Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fallout 3

arcane

Öne çıkan mesajlar

Fallout'dur değildir ayrı mevzu (ama çok önemli bir mevzu) ama bunu bir kenara bırakır oyun iyi mi kötü mü sorusuna odaklanırsak oyun iyi. Oynayın. Tabii para bayacak arkadaşlar hala karar veremedilerse emin olana kadar beklesinler, şu an oynayan/yorum yapan çoğu kişi bitirmedi, 1-2 güne bu topikte oyunun cıcığı çıkmış olur.

Bug olarak 2 şey ile karşılaştım. Bugdan çok unutulmuş gibi de, bir yerde ateş oyuncuyu yakmıyor. Ha evet, sırf bunu test etmek için ateşe atladım lol. Yalnız hasar almamayı beklemiyordum, süpriz oldu. Bir yerde quest NPC saçmaladı o bariz bugdı, neyse ki questim patlamadı. Yani bug adında gayet temiz.

Açıkçası şu an düşüncelerim yorumdan uzak, gameplay ve oyun mekanikleri odaklı. Mesela shotgun'da saçma mekaniğinin partial dmg verip vermediğini merak ediyorum. Explosive skillim İbrahim Üzülmez'in orta yapma skilline denk olmasına rağmen takır takır herşeyi kullanıyorum acaba bu daha ne kadar devam edecek. Silahlarda range gibi bir istatistik var mı? Varsa neden göremiyoruz? Yoksa neden yok, hatta NEDEN YOK!?!? NEDEN NEDEEEN??? :P INT maxlayıp educated abanmak oyunun sistemini abuse niteliğinde iyi olabilir mi? Ne zaman radyasyondan parmaklarım düşecek? Repair, Science gibi skillerde ne kadar az vererek efektif hale getirebilirim falan, bu aşamada işte böyle şeyler kafama takılıyor.

İsyansız mesaj olmaz tabii. :D İlk iki oyundaki quickpockets, inv reload reload stimpack stimpack stimpack stimpack saçmalığını tacticsdeki bAM BAM kite kite kite kite kite BAM BAM saçmalığı ile tek oyunda birleştiren DAHİYİ(!!!) kutlarım. Bu hadiseye sonra da değineceğim, gerçekten önemli. Muhtemelen nükleer bombaya yaslanıp nuka cola içen bayanın olduğu afiş de aynı dahinin fikridir...

Şimdi de reklamlar: Nuka Cola (tu)
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:
abicim cidden çok enteresan, nma forumundaki yorumlar bile "güzel oyun" diyor ki oradakilerden bile bazıları "beklemiyordum ama olmuş havası" yazmış. geri kalan yarısı da "fallout'a benzememiş ama iyi oyun" diyor.

NMA forumlarına bakmadım, duck and cover'a da bakmadım çünkü şu aşamada oynamakla meşgulüm. Ama haberlere bakarken duck and cover ana sayfasına kısa yorumlar konmuş olduğunu gördüm ve aklıma Sam'in mesajı geldi.

umursayanlar tıklasın
said:
I'll post your general thoughts here, as DAC Community Quicky Reviews.

* Haris: So played it now, best game in a long time. This is the "fallout rpg" of new gen games that i waited for.
* Senisterdenister: My two cents though, its an alright game, but it's not a good Fallout game.
* Manoil: It's a new take on Fallout, yeah, but I would say in the end, they are retaining the spirit, feeling, and unlike past abominations, the continuity. Even more, they very well might be doing it credit.
* Frater Perdurabo: So far, it seems to me that I'm playing an Oblivion expansion pack and not Fallout.
* Pooperscooper: Just got out of the vault and have to say it was probably one of the most boring beginnings to have in a game.
* [HpA]SniperPotato: Really, I like it as an FPS but not as a Fallout game. It's Oblivion with guns. [updated]
* Moloch04: Good gameplay, excellent graphics, good story, and the themes and some humour from the original Fallout.
* The Stainless Steel Rat: It is a good game. I'd even go so far as to say it's a great game. But it is not, and never really attempts to be, a recreation of the original Fallout brand
* Pope Viper: Suck. Hard.

Oyuna dönersek, az önce oyunda birebir aynı NPC suratını 3. kez gördüm. Hani az ama güzel yapacağız diyorlardı ya, büyük yalan. Oyunda inanılmaz güzel ve kolay surat yaratma imkanı varken böyle birşey olması şaka gibi. Öyle sokaktaki vatandaş NPCsi de değil ha, quest NPC...

Enclave radyosundaki adamı Heroes'daki Lindermann'ı oynayan aktör mü seslendirmiş acaba, aynı ses olduğuna yemin edebilirim.

Grafikleri test ettim. 8800GT AMP, Ultra ve view distance tadındaki ayarlarla oyunu sıra tabanlı yapmayı başardım :P High'a geri döndüm. Her ne kadar oyun Oblivion kalitesinde (yani dated haha) olsa da outdoor demek bir sınır var demek. Ben o sınırı buldum, 4870 sahiplerinin yorumlarını da görmek isterim.

İsyan olmazsa olmaz tabii. Öncelikle WRU groin shot... :X Ha bir de Sneak ile Steal'ı tek skill yapan, weapon handlingi ortadan kaldırıp endurance ile silah arasında bağlantı kurabilen developerları gerçekten tebrik ederim, böylesini ben bile beklemiyordum.
Sosyal ağlarda paylaş

vista x64 te oynuyorum sorunsuz. asus en8800 gt var bende de ultra da bütün draw distance hedeleri full de tamamen smooth sadece dış mekanlarda vatsa girerken nadiren yavaşlama oluyo.
(edit: aa yı 4 samples a indirmiştim evet)bu arada nvidianın son beta driverları yükleyin. hele farcry oynamayı planlıyosanız direkt yüklemeniz lazım.

şunu da az önce yakaladım mini spoiler sayılır dikkat =P

GIMMY GIMMY!

Sosyal ağlarda paylaş

Arkansis said:

SORU

megaton daki bombayı patlatamıyorum , skil 25 explosive gerektiriyor diyor yanına gidince, bardaki takım elbiseli adam patlat dedikten sonra gittim

bombanin hemen yaninda bir bar daha var , oradaki leo torbaci :D onla konus, bir secenek cikmasi lazim -hook me up- gece benle water process yerinde bulus diyecek, gece 20 den sonra yuruyup, 22 ye dogru icerde oluyor, ondan MATATS mi ne oyle isimli birsey alip, kullanacaksin puanini yukseltir.

Sosyal ağlarda paylaş

VATS'ın getirdiği hiçbir yenilik yok. Aksine groin shot'ı götürmüş ve her aimed shot için tekrar hedef almanın gerekmesi gibi saçma bir olay var. Şimdi çocuğun gözüne denince farkettim eye shot da yok artık. Bir de kafayı cripplelıyorsun o nasıl oluyorsa lol. Daha knockout beceremedim, umarım oyunda vardır çünkü perklerde alakalı birşey de göremedm o yüzden endişeliyim. Combat log da yok, eh. insanı FPS demeye zorluyor Bethesda.

Sırf Fallout community mutlu olsun diye şiddeti ilk iki oyunu yansıtacak şekilde yapmışlar gibi gözükse de öyle değil. Amerikalı xbox munchkinleri "OH HOW COOL IS THAT" desin diye her headshotta kafa kopuyor, 10mm pistol ile adamı 5 metre yükseltmek mümkün. Hadi bloody mess olsa tamam, normal hali böyle...

Luck tam olarak skillleri ne kadar arttırıyor bilen var mı?

Bir de bitirmiş biri spoilerda karşılaştığı stat artışlarını yazarsa sevinirim çünkü bufflar bile 10'dan fazla götürmüyor, +1 veren perk varken cape takılmayalım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...