Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

god mode

Fyrwenn

Öne çıkan mesajlar

Invulon said:
Tekrardan foruma uğrarken gördüm :) sanırım biraz daha anlaşılcak cinsten yazmam gerekicek şu ana kadar olan diğer class dengesini

Warlock: Drain drain drain fear siphon drain drain drain.
Druids: Hot hot hot hot koş koş cyclone koş hot cyclone roots charge pounce bash hot hot MOONFIRELOLOLOL cyclone koş hot.
Rogues: Ks, CS, HEMOLOLOL Blind, Vanish, KS, CS HEMOLOLOL
Warriors: Charge, hamstring, mortal strike, intercept, mortal strike, piercing howl mortal strike , execute.

Kısacası şu anda zaten denge olmayan bir oyunda eğer feardan kurtulma imkanın yoksa, eğer bir druide dokunamadan sadece uzaktan öldürmesini izliyorsan yada rogue stun attığında seni öldürmesini izlemek yerine içerden içicek soğuk su almaya gidene kadar yada son olarak 4k executele nerdeyse 40% ye yakın dmg mümkün ise

Paladinlerinde OP olması mümkündür.. Tamam anlıyorum şu anki burst dmg cok feci bir şekilde ama insaf edin ya kimse PvE açısından düşünmüyor olayı sal retri paladinini raid bossuna rahat rahat dpsini yap

hem dmg yapabildiklerinden dolayı keyifliler size daha az yük onlara keyif sırf PvP den ibaret bir oyun oynamıyoruz

Hem bu sadece paladinin ilk 20 lvl gibi olacak birşey su anki nerflerle retri paladin lvl 75 de healer veya tank a dönücek daha önceki gibi

paladinsin demi?

hiç warrior oynadın mı yada rog? warrior'un oalyını sadece bu sanıyosan yanılıyosun yada rog'un... %40 da değil %20 de execute açılıyo.. bizde bubble yok healimiz yok öyle kanat açıp %20 damage arttırıp bi eksi yemeden olmuyo... berserke geçince %10 daha fazla reck de açarsak + %20 daha fazla damage alıyoruz.. direk stun vurup allah ne verdiyse skilleri abanamıyoruz basta bi rage toplamak lazım... ayrıca yeni talentler ile peircing howl atamıyoruz... ayrıca bi drood yada mage rootlarsa bizi freedom açıp yılbır yılbır koşma da yok.. SoJ çakıp 30 sn slow veremiyoruzda ha bide stance değişince rage bitiyo falan filan..

Less QQ plx.. paladinler OP şu an..
ha diceksin paladin sevmiyosun diye ilk karakterim paladin.. ve nerdeyse oynadığım her oyunda paladin oynadım.. sonra warrior rolledim.. yeni patch ile paladin coştu güzel adam kesiliyo iyidir hoştur... instant flash lightdır şudur budur.. ama karşındamkine saldırırken 2 kere düşünmeme gerek kalmıyo kesiyorum çünkü.. warrior ile dalmadan önce bi düşünüyo insan uğraşıyosun adamı kesmek için öle hop stun ds js judgament gg zevkli olmuyo bi yerden sonra açıkcası...

edit: bu arada warlocklarda siphon fear sonra drain çakıyo :P druidlerde genelde moonfire root hot moonfire cylone hot tam cyclone bitişine starfire sokuyo sana sona gene root ... oh miss.. bi warrior olarak yakala bakam hangi birine trinket basıcan rootdan birine mi yoksa cyclona mı..
Sosyal ağlarda paylaş

Yazılanları okuyorumda , nedense oyunun mekaniğini , oyunu bilen kişiler fazla yorum yapmıyor da sağdan soldan duyma laflarla yada arkadaşının acc'undan arasıra WoWoynayan tipler pek bi seviyor yorum yapmayı.

Sözüm KS , CS , HEMOLOLOL , Blind , Vanish diyenlere.

Eğer yukardaki döngü ile seni bir rogue kestiyse sana buffdegil , GM Mode lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

yalnız şöyle bişey de var

dispersion a 1400 crt

bilmeyenler için

Dispersion:
You disperse into pure Shadow energy, reducing all damage taken by 90%. You are unable to attack or cast spells, but you regenerate 6% mana every 1 sec for 6 sec. Dispersion can be cast while stunned, feared or silenced.
Sosyal ağlarda paylaş

onu sağlayan talent

said:
Sanctified Wrath Rank 2

Increases the critical strike chance of Hammer of Wrath by 50%, reduces the cooldown of Avenging Wrath by 60 secs and while affected by Avenging Wrath 50% of all damage caused bypasses damage reduction effects.

beta forumlarında bunun aynı zamanda resilience crit dmg düşürme efektine de etki ettiğini okumuştum, ne kadar doğru bilemem fakat doğruysa 450 resiliencelı resto druidleri nasıl bir stun durationda indirdiklerini açıklayabiliriz sanırım
Sosyal ağlarda paylaş

Buyse said:
yalnız şöyle bişey de var

dispersion a 1400 crt

bilmeyenler için

Dispersion:
You disperse into pure Shadow energy, reducing all damage taken by 90%. You are unable to attack or cast spells, but you regenerate 6% mana every 1 sec for 6 sec. Dispersion can be cast while stunned, feared or silenced.

ben mi yamuluorum yoksa unmitigated dmg 14k mı?
Sosyal ağlarda paylaş

Bakıyorum hemen herkez kendi class ı için defansa geçmiş

İlk başta bahsettigim class dengesi tamamen geyiktir o kadarını abilitylere verdigim isimle en azından anlarsınız diye o kadar bariz yaptım..

Sonrasına gelince evet paladinim US Betadan beri paladinle devam ettim zamanında 5dk lik blessinglerden tutunda MC deki decurse den başka bişey yapamamaya kadar bu classın her tür yönünü biliyorum.

Execute olayına gelince benim söylememe gerek kalmadan biri bahsetmiş olayı orayıda geçelim. Kendi warriorum da var o yüzden bu konuda cift taraflı konuşabiliyorum

Rogue ve Shaman tek 70 lemedigim classlar o yüzden o konuda yorum yapmayıyorum ama zamanında rogue arena teamate im vardı o yüzden bu patch öncesindeki halini bilirim..

Şu anda ha nedir benim rogue paladin için tehlike bile değil tabi bunda gear a baglı olaylarda değişebilecek bişey fakat iyi tamam gel bakalım karşındaki class gene en güzel plate giyen warrior diyelim. Paladinlere stunkill diyorsunuz iyi güzel şu anda zaten öyle ama roguelar hep öyleydi. Karşındaki warrior sen combolarını bitirdiginde yerde bulacak kendini bunu casterlarda düşün

Her classın başka bir clasa karşı korumasız olması lazım denge o zaten.

Paladinler şu anda PvP de abarti güçlü ama dedigim gibi nerfliyerek çözülcek bir sorun degil bu nesini nerfliyecekler tamamen classı maymun etmeden ondan bahsedin bana
Sosyal ağlarda paylaş

Bakalım oyle yapacakları bile belli değil. Blizzard şimdiye kadar paladinlerle oyuncak gibi oynadığından bişeyler olana kadar bilmiyecegiz.

Burst dmgı dagıtsınlar o beni etkilemez PvE için aynı noktaya gelebiliyorsak.

Avenging Wrath dan forbearance kalktı diye yasa girenlerden tutun.
Hammer of Wrath instant cast olurmu öyle şey diye kıvranıp BG ye girmeyiz diyeni çok var.

Damage Cycle ında ayarlamaları yapmaları lazım classı rezil etmeden dedigim o zaten.

Ha nedir eskiden 10 sn de 3-5k dmg yapıyorsaydım şimdi 10-12k yapıyorum evet 2 katından fazla ha nedir bunu daha uzun süreye dagıtırlar o olur

Ama bu nerf sopası sırf paladinlerde bitmemeli onu söylüyorum zaten
Sosyal ağlarda paylaş

şu topic de yazı yazanların çoğu sanırım tbc ve sonrası wow oynamaya başlamış kişiler sanırım. (bakın çoğu diyorum)

tinu ve invulon çok güzel bir şekilde durumu açıklamaya çalışmışlar da her zamanki gibin gençlik ateşiyle yanıp tutuşan patiler coşmuş da coşmuş.

He bunları yazıyon sen kimsin derseniz. Aratın wow kısmında benim yazdığım entryleri görürsünüz paladin hakkında yıllardır neler söylediğimi.

Konuya dönersek bunun olacağını söylemiştim. TBC öncesi 2.0.0 patch inde de aynısı olmuştu. lvl 70 talentları lvl 60 karakterlere verilmişti. TAbi resillience gibi bir şey de yoktu ozaman. hp ler de 70 e göre olunca o zaman da insalar aynı tepkileri vermişlerdi.

Beta da da PTR de de paladin ile oynadım. hatta şöyle diyim 70 paladinle shadowlab ilk boss sololadım. hemde manam paso full dolaştım :P

Şu an ki hali bariz bir şekilde lvl 70 için OP bunun aksini iddaa etmiyorum. ama tek OP olan paladin değil mage ler de son derece güçlü durumda 70 için.

Tabi dediğim gibi oyunun daha mekaniğini çözemeden sadefce oyunda kendi klassının varlığından haberdar olan hatta kendi klassının da bütün abiltylerini bişlmeyen kişiler böyle bir durum da whine edeceklerdir.

Aynı kişiler TBC boyu paladinin loladin halini korumasını sağladılar. Ha bakın aynı durum lvl 80 de olsaydı sonuna kadar haklılar derdim. Ama şu an konuşmak için çok erken.

Level 80 bir gelsin o zaman kim OP kim değil daha çok belli olacak. (sakın bana 80 de de durum aynı demeyin ben de ptr de oynadım) paladin 80 de sadece dişini gösterebilen bir klass haline gelmiş. Oynamasını bilen adam hala paladini çok rahat kesebilir. (kite, mana burn, cc, heal)
Sosyal ağlarda paylaş

Jaan said:
Oynamasını bilen adam hala paladini çok rahat kesebilir. (kite, mana burn, cc, heal)

biz bilmioz agatör. duel yaptıgımda adama hiç vurmadan kendime sadece heal spamlıyorum adamın vurduğu dmgi healliyemiyorum. mana burn? 123123 tane mana regeni olan classa mana burn kasmak da iyiymiş.
Sosyal ağlarda paylaş

aente said:
Torondor said:
%40 da değil %20 de execute açılıyo..

execute

arms'san pvp yapıyorsan %20 yi beklemeye gerek yok ki.

Masquerade said:
%50 hp'nin üstündeki adama tüm rage'i boşaltarak execute vurmak ne kadar işe yarar bilemiyorum.

o talent ilk bakışta "WUUU OHA" gibi olsa da iyi değil bence.

gayet işe yarayan bi talent rend, ms, overpower "vurdugun damagelerden biri critlerse %30 sansla execute açılıyo ki bu değişecekmiş vurduğun zaman %30 sansla açılacakmış" execute vuruyosun swing bekleyim slam vurdugunda ortaya güzel bi burst damage çıkyıo.. pve de pvp gearımla denedim armsı dps olarak çok saglam dps yapabiliyosun... ki olayın pvpsine gelirsek warriorda CC ve "heal" yok.. karsındakini kestin kestin bi fearın var bide disarm o yüzden karsımdakini ne kadar cabuk öldürürsem benim için kardır.. Execute, glyphi ile güzel işlere yarıyor..

benimde paladinim var ilk karakterimdi ama oynamıyorum zevki yok çünkü artık..warriorun verdiği tadı vermiyo.. paladin arkadasla duel denedik kaç kere yok yani repe ye berserker rage ilk stuna trinket.. stun recasti dolmasına yakın disarm atıyorum kanat/bubble stun hp %80 den direk %20lere iniyo ardından hammer of wrath gg..

paladin ezilmedi mi ezlidi.. bende çok sinir oluyordum buna ama buda iyidir demek biraz garip açıkcası..

roglara gelince bence çok imba zipper olmuş ezen karakter değil gayet dengeli bence oynamasını bilen rog alayına gider zaten.. bilmiyosa feral droodla bile kesersin (hhehe :P)

droodlara üzülüyorum yazık oldu 2v2 ekürilerime :( herkeş kesiyor yaf :(
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...