Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

FPS ve Mide bulanması

fede

Öne çıkan mesajlar

fov olayı kesinlikle doğru. bunu da quake2'den biliyorum. orjinal fov'u 90 idi quake'in, yıllarca 120 oynadıktan sonra, bi süre 140'a kadar çıkardım. daha sonra tekrar düşük fov trendi başladı. 90 fova düşürdüğümde gerçekten beynim başım ağrımaya başladı oyunda. 105 falan yaptım anca oynayabildim. 90'a mümkün değil dönemedim.
Sosyal ağlarda paylaş

ilk olarak monitör refresh rate i çok önemli. Kaç Hz ile oyun oynuyorsun. ben 60Hz de titremeleri görebiliyorum. Refresh rate ile fps farklı şeylerdir karıştırmayın.

Fov ve oyunun verdiği (daha doğrusu veremediği) derinlik hissi diğer mide bulantısı sebepleridir. Mesela wolfenstein deli gibi mide bulantısına sebep oluyordu. Doom1-2 de çok güzel göz bozuyordu :P

bir çok fps oynadım ve benimde hl2 oynayınca midem bulandı. Başka hiç bir oyunda aynı şekilde olmamıştı.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
tuhaf ama uzun bir sure aradan sonra bugun basima geldi bu olay. daha once half life 2'de olmustu. source engine biraz farkli geliyordu ozellikle acik alanda. aa felan kapatmistim oyle gecmisti yanlis hatirlamiyorsam.

bugun jedi knight ii oynayayim dedim midem felaket bulandi. isin tuhaf yani q3 oyun motoru, benzeri fps'lerde hic olmadi daha once.
Sosyal ağlarda paylaş

• 11 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...