Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

THE WAIT IS OVER - 21st October LUCASARTS and BIOWARE invites you

lovecraft0Z

Öne çıkan mesajlar

Arkadaşlar belki bazılarınız beni tanıyor bazıları tanımıyor. Yaş ilerledikçe ve kesintisiz oyuna ayırabileceğimiz zaman da azaldıkça farklı beklentiler içinde oluyor insan.

SWG'de ki son zamanlarımızda olduğu gibi ancak SW atmosferini tatma, Craft gibi destek mesleklerini ana karakter ile oyunama isteği ağır basmaktadır.

Paticiğe aylardır uğraıyor, yeni oyunu ara ara yabancı forumlardan takip ediyordum. Fakat görüyorum ki oyun dinamikleri ve yapısı WoW benzeri bir hal alıyor ve bu durumdan ben ve benim gibi ihtiyar oyun tarzına sahip SW severler için büyük hayal kırıklığı yaratıyor.

Özgürlük SWG'nin en büyük ve beğenilen özelliği idi, wow mow gibi şeyler yoruyor insanı, zaman ayırmak gerekiyor saatlerce... Bu gidişat ile gelcez bir kaç hafta bakcaz ortama, bnu da gördük dicez ve yine kabuğumuza çekilecez..
Sosyal ağlarda paylaş

dinamikler benzemekle beraber herkesın kendı kaderını cızecegı heroıc bı oyun olacagını soylemıslerdı dıe hatırlıyorum kı bu her seyı degıstırebılır. keza swg heroıc bı oyundu ustun olan playerlardı npc ler degıl dolayısıyla benzer sıstemı uygularlarsa. ıstedıgımıze kavusuruz. ancak craft ısı zor soeden craft alt yapısını almazlarsa sanmıyorumkı benzerı bır craft sıstemı bır daha gelsın. hıc bır oyunda ole detaylı gusel ve sasyallıge dayanan bır sıstem mevcut olmadı olacagınıda pek umıt etmıyorum. combat kısmı dahı playerın heroıcoldugu duzene gore ayarlansa yeter. craftta olursa omrumuzun son mmo sunu curuyene kadar oynarız artıkın.
Sosyal ağlarda paylaş

questleri felan böle questhelper tadında okumadan felan "ok işaretini takip edip gidip kesip gelip" şeklinde yapanlar için kötü sonuçları olcak bence şu "birşeyi bir kere seçip yaptıysanız sonucu bi daha değiştiremezsiniz" sisteminin ehe, nublardan temizlenir oyun ama nublar olmadanda çok oyuncusu olmaz :p ikisinin ortası bişi tutturmak zorundalar.

yaptıklarımızın ciddi sonuçları olcaksa (misal belli bi sub-factionla düşman olma ve bunu geri alamama etc) çok şeker oyun olabilir. sistemi tam bi açıklasınlar bakalım inş.
Sosyal ağlarda paylaş

mortis'e sonuna kadar katılıyorum. age of conan da aynı şekilde , questlerin single player oynamaya yöneltmesinden kaybetti ; bu oyunun da aynı akibete uğramasından korkuyorum.

bunu halletmenin tek yolu , grupça yapılan questin ödülünün (ve diğer her türlü getiri/götürüsünün) de gruba dağıtılması. (age of conan bunu yapmış olsaydı hala oynuyor olurdum)
Sosyal ağlarda paylaş

Evet birkaç gündür TOR forumlarını karıştırdım biraz, bir iki bişler yazdım ettim. Evet sonuç bizim gibiler için pek hoş değil, kimse swg'deki craft gibi bişey beklemiyor.

İşin aslı bu konuda adam akıllı birtek açıklma da mevcut değil... Ama gidişat ve yapılan açıklamalar umduğumuzu bulamayacağımızı gösteriyor...
Sosyal ağlarda paylaş

Bana daha iyi bir alternatif sunduğu sürece bu oyun, ben varım. SWG'ye benzemeyeceği daha ilk günlerden anlaşılmaya başlanmıştı zaten, craft sisteminin olmayışı ya da beklenenin aksine olacağı, oyunun günümüz MMO'larına benzer bir sistem benimsediğini gösteriyor bence. Ama SW atmosferi için bile oynanır, vakit geçirilir, eski dostlar görülür.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
insallah heroıc olur 40 kısı 25 kısı raıd yapcaz dıe catlamayız her babayıgıt kendı ekmegını cıkarır sonada aslanlar gıbı ortamda kapısır. onca mmo dan sona hala swg nın eskı halını ozluyorum hemen hemen herseyı tek basıma yapabılırdım hıcde sosyallık acısından oyunun keyfı azalmazdı. aksıne bı suru abuk sabuk seye vakıt kaybetmedıgımız ıcın muhabbetımız ve oyunun sosyallıgı on planda olurdu cok ama cokılgınctı. o oyun harıcınde oynadıgım her oyunda ezıkkarakterler bırlesıp heroıc devırdık communıtymız guıld otesıne zor gectı. sıngle play olan oyunda server capında ısım sahıbı olup serverdakı pek cok adamla muhabbetımız had safhada olurdu.

guıldler spontane olarak bırbırlerıne dusman olur bırlesır dovusur. sehırleerde kantınalarda sabaha kadar muhabbet edılır. hıkayeler anlatılırdı bırbırlerıne saglam oyuncular tum serverda tanınır. bılgı ve becerısı dahılınde saygı gorurdu. yoksa 25 kısı gıttık abıyı kestık rolladım bana bu dustu aha bakın seyredın bakın ben ne uberım muhabbetıne gerek duyulmazdı.
padawanlar kasarken sehırde keyfe kalan knıghtlar gelen gıden yabancıları bountyhunterları keser muhabbet gırla gıderdı. bırseye ıhtıyacın varsa ceker gıder kımseye ıhtıyac duymadan toparlardın. tun klaslar kendını heal edebılır dovusebılır ve hakkını vermeye calısırdı.( jedıler apha clas tabı onu ayr dusunmek lazım)
hep ama hep azık olmayan kendınle bagdastırabılecegın swg dekı o charları aradım acıkcası ben mmo larda ve bıldıgım halde bu arayızımın sonucuz kalacagını.
full epıc armorlarla en ıyı sılahlarla tavuk gıbı kesıldım cunku tas kagıt makas temel felsefeydı. blaaa blaaa blaaaa
Sosyal ağlarda paylaş

sadATS2 said:
insallah heroıc olur 40 kısı 25 kısı raıd yapcaz dıe catlamayız her babayıgıt kendı ekmegını cıkarır sonada aslanlar gıbı ortamda kapısır. onca mmo dan sona hala swg nın eskı halını ozluyorum hemen hemen herseyı tek basıma yapabılırdım hıcde sosyallık acısından oyunun keyfı azalmazdı. aksıne bı suru abuk sabuk seye vakıt kaybetmedıgımız ıcın muhabbetımız ve oyunun sosyallıgı on planda olurdu cok ama cokılgınctı. o oyun harıcınde oynadıgım her oyunda ezıkkarakterler bırlesıp heroıc devırdık communıtymız guıld otesıne zor gectı. sıngle play olan oyunda server capında ısım sahıbı olup serverdakı pek cok adamla muhabbetımız had safhada olurdu.

guıldler spontane olarak bırbırlerıne dusman olur bırlesır dovusur. sehırleerde kantınalarda sabaha kadar muhabbet edılır. hıkayeler anlatılırdı bırbırlerıne saglam oyuncular tum serverda tanınır. bılgı ve becerısı dahılınde saygı gorurdu. yoksa 25 kısı gıttık abıyı kestık rolladım bana bu dustu aha bakın seyredın bakın ben ne uberım muhabbetıne gerek duyulmazdı.
padawanlar kasarken sehırde keyfe kalan knıghtlar gelen gıden yabancıları bountyhunterları keser muhabbet gırla gıderdı. bırseye ıhtıyacın varsa ceker gıder kımseye ıhtıyac duymadan toparlardın. tun klaslar kendını heal edebılır dovusebılır ve hakkını vermeye calısırdı.( jedıler apha clas tabı onu ayr dusunmek lazım)
hep ama hep azık olmayan kendınle bagdastırabılecegın swg dekı o charları aradım acıkcası ben mmo larda ve bıldıgım halde bu arayızımın sonucuz kalacagını.
full epıc armorlarla en ıyı sılahlarla tavuk gıbı kesıldım cunku tas kagıt makas temel felsefeydı. blaaa blaaa blaaaa
+1
Sosyal ağlarda paylaş

craft sistemini neden swg gibi yapamıyorlar anlamıyorum.SWG'de benim her zaman olmasını istediğim şu hikayelerde anlatıldığı gibi crafter olayı vardı.Yani misal dağın başında tek başına imalat yapıp craftlarınla nam salabiliyordun.Hiç unutmam swg oynadığım zamanlarda serverda ün salmış crafterlardan gidip alırdık istediklerimizi.Bazaar(AH) çok az kullanılan bir şeydi.Bireysel azim ön plandaydı.Armor aradığın zaman denirdiki falanca gezegende falanca koordinatlarda bir pazar şehri var.En kaliteli armor'ı ordan bulursun.
Silahlar için ve hatta consumable'lar için bile devamlı gittiğimiz crafterlar olurdu. Arkalarındaki guildleriyle değil bizzat kendilerinin namı duyulduğu için.
Keşke aynı sistemi bi şekilde uyarlayabilen bir oyun gelebilse.Zaten bu oyuna player housing sistemi gelicekse bu sistemi getirmekte o kadr zor bişey dğeil.
Sosyal ağlarda paylaş

heroic olmalı bencede ben 25 kişiyi nasıl toplayayım kardeşim zaten iş güç kısıtlı zamanımızda oynayacağız. Bir saçmalık ; wow kalite oyun diyenlerede gülerim zero charla gir 3 senede adam yerine koysunlar tabi bu arada ek paketler patchler senin günlerce aylarca uğraştığın elde etmek uğruna herşeyden vazgeçtiğin itemleri beş para etmez hale getirsin. 70 yaptım bir charı wowda sonrada sildim. Swg pre cu da dengesizdi oda başka olay,
abukluk tek başıma evreni kesecem nerdeyse oda uygunsuz bunun bir mantığı da olmalı. Pre Cu modunda yakın birşey bekleyenlerde umduğunu bulamaycak benim gibi bekleyenler ise eski arkadaşlarını ortamı o star wars melodilerini dinleyip sosyalliği bulacak filmleri tekrar baştan izleyecek mutlu olacak...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...