Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sims 3

Dragonfire

Öne çıkan mesajlar

oyun guzel. grafikler de guzel gayet, sims 2 den daha iyi tabiyi ki, ayni tarz olunca farkli gelmemistir.

Oyunun EN guzel olayi lot olayinin kalkmis olmasi, dunya kalici artik, evden cikip kosarak yan tarafa gidebiliyorsun, calisacagin yere taksiyi otomatik cagiriyor falan ama kasarsa yuruyede bilirsin. Anlamsiz kasislari kaldirmislar allahtan (iste lvl atlamak icin arkadas sayisi muhim degil artik, is yerindeki arkadaslarla damacana basinda sohbet etmeye bakiyor isler). Bazi gelen default evler de inanilmaz guzel.

Oyunun EN kotu olayi ise benim gibi son 1 sene icinde sims 2nin tum expansionlara yuklenmis halini oynayan varsa, secenekler, esyalar, sac tipleri vs. cok cok cok az gelecektir ve tatmin etmeyecektir. Expansionlarla oyun guzel yerlere gelecektir ama.

Oyun official olarak ciktiktan sonra mod yapanlar cosup bize bir kac sey cikarir, ona guveniyorum simdilik.

bu arada oyuna girer girmez hizmetciyi hemen yataga attim, OH MIS.
Sosyal ağlarda paylaş

oyunda cok az esya sac secenegi var ea illa only shop ek paket diye para kapma pesinde yine
oyunda biraz garip geldi onceki serilerine gore ama oyunda guzel fikirler var ha mesela bilgisayara sag tiklayip troll on forum gibi bi secenek var :)
bide cok az gelismis hala ne dukkan olaylari var ne work yerinde bir takim seyler hatta sims 1 deki gibi marketlerin ici bile yok sonra barda yok gordugum kadariyla
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada EA nete düşmüş Sims 3'nin beta versiyonu olduğunu söylüyor:

http://www.statesman.com/business/content/business/stories/other/05/23/0523gamepiracy.html

Açıkcası orjinali alınabilecek bir oyun ama eğer orjinal versiyonunda restorant'ların ve işyerlerinin içi gözükmüyorsa EA kötü yapmış bence. (%100 ek paketle gelecek şeyler bunlar)
Sosyal ağlarda paylaş

oyun bu sefer süper olmuş bence, sims 2'ye kıyasla gameplay değerini arttıran önemli yenilikler var ki bazıları 10 yıldır isteniyordu.

öncelikle karakter yaratırken deli miktarda seçenek var, aksesuarın bini bir para. vücudun o kadar çok ayarı var ki tek tek bütün parametrelerle oynamaya korktum. önceden hazırlanmış kalıplar da dandik değil neyse ki.

giysi-saç vs olayları daha da eklenir ücretli veya ücretsiz, ben gayet tatminkar buldum başlangıçtaki çeşitleri. amaaa, en çok hoşuma giden olay:

kişilik özellikleri. neredeyse bir rpg kıvamına bürünmüş oyun bunlarla. hatta lifetime achievements sistemiyle beraber değerlendirince 'simülasyon rpg' diye yeni bir türe doğru mu dönüşüyor diye düşünmeden edemedim. iyi, kötü, yaptığınız herşeyin karakterin üzerinde kalıcı ve anlamlı bir etkisi olabiliyor trait'ler sayesinde. eski burç sisteminden çok daha başarılı olmuş.

lifetime achievements da bir diğer beğendiğim olay. son derece esnek, istediğinizi yapıp istediğinizi paslıyorsunuz ve süper yeni trait'ler kazanabiliyorsunuz. "evimi döşedim, kariyerimi kökledim, yapacak şey kalmadı" dememek için devamlı bir objektif var önünüzde.

ve tabii ki mahallenizde serbestçe gezebilme. evet bazı binaların içini görebilmek isterdim ama şu halde bile oyun ev fanusundan çıkıp bayağı etrafla etkileşime girebildiğiniz bir hal almış. devamlı beleşçilere parti vermek yerine ben onların evine gidip otlanıyorum lol. böyle işten çıkınca taksiye "sen yola devam et kardeş" deyip eve doğru jogging yapmak gibisi yok.

yalnız gördüğüm kadarıyla elixir of life bu sefer, bahçecilikle yetiştirilen bir meyve varmış ama galiba 1 gün geriye götüren. bakalım yapabilir miyim heh.

merak eden herkes denesin diyorum, sims 2'den çok daha gelişmiş ve çok daha eğlenceli olmuş.
Sosyal ağlarda paylaş

hmm, oynarsın herhalde. ben 2.1ghz core duo işlemci, 8800gts ve 3gb ram ile herşeyi kökleyip v-sync'in sınırında oynuyorum. sende de oynanır iyi-kötü herhalde.

ha bu arada, benim gibi "yaşlanıyorum ölecem ühühü" diye üzülenlere: ayarı var options'da, yaşlanmayı tümden kapayabiliyorsunuz ya da sims'in ömrünü uzatıp kısaltabiliyorsunuz. 25 günden 960 güne kadar ayar var, ben 960 yaptım. (:P)
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

yalnız gördüğüm kadarıyla elixir of life bu sefer, bahçecilikle yetiştirilen bir meyve varmış ama galiba 1 gün geriye götüren. bakalım yapabilir miyim heh.

Ambrosia denilen bir yiyecek var life fruit ve deathfish istiyor yapmak için.

Gardening ve fishing'i 10'laman lazım önce sonra special seedleri haritada bulup ekiyorsun. Biraz zahmetli ama 1 gün değil 0 günlük Adult haline getiriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

pronoit said:
iş yeri sahibi olunulabiliyor mu? dükkan açabiliyoz mu? varsa o olay ilgilenecem. eğer yoksa -tabii ki şimdilik exp le gelir- sims 2 deki o expansion nasil detaylari falan var mı biraz yardımcı olunuz lütfen

ve evet, demin bunu keşfettim.

demin biraz (7k simo filan) para birikmişken lokantaya yemeğe davet ettim ettim patronu, (davet edebiliyorsunuz milleti dışarıya, beraber gidip içiyorsunuz, geziyorsunuz filan süper olay) bir baktım "become a partner" seçeneği var. ortak olup her hafta gelirinin yarısını alıyormuşsunuz. aynısı bütün özel işletmeler için yapılabiliyormuş.

dahası, yeterince para sahibi olunca tümden alabiliyormuşsunuz, bütün geliri size kalıyormuş o zaman. sadece gidip para topluyorsunuz, mis. (:P)
Sosyal ağlarda paylaş

ortalık fena karıştı (razor vs reloaded).. nuke üstüne nuke sdsfs. yeni release ile buglar çözüldü, eksik itemler saç stilleri geldi falan deniyor ama yalanlanıyor da.. muallak yani..

muhabbet açılsın, dönsün diye yazmadım da, release grupların kapışması zevkli oluyor. bi de yeni release çıktı onu şeyttireyim dedim. sakıncalıysa silinebilir bu post :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...