Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Issız Adam

oper

Öne çıkan mesajlar

Hala izleyemedim. Ama michel fugain in le bella historie sini meşhur etmiş türkiyede. Her yerde bu ve ayla dikmen , semiramis pekkan dinleniyor.Güzel şarkılardı =)

Leblon cafe de çekilmiş bazı sahneleri.Çok severdim o kafeyi gerçi pek fırsatım olmuyordu gitmeye.Geçen gün gittim doluydu.Nedeniyse filmmiş. İnanılmaz rağbet görüyor.
Sosyal ağlarda paylaş

hıncal uluç kendini kaybetmiş ya ahah

spoilerlar olabilr dikkat:

hıncal uluç efendi insanları "ya siyah ya beyaz" diye ayıran elitist bir kalemşör olduğundan, herkesin içinde bi jekyll ve hyde bulunduğunu ve filmdeki iki karakterin de günahları ve sevaplarıyla son derece "insancıl" ve "doğal" olduğunu kabul edemiyor. lolitalarla fingirdeşen yaşlı başlı bi adamdan aşka ve cinselliğe dair daha açık görüşlü bi tutum beklerdim doğrusu, şaşırttı beni yani =)

kaldı ki, filmin "aşk filmi" olmak gibi bi iddiası yok, filmin adı ıssız adam ve ıssızlığı seçen bi adamı anlatıyo.

kadının bu adamın ardından ağlaması son derece normal, çünkü yaşadıkları şey tamamen hayal ürünü veya kandırmaca değil. öyle olsa eleman ilk geceden istediğini elde eder, sonra one night stand hesabı çeker giderdi.

bu filme ağlayanları aşağılaması, aslında aşkı anlamadığının da göstergesi. çünkü aşk "bu adam iyidir-kötüdür" diye seçmez, bilinçli tercihler yapmaz. kiminle aşk yaşayacağını seçemezsin, ne zaman biteceğini de seçemezsin..o yüzden doğal olarak oturur ağlarsın. bu kadar insan filme gidip kendinden bişeyler bulabilmiş, hıncal uluç bulamadıysa ya insanüstü, ya da insanaltı bi varlık olsa gerek =)

adamın yaptığı tercih, adayla fahişeler arasında bi tercih değil. hayatını birisiyle paylaşmakla paylaşmamak arasında bi tercih. kendi annesiyle bile aynı evde yaşamaya dayanamayan bi adam, elbette bir kadını hayat boyu eşi olarak kabul etmekte zorlanıyo. zaten sonra pişman da oluyo, film de zaten adamın tercihinin ne kadar yanlış olduğunu bangır bangır söylüyo.

kısacası, hıncal uluç bana aşktan bahsetmesin =)
Sosyal ağlarda paylaş

bence hıncal uluç'a çok dokunmuş film, ondan ağır girişmiş. kendisi de alper'in karakterine sahip herhalde ki böyle detaya inebiliyor sdf.

bir filmi senaryonun derinine bile inmeden sadece baş karakterlerinin yüzeysel çözümlemesini yapıp da yargılamak da kendisinin ne kadar "işbilir" olduğunu ele veriyor ahah.
Sosyal ağlarda paylaş

kızarkadaşımın zoruyla gittim.biliodum güzel olmadığını yani türk filmi ne kadar güzel olabilir ki (son dönem filmler). hele bi de aşk meşk konusu varsa. mümkün değil yani.

hayır o kız sözde başrol
abi ne kadar kötü oynayabilirsin ya
ne kadar yani
hiç sarmadı film. zevk meselesi illaki ama ben nefret ettim. filmin en sevdiğim yanı kız bi sahnede kahve yapıyor, o suyu kaynattığı alete hasta oldum. komple cam fln hoşuma gitti. alasım var.
Sosyal ağlarda paylaş

son sahneler güzel olmuş, onun dışında güzel anlatılmış sıradan bir film
bazı sahneler filmin yapaylığını arttırmış

toka olayı öle pek bişey ifade ettirmedi
uzay-zaman çizgisini epey bir bükmüşler sinema önündeki sahne için
kek olayı superdi; "çok güzel olmadı ama oturup hep beraber afiyetle yedik", epey kapak bişeydi,
soğukta uyuduğunu sanıyorsun ama aslında ölüsün işte orjinali neyse sağlam lafmış
yalnız bir an dağda arkadaşınız donuyor karınla sevişmesine izin verir misin geldi aklıma

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...