü kadınların ölmesi bayağı zaman aldı, zenci bayanla bi 20 küsür dakka(en az) kapıştılar, filmin geri kalanı o ren işii idi. bu filmde buddı yılan soktu, sarışın bayanla fazla kapışmadı, billin ölmesi ise 5 dakka almadı.
İlk filmin devamı olduğunu bilmesem(aksiyon filmleriyle dalga geçen) bişey demeyecem ama gayet vasat bir film.
tarantino ilk filmi rezervuar köpeklerindeki karakterlerin izleyeceği bir film demişti, bence ikincisini izleseler adamlar sızardı[signature][hline]Irony is to be walked over by the earth instead of the other way around(Magic Living Terrain kartı)
Ana sayfadaki andır kons kaldırılsın! 4 senelik inşaat mı olur, mis gibi siteyiz neyimiz kons??
Gel vatandaş beleş 3.5 ed.e geeel
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi bence alin taşçıyan yine en güzel yorumu yapmış demiş ki:"Kill Bill'in ikiye bölünmesinin nedeni de çözmüş bulunuyoruz:İkinci bölüm ilkine oranla çok daha zayıf ve sıkıcı.Tarantino'nun pili tükenmiş,Duracell reklamındaki oyuncak ayı vs. vs."
Bu film ilk filmin teknik seviyesine varamıyor diye düşünüyorum.Ghaldszar jackie brown'la karşılaştırmış bu filmi ama bence biraz alakasız kalıyor; bence J.B. :) tarantino'nun en güzel filmiydi,diğer filmlerden farklı bir havası ve hoş,abartısız bir mükemmelliği vardı.
Sosyal ağlarda paylaş

gittim gördüm mükemmeldi
ilk filmle karşılaştırılmasını pek anlayamıyorum
tarantino zaten aksiyon adamı değil ki, vol 1'la hayranlarını şaşırtmıştı şimdi yapacağını yaptı ve kill bill i harika bi biçimde tamamladı

ilk bölümde beni en etkileyen faktörlerden biri müziklerdi bu sefer bu kadar etkileyici bi müzik kullanımı yok ama yine de kötü değil tabii ki (yine de bang bang'i aramadım desem yalan olur ;) )

sahne sahne yorumlamaya çalışıcam bakalım daha doğrusu taptığım sekansları belirtecem .. 2.bölüme kilise katliamını göstermeyle başlamak bence gayet isabetli bi karar olmuş. tarantino nun özellikle burada yakaladığı hava süperdi bence (gelinin katil kimliğinden sıyrılıp rahat tavırları ve arkadaşlarının tarzı, itiraf edeyim samuel'ı tanıyamadım ehhe filmin sonunda dumur yaşayanlardan biriyim yane)

ondan sonra budd'ın karakterinin tanıtımını gördük ki micheal madsen'ın karizmasına hayran kalmamak elde değil. gelinimizi diri diri gömdü adi herif eha
bu arada mezar kazma sahnesinde karanlık ekran olayı (yukarıda bi arkadaş 3 dakika sürüyo demiş de max 30sn. idi ;) ) ve tabutun üstüne toprak düşme efekti bence harikaydı.
içerde uma terledikçe biz de bi fena olduk oturduğumuz yerden

geldim pai-mei'e. tek kelimeyle müthiş geyikti eauh sakal imajı ondan sora gülüşü ve kameranın ani hareketleri öldürdü beni gülmekten

ghald'ın 2 topicte de anlatmak istediği 5 parmak öldüren darbe miydi neydi euahea o espri var .. siz komik bulmamışsınız da tarantino asıl orda geyiğin dibine vurmuş
direk battle royale'ı izleyenler bilir, takeshi kitano'nun karakteri ölüyodu sora telefon çalınca kalkıp konuşuyo tekrar olduğu yere yığılıyodu
eh bu sadece atıf olduğu için daha az abartısızı olmuş :)
bill öleceğini biliyoken gelin hala bunun elini okşuyo falan ahaha
hatta hatta elinde olsa pişman olacak öldürdüğüne de yok o kadar değil artık

ve sonunda oyuncuların tanıtıldığı yerde uma thurman için beatrix kiddo aka the bride aka blackmamba aha the mummy yazdı ona da güldüm baya :)
ghald'ın dediği gibi isim geyiğini ben de anlamadım niye söylemiyo ki yani kesin bi olayı vardır ama biz kaçırdık

bir de film bitince kocaman "the bride character created by Q&U" yazdı bu da bir ilktir heralde :P[signature][hline]Remember Sammy Jankis ..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Borbag, 24 Nisan 2004 23:13 tarihinde demiş ki:
ayrıca ilk filimde kötü kadınların ölmesi bayağı zaman aldı, zenci bayanla bi 20 küsür dakka(en az) kapıştılar, filmin geri kalanı o ren işii idi. bu filmde buddı yılan soktu, sarışın bayanla fazla kapışmadı, billin ölmesi ise 5 dakka almadı.

iyide filmin inceligini cakamamissin herhalde sen
film aksiyon filmi degil, birinciden boyle bi izlenim versede alakasi bile yok. matrix izlemiyoruz burda (hos o bile iyi bi ornek degil reloaded ve revolutionsdan sonra)
hatta ben crazy 88'i katlederken baymistim hadi olsun artik hepsi diye
ikincide birincideki kapismalarin yani sira karakterler arasi uzun konusmalar gecti ki bence bu cok daha guzel
bill'in umayla sonlardaki sohbeti ikisinin saatlerce kapismasindan cok daha eglendirici
hele hele superman benzetmesine bittim izlerken
tabi anlayana...[signature][hline]says the rhino...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...