Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vee karşınızda Porsche Panamera

prozzak

Öne çıkan mesajlar

Porsche yeni modelini sonunda gün yüzüne çıkardı. Hepinizin bildigi üzere porsche, 4 kapılı bir spor araba üretecegini bir kaç yıl önce belirtmişti. Geçen aylarda karakalem çalışması ve buruna ait bir foto ile yavaştan insanları ısındırmıştı ve artık karşımızda.. Panamera..

Porsche önümüzdeki sene 3 model çıkaracak. En önemlisi elbette PANAMERA. Seneye cayman ve boxster ciddi bir makyaj geçiriyor hem içinde hem dışında. Stop grupları Panamera ya benzer ve led li olacak zannedersem. Bunun haricinde cayenne 2 tane dizel motor geliyor..

Hayırlı ve uğurlu olsun. Çok satacak bence bu araba..

FOTO LAR

Sosyal ağlarda paylaş

o zaman daha anlamız bulacağın çok araç çıkaracak porsche. VW'yi ele geçirdiler, %75 hisse payını almak istiyolar. Kriz yüzünden şimdilik bekliyolar sadece. Cayenne vs. gibi araçlar sayesinde karlılıkları uçtu böle naapacaklarını şaşırdılar (!) parayla.

Yani eskiden beri dedikodusu olan golf tabanlı kompakt porsche falan da çıkar bikaç seneye.
Sosyal ağlarda paylaş

Mr_Hand said:
o zaman daha anlamız bulacağın çok araç çıkaracak porsche. VW'yi ele geçirdiler, %75 hisse payını almak istiyolar. Kriz yüzünden şimdilik bekliyolar sadece. Cayenne vs. gibi araçlar sayesinde karlılıkları uçtu böle naapacaklarını şaşırdılar (!) parayla.

Yani eskiden beri dedikodusu olan golf tabanlı kompakt porsche falan da çıkar bikaç seneye.

Vw i ele geçirmek biraz yanlış bir tanım olmuş.. Yönetimi ellerine geçirdiler ve bunda hedge fonlarda yapılan bir usülsüzlük söz konusu olabilir. Şuanda almanya da soruşturma açıldı bildigim kadarı ile..

Cayenne istenerek yapılan bir şeydir fakat panamera biraz zorlama. Mecbur kaldılar.. Nasıl dizel motor kullanacakları gibi.. Ben şu güne kadar lüks araba üretip te manyak bir kar edildigini hiç görmedim. Porsche de öyle oldugunu zannetmiyorum. Vw bünyesinde olunmasaydı kesinlikle ne jip ne de 4 kapılı spor araba üretebilirlerdi. Yani o kadar çok paraları var har vurup harman savuruyorlar demek yanlış olur.. Ortak mühendislik gen havuzundan bilgileri çekiyorlar o kadar..
Sosyal ağlarda paylaş

leoneo5 said:
Bence hala çok çirkin...

Güzel bulanlar da bi düşünsün bu porsche aston martin rapide, lamborghini estoque ve de bmw cs çıktığında onlarla rekabet edebilecek mi

Şunu belirtmek lazım Aston Martin i ford satın aldı. Db9 çıktı. Tekrar satıldı şuanda rapide üretilecek fakat db9 un yerini alacak bir model üzerinde çalışıyor. Yani anlayacagınız rapide tasarım olarak db9 genlerini taşıyacagı için eski kalacak. Bence bu araç ne olursa olsun çok iyi satacak. Günlük 4 kişilik aile spor arabası.. Şuanda her gün kullanılabilecek spor araba denince aklına ferrari lambo veya AM mi gelio? Demekki verilen imaj değişmeyecek. Bmw yi bu klasa sokmuyorum bile..

Bi de şu var.. rapide çıkacak cs çıkacak estoque çıkacak edecek satılcak türkiye gelecek.. o saate kadar porsche kapış kapış gider..
Sosyal ağlarda paylaş

Drakkahn said:
Bi de Porsche'un bir özelliği olmalıydı. Sadece tek kapı spor araba üretmek gibi. Bmw'den, Hyundai'den, Kia'dan, Tata'dan ne farkı kaldı Porsche'un? Ben bu tür üretimlerini jipi kadar anlamsız buluyorum.

Crossover denen bir şey çıktı

yani kısaca crossover çıktı mertlik bozuldu. Bu noktadan sonra halanın bıyıklısına enişte demek düşer..
Sosyal ağlarda paylaş

porsche kar rekoru kırıyodu ya son senelerde sen ne diyosun :) ayrıc VW için anti-tröst kanunu kıvamında "VW kanunu" diye bi kanun da vardı almanyada. Ona rağmen ciddi bi bölümünü ele geçirdi porsche. Tabii asıl dert AB'nin getireceği emisyon kuralları vs... Bi de karlılığı yüksek tutmak istiyolar yeni modeller yapıp.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...