Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Telefonum calındı..

Aral

Öne çıkan mesajlar

Kadıkoy'den eve donerken ici tıkabasa dolu bir minibuste calındı(cok buyuk ihtimal yada bir yerde dusurdum). Hattım kapalı kapalı su an, alan kisi kapattı telefonu heralde.Neyse ki pin kodu var. Ne yapmam gerekiyor ? birileriyle konustum imei numarasından takip cart curt dediler sizce ise yarar mı? Yepyeni iphone gitti valla.. en cok ta icindeki resim ve kisisel bilgilerim icin uzuluyorum.Gelismis telefon kullanmanın da kotu yanı bu heralde, calınınca kendinizi cıplak gibi hissediyosunuz.

Ozetlemek gerekirse; ugrasırsam bisi cıkar mı? Yoksa bosuna mı zaman harcamıs olurum.
Sosyal ağlarda paylaş

Kız arkadaşım da telefonunu kaybetti de, faturayı bulmamız bir ayı geçti, bir haftadır da polise gitmedik, nerdeyse 2 ay olacak yani.

Aslında daha iyi, çalan adamlar IMEI sorgulama şeysinden takip ettiyse "ihbar etmemişler" diyip IMEI değiştirmekle uğraşmamış ve satmış/hat takmış olabilirler, bulunma ihtimali yüksekir. Yine de polisten "nerdeydiniz kardeşim bunca zaman" gibi bir tepki alabiliriz diye korkuyorum ben, ne yapalım sizce? Birkaç gün olmuş gibi mi gidelim, yoksa adam gibi anlatalım mı durumu?
Sosyal ağlarda paylaş

IMEI klonlanıyor da aynı anda aynı IMEI 2 yerde açık olamıyor Bone. Onun için -düz mantıkla- adamın boşa çıkmış Nokia bulup da IMEI değiştirtip öyle satmak gibi bi masrafı etmesi için siteden takip etmesi lazım "ihbar etmişler mi" diye, etmemişsen uğraşmaz heralde. Senin gibi düşünüp etmeyenlerin sayısı da oldukça fazla çünkü. Tek umudum bu şekilde, yoksa zor tabi bulmak.

Merak ediyorum bi de nası buluyolar, polis elinde GPS monitörle mi gidiyor olay yerine napıyor :p Tamam bulunduğu alanı görürsün hat takıp açarlarsa da nası pinpoint ediyorlar yani, ilginç.
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:
IMEI den elefon babayi bulunuyor. Gidip savciliga suc bildiriminde bulunuyosun olurda eger hakim urasan bi insandsa araniyor. Yoksa direk takipsizlik karari cikiyor.

IMEI ler klonlaniyor diye.

bizim arkadaşın telefonunu buldular konyadan cıktı, diğer arkadasında aldıgı telefon calıntı telefon cıktı savcılıktan yazı gelmişti. benım bıldıgım ve gordugum kadarıyla bulunuyor telefonlar IMEI den.
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:
IMEI klonlanıyor da aynı anda aynı IMEI 2 yerde açık olamıyor Bone. Onun için -düz mantıkla- adamın boşa çıkmış Nokia bulup da IMEI değiştirtip öyle satmak gibi bi masrafı etmesi için siteden takip etmesi lazım "ihbar etmişler mi" diye, etmemişsen uğraşmaz heralde. Senin gibi düşünüp etmeyenlerin sayısı da oldukça fazla çünkü. Tek umudum bu şekilde, yoksa zor tabi bulmak.

Merak ediyorum bi de nası buluyolar, polis elinde GPS monitörle mi gidiyor olay yerine napıyor :p Tamam bulunduğu alanı görürsün hat takıp açarlarsa da nası pinpoint ediyorlar yani, ilginç.

bilgim yok ama şöyle hayal ediyorum :)

çalıntı telefonun IMEI sını listeye giriyorlardır, telefon aktif olunca uyarı mesajı geliodur u win ! diye, sonra location falan diyip hooop adamın ensesine biniolardır. :D
Sosyal ağlarda paylaş

Benim de yeni telefon de iki sene önce gitti böyle. Imei numaraları filan değiştiriliyor zaten ki polisin de öyle çok ilgilendiğini sanmıyorum. Ben savcılığa başvurduktan iki üç hafta sonra eve gelen kağıtta kısaca, biz bişey bulamadık telefonla ilgili çalındığına inanmıyoruz, siz herhalde evde filan düşürmüş olacaksınız gibi komik bişey yazıyordu ama yine ümitsizliğe kapılma tabi ben hala o telefonun geleceği günü bekliyorum (:
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...