Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

DK OP?

Unbannable

Öne çıkan mesajlar

bir zamanlar shamanlar esip gürledi, sonra warriorlar ama ikisi de feci nerf yedi. en ezik sınıf olan warlock inanılmaz bir buff aldı ve hunter da onunla beraber aynı şekilde coştu. bc çıkmadan önce birkaç hafta palalar yine stunda adam kesmeye başlamıştı. expansion ile warlock, druid, rogue ve macestun / enrage+dw nerf öncesi warriorlar op olarak takıldılar. benim aklıma gelen bunlar. her zaman bir sınıf op oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Evet şimdi düşündüm de "eşit class gücü" tabiri biraz havada duruyor. Demek istediğim Class dengesiydi. (kaldı ki en çok kullanılan ve mantıklı olan bu)
Taş kağıt makas oyununa benzetilmesini açıkca tuttuğumu söyleyemem yani taş makası hep yenecek diyebilirsiniz oyunun kuralı bu ama warlock rogue'yu her zaman yener diye bir kaide var mı?

Blizzard'ın yalancısıyım "We are working on *Balance* for all classes" gerisi oyuncunun yeteneğidir. Hatta bir adım ileri gidip su tas kagıt makas oyunu benzetmenızı her class talen ve spellınde uygulayabılırız/uygulanabilir/uygulanmıştır diyebilirim.
Priestinearı var meleeler ıcın
Warrior'un Charge caster/rangerlar icin
..... bu daha bir sürü eklenir gider. Ben de uzun zamandan beri wow oynuyorum (warcraft/dota dahil) herzaman ağlayan ve x y z tarafından hep ezildiğini iddia edenler olmuştur. Kadın erkek catısması gıbı bırsey bu.

Player Faktörü der çekilirim.Ha bide item var tabi hatta oynadıgın baglantı ve pc ama bunlar genel manada player kavramında birleşir. "12 fps ile bg yapmak..." "1k latency ile ganklanmak" ve fakat super baglantı über pc imba gear bile player kavramının ek unsurudur "full tier 6 ve legendary alıp yegenini warsongda eğlendirmek isteyen player; adamı sec sağ tıkla yanına koş kes" der se de yegeni "ahaha ahaha hahaha geber geberrr..!!!" nidaları eşliğinde 5 10 saniye gülüp "dayııı noldu ekran grileşti bozuldu mu?" "yok az sonra renklenir sen ortaya gidersin gene..."

Ne demiştim Balance/Denge oyunun paketinin ve kurulu dosyalarının içindedir. Oyunun World'unun içindedir ta kii dışarıdan insan oğlu müdahale edene kadar. Selam olsun eşit class gücüne. :)

Edit:Evet Blizzard her zaman bu denge olayını sağlıyor diyemeyiz bazen yeni gelen bir skill talen spellin classı digerlerine göre öne çıkardığı doğru ama bunu hemen gideriyorlar politika Denge zaten anlatmak istediğim de budur.
Zaten en zor olan şeyde bu değil midir. Dengeyi saglamak...Anlayışlı olmak sabırlı olmak lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

WoW'un PvP'sinin doruk noktası olan arenadır, ve arenada oyun yeteneğiniz çok rahat caplenir. WoW öyle çok hızlı el isteyen, ne bileyim bir CS gibi fiziksel extra isteyen bir oyun değil.

WoW arenacısı girer arenaya şöyle 3-4 ay, skill'i capler, sonrası sadece taktikle ve hamleyle yapılır. Kancık oynayan alır bide genelde. Vurayım kırayım nukelayayım diye arena kazanılmıyor 15 milyon no liferın hüküm sürdüğü bir platformda.
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:
Cuce said:
ayrıca neden mage yapıyomuş dk yapamıyomuş? kağıt gibi ibibik mage yapıcağına mage'ın ağırlığının 5 katı zırh giyen warrior yapsın dövsünler dövsünler ölmesin. komik.

Evet komik hakkaten Cuce :p Nasıl mantık bu, hangi MMO'da gördün hem ayı gibi armoru olacak, hem kendini heal edecek, hem de sağlam -single targettan geçtim- AoE damage yapacak? Survival ile Damage büyük ölçüde ters orantılıdır, en temel mantık, ya da ters orantılı olmadığı sürece ranged classlar karşısında tabiri caizse "totoş olmalıdır" ve utilitysi az olmalıdır.

abi diğer classda, hem ranged hem öküz gibi mobile hem utilitysi var hem cılgın single target burst dmg'ı var, shield'ı var pet'i var, güya manası var ama bitmeye. E bu adam neden aoe grind yapsın? böle bir mantık yokki
Sosyal ağlarda paylaş

Warchief said:

Blizzard'ın yalancısıyım "We are working on *Balance* for all classes" gerisi oyuncunun yeteneğidir. Hatta bir adım ileri gidip su tas kagıt makas oyunu benzetmenızı her class talen ve spellınde uygulayabılırız/uygulanabilir/uygulanmıştır diyebilirim.

abi blizzard zaten yalancı, bosuna Working As Intented denen bir kavram yok ortada ;) Koskoca bir expension boyunca herifler 2-3 classı OP 2-3 classıda cry modunda tuttular.
Sosyal ağlarda paylaş

raistlinthewiz said:

Koskoca bir expension boyunca herifler 2-3 classı OP 2-3 classıda cry modunda tuttular.

"Ayın Top OP" listesi var ve değişiyor diyorsun yani :)
Eh yalan değil. Su son paladin değişikliğinden önce paladin gördümmü resmen kaçıyordum.Daha önce başıma böyle birşey gelmemişti.Gerçi Adamlar onu açık açık söylediler OP oldu diye.
Şükür Düzelttiler (¿)
Sosyal ağlarda paylaş

DK OP degil bence ama oyuncu yetenegine cok dayali

pvp de hunter oyniyan ve 40 ustu keybind ile baska classlard tek skill in yaptigini 3 skille bogusarak alan adam DK ya gecince teror estirir

1.8 den beri hunter oynuyorum main olarak DK ile pvp ye daldigimda sanki senelerdir iki ayagim bir iple birbirine bagli ve sirtimda 10 kilo canta ile kostuktan sonra ip ile cantanin kalktiginda gelen o ozgurluk ve uberlik hissi gibi

nerf oncesi ret pala gibi sifir yetenekle teror estirilebilicek bir classda degil oyle herkesde oyniyamaz yani
Sosyal ağlarda paylaş

valla mage 7.7k pyro koyunca pek yetenekte kalmıyor :P gerci adam 80 ben 71 ken oldu bu olay orasıda var yanı.Kesermıydım keserdım genede ama bı anlık hata antımagic shield i unuttuk blood runede cd de olunca yapacak bısı kalmadı pek,gerci silencede atabılırdım onuda atmamısım cok ılgınc nuubmuyum neyım...
Sosyal ağlarda paylaş

Vioxx said:
valla mage 7.7k pyro koyunca pek yetenekte kalmıyor :P gerci adam 80 ben 71 ken oldu bu olay orasıda var yanı.Kesermıydım keserdım genede ama bı anlık hata antımagic shield i unuttuk blood runede cd de olunca yapacak bısı kalmadı pek,gerci silencede atabılırdım onuda atmamısım cok ılgınc nuubmuyum neyım...

bence o mage i 80 e 80 görsen alırsın

blink e "come hereee" dersin sora zaten adam koşcak da ohoo :D
Sosyal ağlarda paylaş

Snefru said:
Adam Bana 1 vuruşta 6 k vuracaksa benimde hp min 40k filan olması gerekli herhalde.Hadi diyelim böyle birşey olacak neden benim 40k hpm yokken adam bana 6k vurabiliyor :)

Paketi çıkarttılar denge yok ortada.Pvp şu an hiç çekilmiyor.

acele etmemek gerekir. illaki oturacaktır bir düzene. disc priesttim tbcde, s1 de s2 de dağıttım ortalığı. s3-s4 ü gördük. resto druid alan eledi tüm takımları. konuşmaya pek hakkım yok, s2de karazhan itemlarıyla nerdeyse 0 resilience ile (trinket vardı sadece) 2k rating görmüştüm disc priest ile. ki hiç pvp yapmamıştım, hiç diyorum abartmıyorum. partnerde warriordu. çok üzmüştük milleti, itemleri alınca gladiator olacaktım telekom krizi yaşandı soğudum oyundan yalan oldu. s3te resto druidler geldi, hiç bir anlamımız kalmadı, skill li priestler ve über dps partnerli takımlar çıkabildi yukarı sadece. bimiyorum kayıtlar hala duruyorsa bakın s3-s4 top chartlarına kaç priest var kaç druid var. 2 sezon priest ezdi 2sezon druid ezdi. çok üzülmüştümde, hak verdim yani. ha olan shamanlara oldu. hep kötüydüler, gene kötüler fasdasd. palalar iyiydi s3 e kadar, sonra 1 tane pala gördüm 2k üstüne çıkabilen (holy). böyle bir oyun değişmez, dğeişmesin zatne herkes mutlu olsun (zaman zaman).
Sosyal ağlarda paylaş

1 hafta once falan 80 oldum ama yeni RAF ile kasilmis bi karakter oldugu icin gear falan saka gibiydi, ha soylemeyi unuttum class mage. Simdi raiding bir guilde girdim, full naxx heroic falan takiliyoruz, itemlari iyi kotu topladim.

1300 spell dmg, 32% crit ve 170 hit'im var. Dun heroic yapiyoruz, ve dpslerden biri DK idi. Herkese 4-5% fark atarken dps'de dk bana 8% fark atti. Allah ne verdiyse abaniyorum ama yine de bana misin demiyor... Komik olan adamin dpsinin 49% u melee hitlerden. Adamin itemlarina baktim 1 tane epic yok, silah falan les.

Simdi merak ediyorum. Raid ve heroic yapan arkadaslar dps durumlarini yazabilir mi DK'lar ile karsilastirip? Ben biraz uyuz oldum bu duruma. Adam her tank oldugunde catir catir boss'da tankliyor :(

Herkes icin durum boyle mi yoksa ben mi fail'im?

DK arkadaslarda katkida bulunursa cok sevinirim. Boyle yariyorum veya sunu sunu dps'de gecemiyorum diye..
Sosyal ağlarda paylaş

aente said:
ben daha 71'im net bişey diyemiyorum, ama UK yaparken rog panik atak gibi link dmg pls diyip duruyordu, sürekli gerideydi çünkü. ki bloodla geçiyordum, sanırım unholy ile daha da fena olur total dmg.

Boss dpssini bilmiyorum dkların ama çoklu gruplarda gerçekten iyi dps yapıyolarlar. Lakin OP olduklarını sanmıyorum 3-4k dps yapan adamlar var diğer klaslarla
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...